• WYCIECZKA ZERÓWKOWICZÓW

18.04.2018 21:54

17 kwietnia Zerówkowicze radośnie spędzili czas w sali zabaw „ Młynek” oraz w kinie „Helios” w Siedlcach. Celem wycieczki było rozwijanie  i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni, kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, a także integracja dzieci i wzmocnienie więzi koleżeńskiej. Miłe wrażenie wywołała pani, która przywitała nas i omówiła zasady bezpiecznego korzystania z sali zabaw. W końcu ruszyliśmy do zabawek, które już na nas czekały. Niezwykłą frajdą okazała się karuzela - Palma Kokosowa. Konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami również była niesamowita. Z wielką chęcią znajdowaliśmy sobie zajęcie korzystając także z mini pojazdów, dmuchanych skakańców. Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z zacisznego kącika, w którym można było odpocząć i posilić się. W czasie dwóch godzin spędzonych na aktywnych zabawach ruchowych spaliliśmy mnóstwo kalorii. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania się z tym magicznym i bajkowym miejscem. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wsiedliśmy do autobusu, który zawiózł nas do kina na film o sile miłości i przyjaźni pt. „ Piotruś Królik”. Jak wskazuje sam tytuł, głównym bohaterem był Piotruś, energiczny królik, pełen szalonych pomysłów. Wraz ze swoją rodzinką pragnął tylko jednego -  dostać się do ogródka Pana McGregora, aby móc do woli objadać się przepysznymi warzywami.

Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie. Zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do Mińska i nie możemy już doczekać się kolejnej wycieczki.

Kolejne pozytywne zmiany wokół budynku Piątki

18.04.2018 11:16

Przyszła wiosna, a wraz z nią kolejne remonty, których efektem będzie coraz piękniejsze otoczenie naszej szkoły. Po imponujących zmianach przed wejściem frontowym do budynku Piątki przyszła kolej na gruntowny remont ogrodzenia od ulicy Litewskiej. Prace remontowe wciąż trwają, ale już można podziwiać widoczne ich efekty. Cieszy zarówno ich wymiar estetyczny, jak i praktyczny. Dzięki wspomnianym zmianom społeczność szkolna zyska bowiem nowe wejście na teren placówki od ulicy Litewskiej, co stanowi ogromne udogodnienie zwłaszcza dla uczniów i rodziców mieszkających na tej ulicy lub w jej okolicach, ponieważ znacząco skraca ich drogę do oraz ze szkoły. Niewątpliwym ułatwieniem logistycznym dla społeczności Nowego Miasta są też dodatkowe parkingi oraz przystanek autobusowy znajdujący się bezpośrednio przy nowym wyjściu z Piątki.

• Bliżej historii…

18.04.2018 11:08

13 kwietnia klasa Vd uczestniczyła w heppeningu upamiętniającym zbrodnię katyńską, a przygotowanym przez Muzeum Ziemi Mińskiej i uczniów Szkoły Podstawowej nr 3.  W symboliczny sposób przedstawione zostały nie tylko skutki zbrodni 1940 roku, ale całej epoki stalinizmu do których doszło w wielu krajach Europy Środkowo – Wschodniej.

Natomiast 17 kwietnia klasa VI e miała możliwość wysłuchania wykładu pani Ewy Borkowskiej, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 3, na temat „Życia i kultury mińskich Żydów”.

Uczestnictwo w tych wydarzeniach przybliżyło nie tylko historię naszego państwa, ale również wzbogaciło wiedzę uczniów o fakty z historii Mińska Mazowieckiego.

• Zwycięzcy VI Powiatowego Konkursu Język Angielskiego dla klas IV-VII

17.04.2018 12:31
      Dnia 23 marca 2018 roku czterech uczniów reprezentowało Naszą Szkołę w VI Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego w Szkole Podstawowej nr 6. Miło nam poinformować, że uczennica Natalia Biska z klasy IV d  zdobyła II miejsce w kategorii klas IV,  a Franciszek Rokicki z klasy V c zdobył I miejsce w kategorii klas piątych!

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów językowych.

Fun Day with English

11.04.2018 22:20
      Dnia 9 i 10 kwietnia 2018 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty z języka angielskiego "Fun Day with English" dla uczniów klas I - VII. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję sprawdzić i utrwalić swoje umiejętności językowe a także nauczyć się nowych słówek i konstrukcji zdaniowych. Był to świetny pomysł na połączenie nauki i zabawy.