FINAŁ MIEJSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „TROPEM BOHATERÓW KSIĄŻEK ASTRID LINDGREN” POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA MARCINA JAKUBOWSKIEGO

18.12.2017 08:37
      14 grudnia w przedświątecznej atmosferze odbyło się w naszej szkole podsumowanie i wręczenie nagród zwycięzcom w Miejskim konkursie plastycznym „Tropem bohaterów książek Astrid Lindgren”, którego organizatorem była nasza szkoła. Licznie przybyli uczestnicy wraz z rodzicami i opiekunami odebrali gratulacje, podziękowania, słowa uznania i oczywiście nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta  pana Marcina Jakubowskiego.

ŚWIĄTECZNA INTEGRACJA Z RODZICAMI

18.12.2017 08:23

11 grudnia w naszej szkole w oddziale OB zorganizowane zostały przez Małgorzatę Szostak i Katarzynę Chłopik świąteczne warsztaty plastyczne dla Rodziców i ich dzieci. Celem warsztatów było wykonanie ozdób choinkowych, które zabłysły  na naszym Bożonarodzeniowym magicznym drzewku w sali 26.

Rodzice i ich dzieci z zapałem wykonywali piękne ozdoby, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Był to naprawdę  mile spędzony czas, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę.

• Nowe Komputer

14.12.2017 21:01
      Rada Rodziców zakupiła nowe komputery do sali informatycznej w naszej szkole.

Koszt inwestycji: 7800 zł

„Bliżej gwiazd…”

14.12.2017 20:47

W dniach od 11 do 14 grudnia w naszej szkole odbyły się  niecodzienne lekcje  astronomii przygotowane przez Centrum Edukacyjne Planeta Anuka. Wzięli w nich udział wszyscy uczniowie, a koszty zajęć częściowo pokryła Rada Rodziców.

Każda klasa uczestniczyła w 45-minutowym pokazie w Moblilnym Planetarium, a następnie w Kosmicznych Warsztatach przystosowanych do wieku i poziomu wiedzy. Klasy IV  zdobyły wiadomości na temat Księżyca i jego faz, gwiazdozbiorów i ich rozpoznawania na niebie. W trakcie warsztatów uczniowie „polecieli” w kosmos, poznali historię najważniejszych misji kosmicznych, tajniki zawodu astronauty. Klasy V natomiast poznały warunki istnienia życia na Ziemi i nauczyły się rozpoznawać widoczne gwiazdy i gwiazdozbiory oraz samodzielnie wykonały obrotową mapę nieba. Uczniowie klas VI zdobyli wiedzę o najbliższym sąsiedzie Ziemi – Księżycu, mieli również możliwość zbudowania Układu Słonecznego. Klasy VII zapoznały się z historią astronomii i technik astronomicznych oraz szczegółowo poznały budowę i zasady działania teleskopu. Natomiast najmłodsi uczniowie naszej szkoły (klasy I-III) wprowadzeni zostali w świąteczny nastrój, oglądając pokaz pt. „Gwiezdne opowieści świętego Mikołaja” i jednocześnie odkrywając sekrety Układu Słonecznego. Podczas warsztatów wykonywali modele sztucznych satelitów.

Udział uczniów, zarówno w pokazach, jak i w warsztatach okazał się ciekawym uzupełnieniem zagadnień z zakresu astronomii omawianych podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej czy na lekcjach przyrody i fizyki. Dla wszystkich była to niezwykła podróż w najdalsze zakątki kosmosu. Może zajęcia rozbudziły wśród uczestników zainteresowanie wszechświatem i w przyszłości absolwent Piątki okaże się wybitnym astronomem dorównującym Mikołajowi Kopernikowi?

WYCIECZKA DO DOLINY BOBRÓW

14.12.2017 14:04
      8 grudnia uczniowie z oddziałów zerowych pod opieką wychowawców uczestniczyli w wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego „Dolina Bobrów”. Dzieci pod okiem instruktora wykonywały ozdoby choinkowe - piękne aniołki. Każda z grup wykorzystując materiały naturalne, stworzyła bożonarodzeniową szopkę. Wielka radość i ogromne zaangażowanie towarzyszyło dzieciom podczas robienia pierniczków. Zerówkowicze poznały składniki na pyszne ciasteczka i mogły samodzielnie zagnieść i rozwałkować ciasto. Dużo przyjemności sprawiało dzieciom zdobienie lukrem i ozdabiania kolorowymi posypkami. Końcowym efektem było próbowanie pysznych wypieków. Wyjazd okazał się wspaniałą przygodą wprowadzając dzieci w świąteczny nastrój.