• „Elektro- fanki” ruszają korowodem z ulotkami do centrum miasta

11.04.2018 09:02
      Zespół „ Elektro- fanki” wraz z kolegami i koleżankami klasy Va ruszają korowodem z ulotkami do centrum miasta. Niosą transparenty z hasłami ekologicznymi  oraz  plakaty dotyczące szkodliwości elektroodpadów i zużytych baterii. Podczas przemarszu wszyscy uczestnicy korowodu wypowiadają hasła ekologiczne, zachęcające do zbiórki elektroodpadów. Nie omijają żadnego przechodnia, rozdają ulotki, przeprowadzają krótkie wywiady dotyczące zasad postępowania z elektroodpadami. Elektro- fanki wchodzą do sklepów, aptek, urzędów itp. firm. Przeprowadzają tam krótkie ankiety, rozdają ulotki. Termin zbiórki w naszej szkole tuż tuż. Zachęcamy wszystkich mieszkańców  naszego miasta do wsparcia działań naszej  ekologicznej  załogi  i włączmy się aktywnie do ich działań w dniu zbiórki elektroodpadów.

• Zespół „Elektrofanki” z wizytą w Katolickim Radiu Podlasie”

09.04.2018 20:37
      Dnia 9 IV 2018 r. uczennice zespołu „Elektrofanki”, wraz z opiekunem, ze swymi „dobrymi radami na elektroodpady”, odwiedziły  Katolickie Radio Podlasie. Dziewczęta przedstawiły tematykę projektu „Dobre rady na elektroodpady oraz zakres swoich działań. Została nagrana krótka audycja oraz ogłoszenie o terminie zbiórki elektroodpadów w naszej szkole. Zdjęcia zostaną opublikowane na stronie internetowej podlasie24.pl . Audycji i ogłoszenia będzie  można słuchać w przyszłym tygodniu na kanale : Katolickie Radio Podlasie- 101,7 fm  w godz. 15- 18.00.

Trochę zimy…… w środku wiosny! „Piątka” w Małym Cichym

09.04.2018 20:29

Wycieczki szkolne to jedna z najbardziej atrakcyjnych, lubianych przez dzieci i młodzież form nauki. Uczniowie chętnie uczestniczą w zorganizowanych wyjazdach, które nie tylko kształcą, integrują grupy klasowe, ale także stanowią wyjątkową okazję do oderwania się od szkolnej rzeczywistości. W dniach 16-19 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycielek p. Katarzyny Milewskiej i p. Danuty Soleckiej uczestniczyli we wspaniałej, narciarskiej wyprawie do Małego Cichego. W trakcie czterodniowego pobytu uczniowie korzystali z górskich uroków, szusując na stoku. Każdy dzień wypełniony był niezapomnianymi atrakcjami narciarskimi, a popołudniami relaksowaliśmy się w termach białczańskich. Cały wyjazd był wspaniałą przygodą, która na długo pozostanie w naszej pamięci. Wszyscy uczniowie wrócili szczęśliwi. Każdy z uczestników pragnął przedłużyć te chwile. Mamy nadzieję, że takie aktywne wycieczki będą się odbywały cyklicznie w naszej szkole.

• Miejskie zawody warcabowe

09.04.2018 08:14

Dnia 27 marca 2018 roku odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Klas I-IV Szkół Podstawowych w warcabach 100-polowych. W rywalizacji uczestniczyło pięć podstawówek z Mińska Mazowieckiego oraz jedna z Niedziałki.

Naszą szkołę reprezentowali: Urszula Gągol Ia, Martyna Mankiewicz IIb, Joanna Federak IIb, Michalina Ner IIb, Kamila Rybak IIId, Julia Bartnik IIId, Wiktoria Szubińska Vc, Alicja Pawelec IVa Mateusz Padzik Ic, Łukasz Padzik Ic, Jan Morelowski Ia, Bartosz Pieńkowski IIb, Marcel Cegiełka IIb, Maciej Kamela IIb, Patryk Rudnicki IIIc, Maks Stolarczyk IVe.

Zdobyliśmy pierwsze miejsce w rywalizacji drużynowej oraz trzy pierwsze miejsca w rywalizacji indywidualnej:

Wiktoria Szubińska – I miejsce w kategorii dziewcząt z klas IV;

Mateusz Padzik – I miejsce w kategorii chłopców z klas I;

Łukasz Padzik – I miejsce w kategorii chłopców z klas III.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Mazowiecka Piątka <> Mazowiecka Piętnastka

09.04.2018 08:09
      Stowarzyszenie Na Piątkę ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki zachęca wszystkich chętnych biegaczy do startu 27 maja w 4 Mazowieckiej 5 lub 23 Mazowieckiej 15 wybierając klub: Stowarzyszenie Na Piątkę

Opłata startowa 5 km:
      19.02-15.04.2018 - 40 zł (bez koszulki - 25 zł)
      16.04-16.05.2018 - 50 zł (tylko z koszulką)
      w dniu biegu -

Informacje pod linkiem