• Spotkanie z Jerzym Owsiakiem
          • Spotkanie z Jerzym Owsiakiem

            Dnia 21 września 2022 r. na Starym Rynku w Mińsku Mazowieckim odbyło się spotkanie z Jerzym Owsiakiem, prezesem fundacji charytatywnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na spotkaniu pojawił się Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki pan Marcin Jakubowski oraz Jego zastępca pani Eliza Bujalska. W wydarzeniu uczestniczyła także młodzież ze szkół w Mińsku Mazowieckim, w których były prowadzone zbiórki na rzecz fundacji. Pan Owsiak Prezes Fundacji dziękował za wielkie zaangażowanie w pozyskiwaniu funduszy. Każda zebrana kwota była przekazana na zakup niezbędnego dla pacjentów sprzętu oraz finansowanie programów medycznych. Odbyło się również symboliczne nadanie nazwy ulicy WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY, która oficjalnie została otwarta podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 30.01.2022r. Jerzy Owsiak otrzymał symboliczny duplikat tablicy z nazwą ulicy. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

             tekst: Zuzanna Margol, Maria Książek 

             

        • "Ogórkiem" po Warszawie....
          • "Ogórkiem" po Warszawie....

            20 września klasy 6a, 6b i 6c wyruszyły na wycieczkę do Warszawy .... pociągiem.

            Naszym celem było zwiedzanie stolicy zabytkowym autobusem typu "Ogórek". Odwiedziliśmy m.in. Park Łazienki Królewskie, Stare Miasto, pijalnię czekolady "Wedel", a także Pałac Nauki i Kultury.... w tym ogromnym gmachu uczniowie mogli zobaczyć sale, w których odbywały się ważne narady państwowe w czasach PRL....

            następnie wjechaliśmy szybką windą na 30 piętro, skąd podziwialiśmy przepiękną panoramę Warszawy 😍

            Piękna WARSZAWA ODKRYTA NA NOWO 💖

        • EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU
          • EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU

            20 września 2022 r. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Na parkingu "zagościł" autobus komunikacji miejskiej, którym zręcznie manewrował kierowca-pan Jarek. Najmłodsze dzieci z klas O-III z wypiekami na buziach czekały na ten dzień. Pan Rafał Czerechów, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej oraz pan kierowca cierpliwie i wyczerpująco odpowiadali na tysiące pytań dociekliwych uczniów, zdradzając wszelkie tajemnice autobusu i prezentując niedostępne na co dzień zakamarki pojazdu. Co to jest „ciepły guzik’?, Jak wygląda podróż osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim?, Co to jest „wyjście awaryjne” i do czego służy młotek w autobusie? Na te i wiele innych pytań wszyscy znaleźli odpowiedź. Na zakończenie wizyty w autobusie, każdy mógł poczuć się jak prawdziwy kierowca, zasiadając za kierownicą pojazdu w barwach naszego miasta.

            Najmłodsi złożyli obietnicę panu kierowcy, że od dzisiaj wraz z rodzicami podróżują po naszym mieście tylko i wyłącznie bezpłatną komunikacją miejską. A w murach „Piątki” już rosną następcy pana Jarka, gotowi w przyszłości go zastąpić.

          • Aktywna lekcja W-fu

            20 września b.r. Klasy 2a i 2d wraz z wychowawcami uczestniczyły w wycieczce do Stacji Grawitacji w Warszawie. Celem wycieczki było uczestnictwo w aktywnej lekcji W-fu. Uczniowie pod okiem przeszkolonych instruktorów zapoznali się z zasadami bezpiecznego i aktywnego korzystania z obiektu, poznali wiele ciekawych ćwiczeń, które można wykonać na trampolinach. Każde ćwiczenie zostało wykonane pod okiem specjalisty ze zwróceniem uwagi na poprawność wykonania i odpowiednią postawę podczas akrobacji. Pobyt w Stacji Grawitacji sprzyjał wyrabianiu właściwego nawyku spędzania czasu oraz integracji zespołów klasowych. Uczniowie korzystając z szeregu atrakcji pokonywali własne słabości i uczyli się współdziałać w grupie.

            Był to czas zabawy ale także nauki, którą uczniowie z pewnością wykorzystają podczas zajęć w szkole i zabaw poza nią.

          • Nie taki robal straszny 😉

            W poniedziałek 19 września klasy 2b i 2c wyruszyły na wycieczkę do warszawskiego ZOO. Tego dnia hipopotamica Pelagia świętowała 37 urodziny i odśpiewano jej „Sto lat”. Mimo deszczowej aury oglądanie żyraf, słoni, szympansów, alpak, węży i kangurów przyniosło wiele radości. Zwiedzanie sali wolnych lotów dla ptaków oraz bajkowych akwariów sprzyjało wyciszeniu i relaksowi. Mnóstwo emocji dostarczyły zajęcia edukacyjne pt. „Nie taki robal straszny. Poznać, to znaczy zrozumieć i polubić”, podczas których uczniowie przeżyli bliskie spotkania z bezkręgowcami. Okazało się, że wije łaskoczą w skórę setkami nóżek, patyczaki haczykami zaczepiają o ubranie, straszyki udają skorpiona, a karaczany syczą, gdy czują się zagrożone. Mikrofauna może być sympatyczna :)

          • Torami Nowej Edukacji

            W ramach projektu „Torami nowej edukacji - wykształcenie, kreatywność i innowacyjność drogą do lepszej przyszłości uczniów Mińska Mazowieckiego” ponad 1000 uczniów uczestniczyło w zajęciach rozwijających umiejętności uczenia się  i wzmacniających kompetencje kluczowe. Celem projektu było także podniesienie jakości edukacji i zwiększenie atrakcyjności nauczania poprzez rozszerzenie kwalifikacji nauczycieli. Zakupione za blisko milion złotych nowoczesne pomoce dydaktyczne z pewnością uatrakcyjniają proces nauczania. 

            Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego projekt "Torami Nowej Edukacji".

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
      • 257582957
      • ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
      • 257596534
      • 822-10-46-051
      • 000584449
  • Galeria zdjęć

      brak danych