"Wyruszamy w kosmiczną podróż" - zajęcia w oddziale zerowym z wykorzystaniem ozobotów.
Aktualności
Mała robotyka w oddziałach przedszkolnych
4
Informacja o dyżurach przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w okresie wakacji 2021
1 – 16 lipca 2021 r.
– Przedszkole Miejskie Nr 1 ul. Kościuszki 22
– Przedszkole Miejskie Nr 6 ul. Warszawska 250/81
– Szkoła Podstawowa Nr 5 ul. Małopolska 11
– Szkoła Podstawowa Nr 6 ul. Sosnkowskiego 1
19 – 30 lipca 2021 r.
– Przedszkole Miejskie Nr 4 ul. Tuwima 2
– Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 ul. Dąbrówki 10
2 – 13 sierpnia 2021 r.
– Przedszkole Miejskie Nr 5 ul. Konstytucji 3 Maja 11
– Szkoła Podstawowa Nr 3 ul. Budowlana 2
– Szkoła Podstawowa Nr 4 ul. Siennicka 17
16 – 27 sierpnia 2021 r.
– Przedszkole Miejskie Nr 3 ul. Konstytucji 3 Maja 10
– Szkoła Podstawowa Nr 1 ul. Kopernika 9
Zainteresowani rodzice dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2020/2021 do przedszkoli miejskich oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych wszelkie formalności dotyczące zapisu dziecka załatwiają bezpośrednio w dyżurującej placówce w dniach 24 – 28 maja 2021 r.
Przyjemne z pożytecznym...
W ramach projektu pt. "Torami nowej edukacji....." na zajęciach rozwijających zainteresowania przyrodnicze, uczniowie klasy II b wspólnie z nauczycielem p. Barbarą Nowicką pięknie zagospodarowały teren przed szkołą. Dzieci posadziły nowe rośliny wiosenne, które gdy urosną będą pięknie ozdabiały plac wokół szkoły. Zajęcie to sprawiło wiele przyjemności dzieciom! Gratulujemy wspaniałego pomysłu!
Piątka wspiera i szanuje!
5 maja – Światowy Dzień Godności Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną
230.rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
230 lat od uchwalenia Konstytucji 3 maja Ustawa Rządowa, znana dziś jako Konstytucja 3 Maja, została uchwalona w 1791 roku przez Sejm 4-letni w celu reformy niewydolnego polskiego ustroju politycznego. Była pierwszą w Europie i drugą na świecie, niezwykle postępową konstytucją.
Celebrując rocznicę uchwalenia dokumentu, polecamy animację objaśniającą słynny obraz Jana Matejki pt. „Konstytucja 3 maja 1791 roku”.
Dzień Flagi Państwowej na lekcjach historii
2 maja w całym kraju obchodzimy Dzień Flagi Państwowej Rzeczpospolitej Polskiej. Główną rolą tego święta jest popularyzowanie wiedzy o symbolach narodowych i polskiej tożsamości. Jest to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Ustanowiono je w 2004 r. ustawą Sejmu RP z dnia 20 lutego 2004.
Dzień Flagi Państwowej Rzeczpospolitej Polskiej ustanowiono 2 maja z dwóch powodów. Po pierwsze, 2 maja w 1945 r. zdobywający Berlin żołnierze z 1 Dywizji Kościuszkowskiej umieścili biało-czerwoną flagę na kolumnie zwycięstwa w Tiergarten w Berlinie. Po drugie, w czasach PRL, 2 maja obywatele mieli nakaz zdejmowania flag, tak aby nie były one wywieszone podczas nieuznawanego przez władze święta 3 maja. W obecnych czasach nie musimy ściągać flag, stąd święto flagi dopełnia patriotyczny charakter pierwszych dni maja.
Barwy widniejące na fladze państwowej są jednym z ważniejszych elementów tożsamości narodowej. Polskie barwy narodowe kształtowały się na przestrzeni wielu stuleci i mają jako jedne z niewielu pochodzenie heraldyczne. Obecna flaga państwowa jest umocowana w prawie ustawą z 1980 roku o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych. Sama flaga obowiązuje od 1919 roku, wtedy to po raz pierwszy w historii uchwalono prawo, które regulowało kolory polskiej flagi.
30 kwietnia uczniowie naszej szkoły na lekcjach historii uczcili to ważne dla Polaków święto. W tym dniu najważniejszymi dla nas kolorami była biel i czerwień, kolory naszej flagi państwowej.
Archiwum Aktualności