• Cenna lekcja pierwszej pomocy...

      Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość przypomnienia sobie, jak ważne jest udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, zrozumieli, że podjęcie działań resuscytacyjnych daje poszkodowanemu jakiekolwiek szanse na przeżycie.

      Wszystko to odbyło się za sprawą Pani Małgorzaty Ładno, która przeprowadziła bardzo ciekawe i pouczające zajęcia poświęcone temu zagadnieniu, szczegółowo wyjaśniła na czym polega udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, jak należy postępować oraz o czym trzeba pamiętać. Ratowniczka przeprowadziła uczniów przez wszystkie etapy takich działań.

      Uczestnicy spotkania najpierw wysłuchali teorii, następnie przećwiczyli resuscytację na fantomach.

      Bardzo dziękujemy Pani Małgorzacie za odwiedziny w naszej placówce, za poświęcony nam czas oraz za wiedzę, którą nam przekazała.

     • Trzy…dwa…jeden… Wielkie odliczanie…

      Już za chwilę uczniowie klas ósmych przystąpią do pisania pierwszego ważnego w ich życiu egzaminu – egzaminu ósmoklasisty. Aby dodać im otuchy oraz przypomnieć o obowiązujących zasadach Pani Dyrektor Ewa Szczerba oraz Panie Iwona Kokoszka i Agnieszka Szczepańska zaprosiły uczniów najstarszych klas na spotkanie. Młodzież z uwagą wysłuchała ostatnich wskazówek i porad. Usłyszała też, że wszyscy pedagodzy liczą na wielkie, ale też małe sukcesy i trzymają mocno kciuki za jak najlepsze wyniki.

      Ósmoklasiści, powodzenia!!!

     • Sukcesy naszych pływaków 💪

      Mistrzostwa Mazowsza, to kolejny etap i ogromny sukces naszych pływaków. 15.05.2023 w AQUAPARK Mińsk Mazowiecki  „Piątka”  pierwszy raz w historii tych zawodów reprezentowała nasze miasto i powiat. Rywalizując z zespołami z Siedlec, Warszawy, Kozienic, Piaseczna, Żyrardowa, Radomia, Pruszkowa, Wyszkowa, zakończyliśmy zawody na bardzo dobrym 7. miejscu. Gratulujemy naszym pływakom, którzy w składzie: Girndt Artur, Juszczyk Henry, Kropielnicki Franciszek, Bodecki Dawid, Markowski Szymon, Osiński Adam, Piątkowski Tomasz, Padzik Łukasz, po raz kolejny pokazali, że pływanie to dyscyplina, która każdego roku przynosi nam wiele sukcesów na szczeblu powiatowym, Regionalnym, a od tego roku również Mazowieckim. Opiekunowie- Kudelski Marek, Małgorzata Pyszel.

      GRATULUJEMY!

     • Realizacja programu „Razem bezpieczniej”

      Wzmocnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych na terenie miasta Mińsk Mazowiecki poprzez budowę systemu monitoringu miejskiego.

      Miasto Mińsk Mazowiecki złożyło wniosek w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2022 - 2024  (2022 r.) i otrzymało dofinansowanie w wysokości 99 342,18 zł na realizację zadania polegającego na zakupie kamer.  

      W ramach zadania zakupiono 5 kamer: dla zespołu Szkolno – Przedszkolnego –1szt., dla Szkoły Podstawowej nr 2 – 1 szt., dla Szkoły Podstawowej nr 3 – 1 szt., dla Szkoły Podstawowej nr 4 -  1 szt., dla Szkoły Podstawowej nr 5 – 1 szt.

      Zakupione w ramach projektu kamery zostały dołączone do istniejącego systemu monitoringu miasta i podłączone do centrum obsługi systemu monitoringu, które swoją siedzibę ma w budynku Straży Miejskiej.

       

     • JESTEŚMY DUMNI

           „Kształcenie i wychowanie służy rozwijaniu w młodzieży poczucia odpowiedzialności, miłości ojczyzny i poszanowania dla polskiego dziedzictwa.” Kierując się słowami zapisanymi w Ustawie o Systemie Oświaty, nasza szkoła na co dzień podejmuje wiele działań na rzecz kształtowania postaw patriotycznych swoich wychowanków.

          Jesteśmy dumni, że Piątka została szczególnie wyróżniona przez Zarząd Oddziału Związku Inwalidów Wojennych w Mińsku Mazowieckim, który odznaczył naszą placówkę Medalem Marszałka Piłsudskiego za zasługi w krzewieniu postaw patriotycznych i wspieranie środowisk kombatanckich. 

      Uroczyste wręczenie miało miejsce podczas miejskich obchodów 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a dokonał tego Prezes Zarząd Oddziału ZIW w Mińsku Mazowieckim Pan Józef Jedynak. Jest to dla nas – całej społeczności szkolnej ogromny zaszczyt, a szczególne odznaczenie będzie przypominało codziennie, jak ważna w życiu każdego człowieka jest ojczyzna i jej oddanie.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • 257582957
   • ul. Małopolska 11
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
   • 257596534
   • 822-10-46-051
   • 000584449
 • Galeria zdjęć

   brak danych