DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

01.12.2017 18:07

W środę, 29 listopada odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Radę Rodziców. Już w południe rozpoczęły się ostatnie przygotowania – w stołówce uczennice klas VI i VII piekły babeczki, rodzice przygotowywali słodkie, apetyczne desery. O 17.30 w sali gimnastycznej rozległy się pierwsze dźwięki muzyki tanecznej, a w blasku kolorowych świateł na parkiecie pojawili się pierwsi tancerze. W szkolnej świetlicy można było poznać swoją przyszłość – dziewczęta z klasy VIa przygotowały tradycyjne andrzejkowe wróżby. Zmęczeni zabawą mogli odpocząć w klasach, gdzie rodzice częstowali ciastem, owocami, słodyczami i  napojami. Dobry humor wszystkim dopisywał.

„Nie umiem pisać poważnych książek…”

30.11.2017 22:40

29 listopada uczniowie klas piątych uczestniczyli w spotkaniu z Panem Marcinem Pałaszem – autorem ponad 40 książek i słuchowisk. Pisarz poczytnych powieści dla dzieci i młodzieży mieszka i pracuje we Wrocławiu. Debiutował w 2004 r. „Opowieściami z krainy potworów”. Jest laureatem Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego oraz dwukrotnym laureatem wyróżnienia w tym konkursie.

Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Pan Pałasz w sposób żartobliwy opowiadał o swoim warsztacie literackim oraz licznych inspiracjach pisarskich. Uczniów szczególnie zainteresowała historia psa, którego pisarz kupił ze schroniska za symboliczną złotówkę, a który stał się pierwowzorem głównego bohatera serii książek  o Elfie, np.: „Sposób na Elfa”, „Elf Wszechmogący”, „Elf i dom strachów”. Sam autor stwierdził, że jego powieści są pełne humoru, a niektóre oparł na historiach z własnych lat szkolnych. Godzinne spotkanie szybko minęło, a o tym, że się podobało, świadczyły gromkie brawa uczniów, którzy w ten sposób podziękowali za interesującą „lekcję o książce”. Znalazł się również czas na wspólne zdjęcie i zdobycie autografu.

Wszystkich zainteresowanych twórczością Pana Marcina Pałasza, bądź tych, którzy chcą ją dopiero odkryć, zapraszamy do szkolnej biblioteki.

• Teatr Lalek Pinokio

30.11.2017 22:19
      Spektakl edukacyjny o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, zdrowym odżywianiu i dobrym wychowaniu. Ola i Tomek idąc pierwszy raz do szkoły spotykają na swojej drodze pana policjanta, woźnego, panią dyrektor i higienistkę. Otrzymują od nich wiele cennych rad i wskazówek, które pomogą im dobrze wykonywać swoje obowiązki w szkole i w domu. W bajce goszczą także Pan Kleks i sympatyczny skrzat Witaminka.

Spektakl dla klas I - III odbył się 29 listopada i został w całosci ufundowany przez Radę Rodziców.

MUPPETY W PIĄTCE!!!

28.11.2017 13:15
      Dnia 27 listopada zostały zorganizowane przez Małgorzatę Szostak warsztaty muppetowe dla najmłodszych dzieci naszej szkoły. Dzieci z oddziałów zerowych wykonały własne mupety i uczyły się animacji pod okiem samego Konrada Czarkowskiego – finalisty programu „Mam Talent”. Podczas warsztatów dzieci zdobywały nowe umiejętności i wiedzę, która pozwalała im wcielać się w wymyślone i zrobione przez siebie postacie. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, które były doskonałą okazją do świetnej zabawy dającej wiele satysfakcji.

„NOCOWANKO” Z ASTRID LINDGREN

26.11.2017 21:46
      W miniony piątek, 24 listopada, dzieci z klasy Ia, Ic i II b spotkały się o godzinie 19.00 na terenie naszej szkoły (wtedy kiedy budynek szkolny był już pusty i panowała w nim cisza) na wspólnym „Nocowanku”. Trzygodzinna zabawa trwająca do godziny 22.00,  będąca elementem realizowanych projektów „Astrid Lindgren”, przebiegała w radosnej atmosferze, pełnej wyzwań,  różnorodnych zadań oraz konkursów. Ważnym  momentem był wywiad ze szkolnym ekspertem, panią Beatą Kossakowską, która opowiedziała uczniom ciekawostki z życia pisarki i udzieliła wyczerpujących odpowiedzi na stawiane pytania. Obejrzane filmy z Pippi  Pończoszanką w roli głównej były dopełnieniem przeczytanych  już wcześniej, na lekcjach, książek. Atrakcją wieczornego pobytu w szkole była kolacja serwowana przez okoliczną pizzerię . Dzieciom nie znikał uśmiech na twarzy a taka forma edukacji odnalazła mnóstwo  entuzjastów.