• Mikołajkowo w bibliotece...

• 06.12.2022 17:50
        •    Z okazji Mikołajek zapraszamy naszych czytelników po nowości książkowe. Każdy Czytelnik, który wypożyczy książkę od 5 do 9 grudnia otrzyma niespodziankę.

W bibliotece jest również kiermasz świąteczny. Za symboliczną kwotę można kupić świąteczne drobiazgi.

• Światowy Dzień Zwierząt w bibliotece szkolnej

• 03.10.2022 22:05

• Światowy Dzień Zwierząt jest obchodzony corocznie 4 października, w dzień Świętego Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Święto to zostało ustanowione w 1931 r. na konwencji ekologicznej we Florencji  i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października. Z tej okazji biblioteka szkolna zaprasza do zapoznania się z wystawką książek o zwierzętach.  Zachęcamy do przeczytania książek, które są w naszej bibliotece.

• Nowości na maj - biblioteka poleca

• 28.04.2022 22:21
        • JOHN FLANAGAN – ZWIADOWCY

„Zwiadowcy” to cykl powieściowy z gatunku fantasy kierowany do młodzieży. Seria opowiada o przygodach nastoletniego sieroty Willa. Bohater zostaje wybrany na ucznia Halta, jednego ze Zwiadowców, wykwalifikowanych tropicieli, łuczników i wojowników. Służą oni królowi Duncanowi, starając się chronić Królestwo Araluen przed najeźdźcami, zdrajcami i innymi zagrożeniami. Akcja książek Zwiadowcy toczy się w fikcyjnym świecie, stylizowanym na średniowieczu.

JOHN FLANAGAN – DRUŻYNA

Bohaterami serii są Skandianie: Hal Mikkelson, Stig Olafson, Thorn i drużyna Czapli. Hal jest synem skandyjskiego wojownika i aralueńskiej matki. W Skandii od dawna zwyczajem jest, że chłopcy zostają podzieleni na drużyny i przechodzą trzymiesięczne szkolenie, w trakcie którego uczą się żeglarstwa, walki, taktyki, sztuki przetrwania. To wyzwanie ma na celu, aby młody mężczyzna stał się wojownikiem, a najsilniejsza drużyna zwycięża. Kiedy w końcu im się to udaje, pełnią honorową wartę pilnując skarbu Skandii. Podczas ich straży do portu zawitał piracki okręt, którego załoga wykrada skarb. Drużyna Czapli staje się wyrzutkami. Wyruszają wraz z Thornem, by odzyskać skarb Skandii.

BRANDON MULL – BAŚNIOBÓR

Serię rozpoczyna tom, w którym poznajemy Kendrę i Seth, rodzeństwo mające spędzić wakacje u dziadka. Nie są to ich wymarzone wakacje, gdyż dziadek to despota, wciąż czegoś zakazuje, co nie podoba się wnukom. Staruszek okazuje się być strażnikiem magicznej krainy Baśniobór, która jest schronieniem dla czarodziejskich stworzeń. Mieszkają tam trolle, czarownice, chochliki i wróżki. Dzieci łamią zakaz zbliżania się do lasu i uwalniają złe moce, z którymi teraz przyjdzie im walczyć. Bohaterom przyjdzie sprostać licznym trudnościom. Będą musieli pokonać Stowarzyszenie Gwiazdy Wieczornej, uwolnić się od klątwy, a także uratować cały świat. Autor stworzył niezwykły świat magii i fantazji przeplatający się ze światem rzeczywistym.

W serii ,,Baśniobór" do tej pory ukazały się:
          - Baśniobór
          Baśniobór. Gwiazda Wieczorna wschodzi
          Baśniobór. Plaga cieni
          Baśniobór. Tajemnice smoczego azylu
          Baśniobór. Klucze do więzienia demonów

Pozycja obowiązkowa dla fanów ,,Baśnioboru"!
          Bogato ilustrowany przewodnik po świecie Baśnioboru.
          Przepiękne ilustracje, opisy czarodziejskich istot i sp
          osobów postępowania
           z nimi.

BRANDON MULL – SMOCZA STRAŻ

Smocza Straż — seria będąca kontynuacją bestsellerowego „Baśnioboru”. Po pokonaniu demonów następuje pozorny pokój. Tymczasem król smoków ma dość zamknięcia w azylu, podburza do walki swoich poddanych i chce przejąć władzę nad światem. Najpierw jednak musi zdobyć władzę we własnym więzieniu, w czym konsekwentnie będzie próbować mu przeszkodzić Kendra i Seth. Czy smokom uda się przejąć władzę nad światem?

BRANDON MULL - PIĘĆ KRÓLESTW
          Podczas Halloween Cole i jego przyjaciele decydują się na odwiedzenie nawiedzonego domu. Przez splot dziwnych wypadków grupka zostaje przeniesiona na tajemnicze, magiczne Obrzeża. Oczywiście są one w niebezpieczeństwie. I oczywiście tylko przyjaciele mogą uratować tytułowe Pięć Królestw.

BRANDON MULL – POZAŚWIATOWCY

Jason i Rachel pochodzą ze świata, który w Lyrianie znany jest jako Poza. Dlatego też postrzegani są przez tubylców jako Pozaświatowcy. Nie jest to jednak informacja, którą należy się dzielić ze wszystkimi dookoła. Maldor bardzo dawno temu zakazał podróżowania pomiędzy światami.