• Kolorowe kanapki

15.05.2020 20:04
      Dnia 14 maja dzieci z klas I-III podjęły wielkie wyzwanie MSU. Samodzielnie w swoich domach przygotowały dla siebie i rodziny pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki. Potem pochwaliły się efektami swojej pracy na spotkaniach on-line z wychowawcą. Po prezentacji  dzieci z apetytem zjadły zdrowe kanapki.
    • Komunikat w sprawie wznowienia zajęć dla oddziału przedszkolnego.

15.05.2020 19:58

Szanowni Rodzice,

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. J. Wybickiego w Mińsku Mazowieckim informuje, że od dnia 25.05.2020r. zostaną wznowione w ograniczonym zakresie zajęcia w oddziale przedszkolnym. Zasady funkcjonowania oddziałów przedszkolnych są zawarte w załączonej  procedurze organizacji pracy oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim w czasie ograniczenia  funkcjonowania placówki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Jednocześnie prosimy o zapoznanie się z procedurami.

Procedury organizacji pracy oddziałów przedszkolnych w SP5
      Załacznik nr 2 deklaracja_wersja edytowalna

Zarzadzenie Dyrektora szkoły nr 15
      Zarzadzenie Dyrektora szkoły nr 16

• Komunikat dla Rodziców przedszkolaków

06.05.2020 18:55

w załączeniu Komunikat dla rodziców od Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki.

KOMUNIKAT_DLA_RODZICOW_PRZEDSZKOLAKOW.pdf

Zarzadzenie_Dyrektora_SP5_06_05_2020.PDF

Mazowiecka Policja Apeluje

03.04.2020 16:23

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.

Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.

Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.

Wyłączeni z tego obowiązku będą:

- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),

- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.

Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie.

Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!

Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.

Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.

Drodzy uczniowie!
      Mazowiecka Policja apeluje:

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.

Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego.

Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!

Unikajcie miejsc publicznych!

Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!