• Wycieczka do Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

• 10.03.2020 22:23
      • 3 marca 2020 r. klasa 6a odwiedziła Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Była to świetna lekcja orientacji prozawodowej. Warsztaty charakteryzacji miały wymiar teoretyczny i praktyczny. Były prowadzone przez specjalistkę pracującą w jednym z warszawskim teatrów. Uczniowie poznali wady i zalety tego zawodu. Jednak przede wszystkim największy entuzjazm wzbudziła samodzielnie wykonana przez nich charakteryzacja rany ciętej lub postrzałowej. Efekty pracy były rewelacyjne. Natomiast zwiedzając plan filmu „A niech to Gęś kopnie” uczniowie mieli okazję uczestniczyć w projekcji na goglach VR, podczas której przyglądali się pracy ekipy i twórców w trakcie przygotowań do wyjścia na plan i w chwili nagrywania kolejnych ujęć w hali filmowej. Ponadto poznali zawody filmowe m.in. fotosista, szwenkier – operator kamery, tyczkarz, statysta. Dowiedzieli się, co w filmowym języku znaczy jazda i futrzak. Ala Pawelec doskonale czuła się w roli reżysera, a Rafał Borcuch w roli kaskadera. Mierząc kostiumy filmowe poznali kunsztu kostiumografów i specjalistów pracujących w ich zespołach. Podczas całego pobytu uczniowie robili werki (zdjęcia z ukrycia), zaś na zakończenie był wspólny fotos klasy.