• Zbiórka elektroodpadów w Piątce 🙂

            Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim po raz siódmy przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „ Dobre rady na elektroodpady- oddaj mnie w dobre ręce” , organizowanego przez AURAEKO. Naszą szkołę reprezentuje zespół Ambitne Ekolożki. Konkurs realizowany jest w ramach publicznych kampanii ekologicznych i  ma na celu podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie prawidłowego postępowania z elektroodpadami oraz zużytymi bateriami i akumulatorami przenośnymi.  Finałowym zadaniem konkursu jest zbiórka elektroodpadów.

            Elektrośmieci - to wszystkie zepsute, nieużywane, niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie np. zepsute komputery, telefony, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki i drobne urządzenia AGD, a także zużyte świetlówki, LEDy i baterie.

            A WIĘC – ZAPRASZAMY  NA KOLEJNY „ELEKTROODPADOWY ZAWRÓT GŁOWY” W MIŃSKIEJ PIĄTCE- CZYLI ZBIÓRKĘ ELEKTROŚMIECI!!!

             Tytuł: 👌Tytuł: 😀 Tytuł: 👋Tytuł: 👋Tytuł: 👋 

             GDZIE?

            Szkoła Podstawowa nr 5 , ul. Małopolska 11, 05-300 Mińsk Mazowiecki  ( parking przy placu zabaw)

            KIEDY?

            20 kwietnia 2023r. - g.8.00- 19.00

            21 kwietnia 2022r. - g. 8.00 - 17.00

            RAZEM ZRÓBMY  WIOSENNE PORZĄDKI W NASZYCH DOMACH I W  NASZYM MIEŚCIE!!!

            CZEKAMY NA CIEBIE!!! DOŁĄCZ DO NAS!!! BĄDŹ EKO!!!

             Zespół Ambitne Ekolożki SP5

          • Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

            Światowy Dzień Zespołu Downa, czyli Dzień Kolorowej Skarpetki obchodzony jest w pierwszy dzień wiosny - 21 marca. Data obchodów  Trisomii  21  jest  symboliczna.  Przypada na  21  dzień  3  miesiąca  w roku,  ponieważ to właśnie trzeci, dodatkowy  chromosom  w 21 parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach, powoduje występowanie tej wady genetycznej.

            W naszej szkole uczniowie i nauczyciele chętnie włączyli się do akcji. Jako wyraz solidarności z osobami z Zespołem Downa założyli kolorowe skarpetki nie do pary. W czasie zajęć rozmawiali na temat różnorodności, wyjątkowości, integracji i akceptacji oraz wykonali kolorowe prace - skarpetki.

            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

          • „Dzień bez plecaka”

            Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego & Szkolnego Wolontariatu,  21 marca – pierwszy dzień wiosny został ustanowiony „Dniem bez plecaka”.

            Uczniowie Piątki, mogli wykazać się kreatywnością w poszukiwaniu zastępstwa dla tradycyjnego plecaka. Oczywiście udowodnili, że wyobraźnia nie zna granic. Zeszyty, ćwiczenia oraz podręczniki zostały spakowane w sklepowe koszyki i wózki, walizki, walizeczki, torby podróżne, worki, transportery dla zwierzaków, wiaderka, opony, skrzynki na narzędzia, torby na laptopy.

            Liczyła się pomysłowość i spryt, a tego naszym uczniom nie brakuje.

            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

        • 2 kwietnia to dzień, w którym świat staje się niebieski
          • 2 kwietnia to dzień, w którym świat staje się niebieski

            2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustalony przez ONZ w 2008 roku. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

            W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, dzieci kl. 0 - 3 wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Niebieski świat. Nasz wspólny świat” zorganizowanym przez Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą w Węgrowie. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie pracy plastycznej w kolorze niebieskim na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem.

            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

        • Powitanie wiosny w świetlicy szkolnej
          • Powitanie wiosny w świetlicy szkolnej

            21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Ta data nie jest przypadkowa. Właśnie w 21-szej parze chromosomów osoby z Zespołem Downa mają ich trzy zamiast dwóch. To czyni je wyjątkowymi.

            Na znak solidarności ludzie na całym świecie zakładają tego dnia dwie różne kolorowe skarpetki. Tak było też w naszej świetlicy.

            Tego dnia w czasie zajęć porannych świetliczaki dowiedziały się, dlaczego to święto przypada właśnie 21 marca. Ozdabiały i rysowały wzory na „skarpetkowych kolorowankach”, którymi udekorowano salę.

            Zaś  w godzinach  południowych powitaliśmy  WIOSNĘ....

            Wiosna to wyczekiwana przez wszystkich uczniów pora roku. Dlatego dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicy od dłuższego już czasu przygotowywały się do jej powitania. Wykonały wiele kolorowych prac plastycznych, nauczyły się piosenek, przygotowały „Marzannę” i „Zielony gaik”.  Sala świetlicowa została  udekorowana pierwszymi oznakami wiosny – pojawiły się motyle i kwiaty. Podczas zajęć toczyły się rozmowy o cechach charakteryzujących tę porę roku. Dzieci poszukiwały też pierwszych zwiastunów wiosny, zwracały uwagę na zmiany zachodzące w pogodzie oraz w świecie zwierząt i roślin.

            Samo powitanie WIOSNY  odbyło się na boisku szkolnym, gdzie udaliśmy się korowodem z Marzanną. Tam przy pląsach, okrzykach i piosenkach została ona spalona. Następnie z Zielonym Gaikiem – symbolem wiosny i radością w sercach wróciliśmy do sali.

            Bardzo się cieszymy, że już do nas zawitała, mamy nadzieję na coraz cieplejsze,  słoneczne dni i wspaniałe zabawy na świeżym powietrzu.

            Świetliczaki 

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
      • 257582957
      • ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
      • 257596534
      • 822-10-46-051
      • 000584449
  • Galeria zdjęć

      brak danych