• Aktywna lekcja W-fu

            20 września b.r. Klasy 2a i 2d wraz z wychowawcami uczestniczyły w wycieczce do Stacji Grawitacji w Warszawie. Celem wycieczki było uczestnictwo w aktywnej lekcji W-fu. Uczniowie pod okiem przeszkolonych instruktorów zapoznali się z zasadami bezpiecznego i aktywnego korzystania z obiektu, poznali wiele ciekawych ćwiczeń, które można wykonać na trampolinach. Każde ćwiczenie zostało wykonane pod okiem specjalisty ze zwróceniem uwagi na poprawność wykonania i odpowiednią postawę podczas akrobacji. Pobyt w Stacji Grawitacji sprzyjał wyrabianiu właściwego nawyku spędzania czasu oraz integracji zespołów klasowych. Uczniowie korzystając z szeregu atrakcji pokonywali własne słabości i uczyli się współdziałać w grupie.

            Był to czas zabawy ale także nauki, którą uczniowie z pewnością wykorzystają podczas zajęć w szkole i zabaw poza nią.

          • Nie taki robal straszny 😉

            W poniedziałek 19 września klasy 2b i 2c wyruszyły na wycieczkę do warszawskiego ZOO. Tego dnia hipopotamica Pelagia świętowała 37 urodziny i odśpiewano jej „Sto lat”. Mimo deszczowej aury oglądanie żyraf, słoni, szympansów, alpak, węży i kangurów przyniosło wiele radości. Zwiedzanie sali wolnych lotów dla ptaków oraz bajkowych akwariów sprzyjało wyciszeniu i relaksowi. Mnóstwo emocji dostarczyły zajęcia edukacyjne pt. „Nie taki robal straszny. Poznać, to znaczy zrozumieć i polubić”, podczas których uczniowie przeżyli bliskie spotkania z bezkręgowcami. Okazało się, że wije łaskoczą w skórę setkami nóżek, patyczaki haczykami zaczepiają o ubranie, straszyki udają skorpiona, a karaczany syczą, gdy czują się zagrożone. Mikrofauna może być sympatyczna :)

          • Torami Nowej Edukacji

            W ramach projektu „Torami nowej edukacji - wykształcenie, kreatywność i innowacyjność drogą do lepszej przyszłości uczniów Mińska Mazowieckiego” ponad 1000 uczniów uczestniczyło w zajęciach rozwijających umiejętności uczenia się  i wzmacniających kompetencje kluczowe. Celem projektu było także podniesienie jakości edukacji i zwiększenie atrakcyjności nauczania poprzez rozszerzenie kwalifikacji nauczycieli. Zakupione za blisko milion złotych nowoczesne pomoce dydaktyczne z pewnością uatrakcyjniają proces nauczania. 

            Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego projekt "Torami Nowej Edukacji".

          • Akcja ekologii w Piątce🙂

            ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII 

            Dnia 16 września 2022 r. w naszej szkole odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym zbiórka zużytych
            baterii pod hasłem: „Wszyscy wspólnie posprzątajmy świat!”. Do akcji przystąpili uczniowie wszystkich klas oraz dzieci oddziału przedszkolnego.

            Dziękujemy za 50 kg zużytych bateryjek, które trafiły w „nasze dobre ręce”.

            Zapraszamy do udziału w kolejnych zbiórkach :)

        • Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2022/2023
          • Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2022/2023

            1 września jak co roku Szkoła Podstawowa nr 5 po wakacyjnej przerwie znów rozbrzmiewała wesołym gwarem, bo oto rozpoczął się nowy rok szkolny. Wszyscy uczniowie, dyrekcja  i nauczyciele w asyście rodziców spotkali się na uroczystej akademii. W tym roku galę uświetniła obecność szanownych gości. Byli nimi proboszcz Parafii pw. św. Antoniego ks. Janusz Kopczyński, prezes stowarzyszenia „Na Piątkę” Dariusz Świętochowski i przewodniczący Rady Rodziców Ryszard Gorczyca.  Pani Dyrektor Ewa Szczerba powitała wszystkich serdecznie i wygłosiła okolicznościowe przemówienie, życząc uczniom i nauczycielom wielu sukcesów. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do nauczycieli żegnających się z naszą szkołą, w tym do „pani od angielskiego” Beaty Polit i ks. Jerzego Daneckiego, który został przeniesiony pełnić duszpasterską posługę w parafii siennickiej.

            Po pożegnaniach przyszedł czas na powitania. Cała szkolna społeczność przywitała nowych nauczycieli. Nastąpiły też zmiany w kadrze kierowniczej – dyrektor Ewa Szczerba otrzymała nominację na kolejną kadencję i desygnowała na stanowisko wicedyrektora dwie panie - Agnieszkę Szczepańską i ponownie Iwonę Kokoszkę.

            Po akademii uczniowie w klasach spotkali się ze swoimi wychowawcami. 

            Wszystkim uczniom i pracownikom życzymy samych sukcesów.

            I głowa do góry! Za dziesięć miesięcy znów będą wakacje!

          • Spektakularny sukces uczniów Piątki na egzaminach ósmoklasisty!

            Rok szkolny 2021/2022 dobiegł końca. Niewątpliwie w związku z pandemią i realizowaną przez pewien czas edukacją zdalną dużym wyzwaniem było jak najlepsze przygotowanie ósmoklasisów do zewnętrznych egzaminów, które po raz kolejny w całej Polsce odbyły się w drugiej połowie maja. Na wyniki trzeba było jednak cierpliwie poczekać aż do 1 lipca. Dla społeczności mińskiej SP nr 5  dzień stanowiący zwieńczenie ośmioletniego wysiłku okazał się wyjątkowo szczęśliwy i dający powód do dumy.  Po raz kolejny ku ogromnej radości dyrekcji, nauczycieli, a także samych uczniów i ich rodziców egzaminy, do których przystąpiły cztery klasy ósme, wypadły w Piątce bardzo dobrze, potwierdzając wysoki poziom dydaktyczny placówki. Aż dwudziestu jeden ósmoklasistów uzyskało wyniki optymalne, w tym troje podopiecznych może pochwalić się stuprocentową notą aż z dwóch przedmiotów. Są to: Daria Bańka, Kinga Tańska i Kacper Andrzejewski.

            Średni wynik ósmoklasisty z języka polskiego w tym roku wynosi w całym kraju 60%, w województwie mazowieckim oraz w powiecie mińskim - 64%, w gminie oraz w mieście – 66%, zaś  w SP nr 5 – 67 %.

            Średni wynik z matematyki to w całym kraju 57%, w województwie mazowieckim oraz w powiecie mińskim - 62%, w gminie i w mieście – 66%, zaś  w SP nr 5 – aż 79 %,  a dziesięcioro  ósmoklasistów z matematyki uzyskało wynik 100%. Są to uczniowie klasy VIII A, VIII B, VIII C: Filip Banaszek, Daria Bańka, Bartosz Kowalczyk, Mateusz Świętochowski, Kinga Tańska, Julia Komorzycka, Adam Leszczyński, Natalia Rowicka, Kacper Andrzejewski i Jan Wiśniewski.

            Średni wynik z języka angielskiego wynosi w kraju 67%, w województwie mazowieckim 72%, w powiecie mińskim - 69%, w gminie oraz w mieście – 72%, natomiast w SP nr 5 – 80%. Stuprocentowym wynikiem egzaminu z języka angielskiego może się poszczycić aż jedenaścioro tegorocznych absolwentów: Daria Bańka, Maria Gorczyca, Kacper Ostolski, Julia Słodownik, Tymon Szerszeniewski, Kinga Tańska, Gabriela Nalazek, Franciszek Wąsowski, Kacper Andrzejewski, Kornelia Wieczorek i Amelia Wnuk.

            Warto zauważyć, że wyniki uczniów mińskiej Piątki z matematyki mieszczą się w znormalizowanej ogólnopolskiej skali staninowej w przedziałach z opisem „wyniki bardzo wysokie” (podobnie jak w ubiegłym roku), zaś z języka angielskiego i języka polskiego w przedziałach wyników wysokich.

            Serdecznie gratulujemy naszym ósmiokasistom i ich nauczycielom wspaniałych rezultatów, zdecydowanie wyższych, szczególnie z matematyki i języka angielskiego, od not ogólnopolskich, wojewódzkich, powiatowych, gminnych i miejskich. Warto podkreślić, że wyniki tegorocznych absolwentów Piątki z matematyki są o kilkanaście procent wyższe od wyników pozostałych mińskich podstawówek. Dziękując za ogromny wysiłek i zaangażowanie  w przygotowanie do egzaminów wszystkim nauczycielom klas ósmych, życzymy dalszych sukcesów i motywacji do pracy w kolejnych latach.

            Gratulacje!!!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
      • 257582957
      • ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
      • 257596534
      • 822-10-46-051
      • 000584449
  • Galeria zdjęć

      brak danych