• Regionalne Zawody Pływackie

27.03.2018 10:38
      26 marca w mińskim aquaparku odbyły się regionalne zawody pływackie.
      Sztafeta dziewcząt z naszej Szkoły zajęła IV miejsce / 3 raz /.
      Skład : Siedlecka Natalia, Zalewska Gabrysia, Wagner Ania, Mrzygłód Marysia, Fałek Daria, Malka Hania, Pawelec Ala, Bańka Daria

Indywidualnie : Wagner Ania - 7 miejsce w stylu klasycznym, 13 miejsce w stylu dowolnym
                            Zalewska Gabrysia - 14 miejsce w stylu dowolnym
                            Pawelec Ala - 21 miejsce w stylu grzbietowym
                            Fałek Daria - 22 miejsce w stylu klasycznym

Warsztaty udzielania pierwszej pomocy

27.03.2018 09:52

22 marca 2018r. w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Uczniowie klasy Ic oraz klasy Va wzięli udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczyli się obsługiwać przenośne  urządzenie do defibrylacji, robić resuscytację krążeniowo-oddechową oraz układać poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Udzielanie pierwszej pomocy  jest niewątpliwie cenną umiejętnością. Pokaz przeprowadził ratownik Straży Pożarnej pan Piotr Sulejczyk.

• Matematyka króluje…

22.03.2018 12:46

Ostatnie dni marca to prawdziwe pasmo osiągnięć matematycznych uczniów mińskiej Piątki. Ogromnych powodów do radości i dumy po raz kolejny dostarczył całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 5 Dawid Kozłowski, uczeń klasy VII C, który został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Mazowieckie Talenty”. Warto podkreślić, że podopieczny pani Renaty Słodownik, jest już ubiegłorocznym laureatem i obecnym finalistą tego niezwykle prestiżowego konkursu, który stanowi najlepsze potwierdzenie wysokiego poziomu dydaktycznego placówki. W zmaganiach konkursowych organizowanych pod patronatem Kuratorium Oświaty uczestniczą co roku uczniowie wyjątkowo uzdolnieni w jakiejś dyscyplinie przedmiotowej. Dawid jako jedyny przedstawiciel mińskich szkół podstawowych przeszedł pomyślnie przez trzy kolejne etapy: szkolny, rejonowy i wojewódzki. Poradził sobie ze złożonymi, nietypowymi zadaniami matematycznymi o gimnazjalnym poziomie trudności. Dlatego tym bardziej sukces Dawida i jego nauczycielki matematyki stanowi powód do dumy dla całej społeczności Piątki.

Z kolei Kacper Kowalczyk, uczeń klasy VII D, podopieczny pani Iwony Sabak, zajął I miejsce w VIII edycji Powiatowego Konkursu Matematyczno - Artystycznego "PROJEKTANT MATEMATYCZNY", który odbył się pod patronatem Starosty Mińskiego. Uroczysty finał tego konkursu miał miejsce 14 marca - w dniu Święta Liczby PI - w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Mińsku Mazowieckim, gdzie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu  i wręczenie nagród laureatom.

O tym, że matematyka jest królową nauk nie trzeba nikogo przekonywać. Doskonale wiedzą o tym także uczniowie Piątki, którzy wiedzę i umiejętności z przedmiotów ścisłych potrafią wykorzystać w sposób bardzo praktyczny, choćby do zarządzania budżetem własnym i nie tylko. Niektórzy wykazali w tej dziedzinie szczególne predyspozycje, prezentując swoje wyjątkowe uzdolnienia w zmaganiach konkursowych. Otóż zwycięzcą etapu szkolnego II Powiatowego Konkursu Wiedzy o Finansach „Młody Przedsiębiorca" dla szkoły podstawowej została Martyna Jakubowska z kl. V B. Podopieczna pani Iwony Sabak  godnie  reprezentowała również naszą szkołę w finałowym etapie konkursu, który odbył się 21 marca 2018r. w Szkole Podstawowej w Stojadłach.

Gratulujemy imponujących sukcesów matematycznych i czekamy na kolejne osiągnięcia.

• Dziecko w Sieci

21.03.2018 08:22

W dniach 13 i 15 marca 2018r. w klasach I-III  Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim odbyły się dwie pogadanki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie pt:. „Dziecko w sieci”. Na zajęciach prowadzonych przez szkolnego psychologa - panią Katarzynę Bogusz dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu oraz jakie są zalety i wady posiadania dostępu do sieci. W oparciu o program edukacyjny „3…2…1 Internet” poruszone zostały zagadnienia dotyczące cyberprzemocy, umieszczania zdjęć oraz innych danych w wirtualnym świecie. Dzieci miały okazję obejrzeć kilka filmików edukacyjnych i wybrać najlepsze - ich zdaniem zakończenie. Pani psycholog zwróciła szczególną uwagę na anonimowość każdego użytkownika, przestrzegła przed nierozważnymi kontaktami z innymi osobami oraz uświadomiła, iż o każdej trudnej sytuacji należy mówić rodzicom, nauczycielom, bądź też w razie konieczności np. konsultantom helpline.org.pl. Dzieci wykazały się dużą ciekawością i wiedzą na temat Internetu, angażowały się w udzielanie odpowiedzi oraz zainteresowaniem oglądały prezentowane historie.

Przedstawienie „Szewczyk Dratewka”

21.03.2018 08:14
      Dnia 13 marca w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt.: „Szewczyk Dratewka” zrealizowane z udziałem uczniów klasy IIIe. Sztuka wyreżyserowana przez  panią Aldonę Heller wymagała od wszystkich aktorów- amatorów wielu umiejętności takich jak: mimika twarzy, gestykulacja czy znajomość dłuższego tekstu. Aktorzy wystąpili w przepięknych strojach przygotowanych przez rodziców. Przedstawienie zostało wzbogacone poprzez efekty dźwiękowe: szum lasu, dźwięk marakasów. Nie zabrakło też magicznej jak z bajki dekoracji, którą zaprojektowali  uczniowie z pomocą swoich rodziców. W tle za aktorami można było zobaczyć przepiękny zamek czarownicy, staw z kaczkami, las, barć oraz mrowisko. Przedstawienie zakończyło się piosenką o istotnej wartości w życiu jaką jest przyjaźń. Wszystkim uczestnikom bardzo podobała się sztuka czego dowodem były liczne oklaski i podziękowania.