• Świetliczaki świętują "Dzień Ziemi"

            Dzień Ziemi w świetlicy szkolnej obchodzony był w różnorodny sposób. Najpierw dzieci obejrzały szereg filmów edukacyjnych, wysłuchały opowiadania „Opowieści z zielonego parku” zdobywając wiadomości na tematy ekologiczne, poznały znaczenie pojęć: „recykling”, „utylizacja”, „segregacja odpadów”, „odnawialne źródła energii”.

            Wykonały plakat promujący proekologiczny tryb życia, modele Ziemi czystej i zanieczyszczonej przez działalność człowieka, ilustracje do haseł, rozwiązywały krzyżówki. Nauczyły się piosenki „Ziemia to wyspa zielona”. Ponadto w ciągu całego roku dzieci zbierają nakrętki, segregują odpady, oszczędnie gospodarują wodą podczas mycia rąk.

            W wyniku powyższych działań nasze Świetliczaki wiedzą, że: „Ziemia to dom dla ludzi i zwierząt, więc musi być bardzo zadbany”.

          • Marsz solidarności z osobami z Autyzmem

            Kwiecień jest miesiącem świadomości autyzmu. Dlatego uczniowie klasy VIIb wraz z wychowawczynią panią Joanną Kurek oraz pedagogami panią Anną Niedek i panią Anną Markowską zorganizowali w czwartek 20 kwietnia 2023r. marsz solidarności z osobami z autyzmem.

            Wspólnie przeszliśmy ulicami naszego miasta, trzymając w rękach niebieskie balony, rozdając ulotki oraz eksponując transparent wykonany przez uczniów. Chcieliśmy w ten sposób pokazać, iż jesteśmy otwarci i tolerancyjni, bo każdy z nas jest wyjątkowy i wartościowy. Rozdając ulotki napotkanym przychodniom, uświadamialiśmy im, jak funkcjonują osoby z autyzmem. Wskazywaliśmy, jak ważne jest to, aby każdy czuł się dobrze wśród innych: w szkole, w pracy, na ulicy czy w sklepie, bez względu na to, w jaki sposób postrzega świat.

            Osoby z autyzmem potrzebują naszego wsparcia i zrozumienia, dlatego mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji więcej ludzi otworzy swoje serca na innych.

          • 80. rocznica wybuchu powstania w gettcie warszawskim

            #AkcjaŻonkile
            19 kwietnia 2023 roku mija 80. rocznica powstania w getcie warszawskim.
            Wśród 50 tysięcy osób przebywających w getcie byli bojownicy, którzy zapisali się w zbiorowej pamięci. Jednak większość skazanych na getto to byli zwykli ludzie, mieszkanki i mieszkańcy Warszawy i przesiedleńcy. To ich historiom poświęcone są tegoroczne obchody.
            Wydarzeniom rocznicowym towarzyszą słowa Romana Kenta: „ Nie bądź obojętny”. Pragniemy, by stały się naszym codziennym zobowiązaniem. Sięgamy w przeszłość nie tylko, by uhonorować losy ludzi tamtego czasu, ale też poddać refleksji wydarzenia w trosce o naszą współczesność.
            Zapraszamy na miejskie obchody rocznicowe.
            W programie miniwykład o losach Żydów, mieszkańców Mińska Mazowieckiego. Z ich biogramów wybierzemy ważne dla nas pojęcia, by wykorzystać je w twórczej wspólnej aktywności. Po spotkaniu w MBP złożymy kwiaty na Starym Rynku, pod pomnikiem upamiętniającym Zagładę Żydów mińskich.
            Program:
            16.00 Miniwykład: „Gdy każdy dzień był walką ... . Bohaterowie codzienności mińskiego getta."- Ewa Borkowska / MBP
            16.30 Artystyczna aktywność / MBP
            17.00 Złożenie kwiatów / Stary Rynek

            Wydarzenie pod patronatem Burmistrza Miasta Marcina Jakubowskiego.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
      • 257582957
      • ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
      • 257596534
      • 822-10-46-051
      • 000584449
  • Galeria zdjęć

      brak danych