• Komunikat Burmistrza Miasta w sprawie koronawirusa

   12.03.2020 09:17

   Zgodnie z decyzją rządu, wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, od 12 do 25 marca br. czasowo ograniczone zostaje funkcjonowanie publicznych i niepublicznych placówek oświatowych: żłobków, klubów dziecięcych, przedszkoli, szkół oraz uczelni wyższych.

   W dniach 12-13 marca br. (czwartek – piątek) w placówkach tych zawiesza się działalność dydaktyczną, ograniczając ją jedynie do opieki nad dziećmi w niezbędnym zakresie.

   Kieruję prośbę do wszystkich rodziców, aby w czwartek i piątek (12-13.03) korzystali z tej opieki tylko w niezbędnym zakresie i starali się jednak pozostawić dzieci w domach. Jednocześnie zwracam się do Państwa z apelem, aby w tym trudnym dla nas wszystkich czasie zrezygnować ze wszelkich aktywności naszych dzieci, które miałyby odbywać się poza domami, np. spacery, spotkania w miejscach publicznych, pobyt na placach zabaw czy boiskach, zajęcia pozalekcyjne.

   Począwszy od jutra (12.03) do 25 marca br. odwołane zostają wszystkie wydarzenia kulturalne, sportowe i inne organizowane w przestrzeni publicznej. Zamknięte dla mieszkańców będą muzea, domy kultury, biblioteki, ośrodki sportu i kina.

   Prosimy Państwa o wyrozumiałość, cierpliwość i ograniczenie do minimum wszelkiej aktywności publicznej, wizyt w urzędach, podróży między miastami i unikanie większych zgromadzeń.

   Jedynie wysoka odpowiedzialność społeczna nas wszystkich  może spowodować, że ten ogromny wysiłek, jaki podejmujemy, zakończy się sukcesem.

   O wszystkich aktualizacjach zaistniałej sytuacji będziemy Państwa niezwłocznie informować, publikując komunikaty na naszej stronie www.minsk-maz.pl oraz w mediach społecznościowych. Infolinia dla osób podejrzewających u siebie koronawirusa: 800 190 590.

   Komunikat Burmistrza Miasta Mińzowiecki
   Pismo_Burmistrza_Miasta    

   W załączeniu komunikat Ministerstwa Edukacji Narodowej:

   2020_03_11_Zawieszenie_zajec_w_przedszkolach_szkolach_i_placowkach_MEN

    

  • Wycieczka do Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

   Wycieczka do Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

   10.03.2020 22:23
   3 marca 2020 r. klasa 6a odwiedziła Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Była to świetna lekcja orientacji prozawodowej. Warsztaty charakteryzacji miały wymiar teoretyczny i praktyczny. Były prowadzone przez specjalistkę pracującą w jednym z warszawskim teatrów. Uczniowie poznali wady i zalety tego zawodu. Jednak przede wszystkim największy entuzjazm wzbudziła samodzielnie wykonana przez nich charakteryzacja rany ciętej lub postrzałowej. Efekty pracy były rewelacyjne. Natomiast zwiedzając plan filmu „A niech to Gęś kopnie” uczniowie mieli okazję uczestniczyć w projekcji na goglach VR, podczas której przyglądali się pracy ekipy i twórców w trakcie przygotowań do wyjścia na plan i w chwili nagrywania kolejnych ujęć w hali filmowej. Ponadto poznali zawody filmowe m.in. fotosista, szwenkier – operator kamery, tyczkarz, statysta. Dowiedzieli się, co w filmowym języku znaczy jazda i futrzak. Ala Pawelec doskonale czuła się w roli reżysera, a Rafał Borcuch w roli kaskadera. Mierząc kostiumy filmowe poznali kunsztu kostiumografów i specjalistów pracujących w ich zespołach. Podczas całego pobytu uczniowie robili werki (zdjęcia z ukrycia), zaś na zakończenie był wspólny fotos klasy.
  • XVII Powiatowy Konkurs Ortograficzny

   07.03.2020 16:55
   Szkoła Podstawowa Nr 5 w Mińsku Mazowieckim zaprasza Uczniów klas III szkół podstawowych do udziału w XVII Powiatowym Konkursie Ortograficznym.
   Etap szkolny i powiatowy konkursu polega na napisaniu dyktanda.
  • Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego

   03.03.2020 19:08

   Drodzy Rodzice,
   w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem informujemy, że szkoła realizuje
   zalecenia zawarte w informacji Głównego Inspektora Sanitarnego.
   Jednocześnie prosimy Państwa o zapoznanie się  z wytycznymi GIS i zastosowanie się do nich (link poniżej).

   Z poważaniem, Dyrekcja SP5

   Komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego

  • Sukces naszych uczniów w Turnieju Wiedzy o Mikołaju Koperniku i o Astronomii....

   Sukces naszych uczniów w Turnieju Wiedzy o Mikołaju Koperniku i o Astronomii....

   28.02.2020 10:44

   We wtorek, 25 lutego 2020r. odbył się XVI Turniej Wiedzy o Mikołaju Koperniku i o Astronomii. Miło nam poinformować, że drużyna naszej szkoły w składzie Maria Gorczyca, Jakub Osiński i Jakub Nowak zajęła trzecie miejsce.

   Zmaganiom wiedzowym towarzyszył finał konkursu literackiego. Serdeczne gratulacje kierujemy do Leny Gawron, która w tym konkursie zajęła I miejsce.

   Galeria zdjęć

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • sp5@post.pl
   • sp5@post.pl
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
   • 25 759 65 34
   • 822-10-46-051
   • 000584449
   • 20 Pedagog 22 Sekretariat szkoły 24 Księgowość 26 Intendent 27 Fax 29 Logopeda 30 Biblioteka 31 Oddziały przedszkolne 33 Świetlica 35 Pokój nauczycielski
 • Galeria zdjęć

   brak danych