• Komunikat Burmistrza Miasta w sprawie koronawirusa

• 12.03.2020 09:17
      • Zgodnie z decyzją rządu, wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, od 12 do 25 marca br. czasowo ograniczone zostaje funkcjonowanie publicznych i niepublicznych placówek oświatowych: żłobków, klubów dziecięcych, przedszkoli, szkół oraz uczelni wyższych.

W dniach 12-13 marca br. (czwartek – piątek) w placówkach tych zawiesza się działalność dydaktyczną, ograniczając ją jedynie do opieki nad dziećmi w niezbędnym zakresie.

Kieruję prośbę do wszystkich rodziców, aby w czwartek i piątek (12-13.03) korzystali z tej opieki tylko w niezbędnym zakresie i starali się jednak pozostawić dzieci w domach. Jednocześnie zwracam się do Państwa z apelem, aby w tym trudnym dla nas wszystkich czasie zrezygnować ze wszelkich aktywności naszych dzieci, które miałyby odbywać się poza domami, np. spacery, spotkania w miejscach publicznych, pobyt na placach zabaw czy boiskach, zajęcia pozalekcyjne.

Począwszy od jutra (12.03) do 25 marca br. odwołane zostają wszystkie wydarzenia kulturalne, sportowe i inne organizowane w przestrzeni publicznej. Zamknięte dla mieszkańców będą muzea, domy kultury, biblioteki, ośrodki sportu i kina.

Prosimy Państwa o wyrozumiałość, cierpliwość i ograniczenie do minimum wszelkiej aktywności publicznej, wizyt w urzędach, podróży między miastami i unikanie większych zgromadzeń.

Jedynie wysoka odpowiedzialność społeczna nas wszystkich  może spowodować, że ten ogromny wysiłek, jaki podejmujemy, zakończy się sukcesem.

O wszystkich aktualizacjach zaistniałej sytuacji będziemy Państwa niezwłocznie informować, publikując komunikaty na naszej stronie www.minsk-maz.pl oraz w mediach społecznościowych. Infolinia dla osób podejrzewających u siebie koronawirusa: 800 190 590.

Komunikat Burmistrza Miasta Mińzowiecki
        Pismo_Burmistrza_Miasta

W załączeniu komunikat Ministerstwa Edukacji Narodowej:

2020_03_11_Zawieszenie_zajec_w_przedszkolach_szkolach_i_placowkach_MEN