• KOMUNIKAT DLA RODZICÓW w związku ze strajkiem pracowników oświaty

10.04.2019 08:06

W związku z trwającym strajkiem w placówkach oświatowych informujemy, że miejskie instytucje  kultury i sportu podjęły się organizacji zajęć opiekuńczych na czas akcji protestacyjnej 10 kwietnia.

W godzinach 9.00-15.00 MDK zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w przeglądzie teatralnym Pałacowa Maska, kategoria przedszkole (ilość miejsc 50).

Od 8.00 do 12.00 MOSiR oferuje zajęcia na basenie i boiskach wielofunkcyjnych  dla 90 uczniów. W tym czasie ośrodek zapewnia: jazdę na rolkach (wymagane własne rolki i kask), doskonalenie pływania, gry i zabawy sportowe.

MBP od 8.00 do 15.00  zaprasza dzieci i młodzież na seanse filmowe oraz  zajęcia z wolontariuszami Fundacji EBU (ilość miejsc 100).

Ponadto, informujemy, że w szkołach z oddziałami gimnazjalnymi odbędą się egzaminy zewnętrzne zgodnie z terminarzem.

III Turniej Grand Prix Mazowsza 2019 w warcabach 100-polowych

07.04.2019 12:58

Grand Prix Mazowsza w warcabach to cykl czterech jednodniowych turniejów warcabowych rozgrywanych w okresie od stycznia do grudnia 2019 roku.
      Dnia 6 kwietnia 2019 roku w naszej szkole odbył się trzeci turniej z tego cyklu organizowany przez MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki - sekcja warcabowa pod patronatem Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Marcina Jakubowskiego.

Nasi uczniowie wystąpili w barwach Mazovii i przez wiele godzin rywalizowali z młodymi warcabistami, którzy przyjechali na zawody z rejonu Mazowsza.

Oto wyniki naszych zawodników:

Aleksander Kifert – 12 miejsce w kategorii do lat 8

Karolina Federak – 17 miejsce w kategorii do lat 8

Mateusz Padzik – 2 miejsce w kategorii do lat 10

Łukasz Padzik – 5 miejsce w kategorii do lat 10

Jan Morelowski – 8 miejsce w kategorii do lat 10

Michalina Ner – 12 miejsce w kategorii do lat 10

Joanna Federak – 13 miejsce w kategorii do lat 10

Urszula Gągol - 18 miejsce w kategorii do lat 10

Marika Morelowska – 15 miejsce w kategorii do lat 13

Serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych!

Elektro-Waleczne z Piątki  atakują miasto!

07.04.2019 16:19

Termin zbiórki elektroodpadów w naszej szkole zbliża się „wielkimi krokami”.....
      Elektro-Waleczne z Piątki pod opieką pani Edyty Kopeć, „bojową” postawą i wielkim zapałem realizują zadania w konkursie „Dobre rady na elektroodpady”. W dniu 5 kwietnia ruszyły korowodem z ulotkami do centrum miasta. Dziewczęta rozdawały ulotki przechodniom, przed Urzędem Miasta i Starostwa Powiatowego, wkładały za wycieraczki samochodów oraz do skrzynek na osiedlach. Przeprowadzane były też krótkie ankiety wśród pracowników różnych firm: aptek, sklepów, przychodni i urzędu pocztowego. Działania „Elektro- Walecznych” dzielnie wspierali koledzy i koleżanki z młodszych klas: IVe i Ve, którzy szli w kolumnie z transparentami i wypowiadali hasła ekologiczne, zachęcające do zbiórki elektroodpadów. Przypominamy, że zbiórka w naszej szkole będzie w dniach 23 i 24 kwietnia 2019r. Serdecznie zapraszamy do wsparcia naszego przedsięwzięcia!

Zajęcia otwarte w świetlicy szkolnej

06.04.2019 13:44
      Dnia 4 kwietnia 2019 roku w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia otwarte zatytułowane "O zdrowiu dużo wiemy i zdrowo żyjemy -mini turniej wiedzy o zdrowiu. Konstruowanie wiosennych pojazdów na  "Pierwszy wiosenny rajd LEGO-maszyn". Podczas zajęć dzieci sprawdziły swoją wiedzę w "Mini turnieju wiedzy o zdrowiu". Zaprojektowały także wiosenne ekologiczne pojazdy z klocków LEGO EDUCATION, które wzięły udział w "Pierwszym wiosennym rajdzie LEGO-maszyn". Zajęcia przebiegły w miłej i serdecznej atmosferze.

Kreatywni na 101"" - akcja edukacyjna w naszej świetlicy szkolnej

06.04.2019 13:44
      Nasza świetlica wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Kreatywni na 101" organizowanej przez Disney Polska, Agencję WTEM oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Edukacji Początkowej. Przez tydzień tworzyliśmy ulicę 101 Dalmatyńczyków, zapoznaliśmy się również z treścią książki o naszych bohaterach. Był to tydzień pełen pracy, ale także wspaniałej zabawy. Ulepiliśmy ponad 101 dalmatyńczyków z plasteliny i zaprojektowaliśmy ich domek dbając o każdy najmniejszy szczegół. Jak zawsze podeszliśmy do zadania z ogromnym zaangażowaniem i głowami pełnymi ciekawych pomysłów.
      Zdjęcia pracy konkursowej zostały przesłane do organizatora konkursu. Po 18.04.2019 zostaną ogłoszone wyniki.
      Prosimy trzymać kciuki za nasz projekt. Naszą makietę można obejrzeć w bibliotece szkolnej.