• Podsumowanie akcji - Góra Grosza 2017/2018

04.03.2018 18:25

W tym roku z inicjatywy Sekcji Wolontariatu nasza szkoła wzięła udział w XVIII edycji ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowia rodzinnego, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Szkolny Wolontariat podjął się przeprowadzenia akcji „Góra Grosza”. Akcja była bardzo dobrym przedsięwzięciem wychowawczym, gdyż pozwoliła uświadomić uczniom, że oddając choćby jeden grosz można przyczynić się do zrealizowania wielkich czynów na rzecz dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej.

„grosik do  grosika i zbierze się miarka”

Nasza szkoła na ten szczytny cel zebrała 280 zł 19 groszy.

1 groszówek – 7.342 monet – 73,42 zł

2 groszówek – 3.906 monet – 78,12 zł

5 groszówek – 2.573 monet – 128,65 zł

Bardzo dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom
      i Nauczycielom za zaangażowanie!!!!

„BAL W POKOIKU LAL”

02.03.2018 09:38
      27 lutego w oddziale „0”A  odbyło się spotkanie z babciami, dziadkami oraz rodzicami. Zerówkowicze zaprezentowali zaproszonym gościom przedstawienie teatralne pt. "Bal w pokoiku lal", które przygotowały pod kierunkiem wychowawcy pani Anny Dźwigały. Opowieść o małym misiu, który poszedł spać i zapomniał zaprosić lale na bal, pełna zabawnych wierszyków i sytuacji, wprawiła wszystkich w bardzo dobry humor. Z pewnością zaproszone osoby były dumne ze swoich pociech, które w kolorowych przebraniach misia, lal i pajacyków wyglądały jak profesjonalni aktorzy na scenie prawdziwego teatru. Teksty artystów przeplecione śpiewem, układami tanecznymi uatrakcyjniły cały występ. Dzieci sprawiły również babciom i dziadkom niespodziankę, w postaci własnoręcznie wykonanych glicerynowych, niepowtarzalnych, przepięknych oraz kolorowych mydełek zapachowych. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dziękujemy bardzo za tak liczne przybycie i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z występu w naszej fotogalerii.

„Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród…”

28.02.2018 20:59

Odśpiewaniem „Roty” rozpoczął się koncert muzyczny przygotowany przez uczniów Miejskiej Szkoły Artystycznej w Mińsku Mazowieckim zorganizowany w ramach obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. 27 lutego uczniowie klas IV a i IV d uczestniczyli w koncercie patriotycznym zatytułowanym „Dwa głosy o 11. listopada”, podczas którego uczniowie szkoły muzycznej zaprezentowali pieśni i piosenki nawiązujące do ważnych wydarzeń z historii Polski. Mogliśmy podziwiać nie tylko talenty wokalne, ale również instrumentalne. Koncert zakończył się wspólnym wykonaniem, zarówno artystów, jak i widowni, dwóch pieśni „Przybyli ułani” oraz „Pierwsza Brygada”. Występ artystyczny okazał się ciekawą lekcją historii na patriotyczną nutę.

PRZEDSZKOLAKI DLA BABCI I DZIADKA

25.02.2018 17:00
      20 lutego w oddziale 0B zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały pod okiem nauczycielki Małgorzaty Szostak przedstawienie pt. „Jak to z babcią i dziadkiem było…”, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Dekoracje zaś wykonała Katarzyna Chłopik. Dziadkowie przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich "skarbów”. Na koniec uroczystości wręczyły babciom i dziadkom upominki. Sala była udekorowana portretami babć i dziadków wykonanych przez wnuczęta.

Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.

WARCABOWE ZMAGANIA NAJMŁODSZYCH

21.02.2018 08:50

W lutym po raz kolejny odbył się w naszej szkole Turniej Warcabowy Klas Pierwszych.

O dyplomy i medale walczyło 17 uczniów.
      Oto najlepsi:

KATEGORIA DZIEWCZĄT

I miejsce: Urszula Gągol Ia

II miejsce: Michalina Brzozowska Ia

III miejsce: Lena Ciszkowska Ia

IV miejsce: Natalia Jankowska Ia

KATEGORIA CHŁOPCÓW

I miejsce: Łukasz Padzik Ic

II miejsce: Mateusz Padzik Ic

III miejsce: Jan Morelowski Ia

IV miejsce: Szymon Markowski Ia

Wszystkich uczestników zachęcamy do dalszych warcabowych treningów :)