SUKCES LENY

14.05.2019 20:33

Szkoła Podstawowa nr 2 w Biskupcu zaprosiła uczniów do udziału w III Międzynarodowym V Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Hubal”. Zadaniem uczestników było napisanie pracy w dowolnej formie poetyckiej lub prozatorskiej inspirowanej biografią mjr. Henryka Dobrzańskiego. W konkursie o tak dużym zasięgu w kategorii wiekowej klas IV – VI  I miejsce zajęła LENA GAWRON – uczennica klasy VI d, która napisała wzruszający, pełen emocji i uczuć  list córki do ojca.

Leno, serdecznie gratulujemy sukcesu! Jesteśmy z Ciebie dumni!

Piknik z okazji Zielonego Tygodnia

14.05.2019 20:05

W dniu 13 maja 2019 r. na zaproszenie Urzędu Marszalkowskiego Wojewodztwa Mazowieckiego, reprezentacja uczniów z klas 4e, 5d, 5e oraz 6b z naszej szkoły wzięła udział w pikniku naukowo-środowiskowym organizowanym z okazji otwarcia Zielonego Tygodnia Unii Europejskiej tzw. Green Week, który odbył się w ogrodach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach ekologicznych, róznych ekspozycjach, quizach i pokazach. Zapoznali się z najnowszymi osiągnięciami techniki wykorzystywanymi w badaniach przyrodniczych. Podczas warsztatów antropologicznych nauczyli się określać wiek i płeć. Po pikniku wszyscy mogli zobaczyć przepiekne ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i możliwość wzięcia udziału w tak cennej lekcji poświeconej ochronie środowiska.

Elektro- Waleczne w Katolickim Radio Podlasie

11.05.2019 22:36
      W dniu 7 maja 2019 r. Elektro- Waleczne były uczestniczkami audycji podsumowującej działania związane z realizowanym przez szkołę projektem - "Dobre rady na elektroodpady- oddaj mnie w dobre ręce 2019" w Katolickim Radio Podlasie w Siedlcach.
      Szkołę w konkursie reprezentuje eko - zespół „ Elektro- Waleczne” w składzie: Martyna Jakubowska, Weronika Gołaś, Martyna Świeczak, Amelia Jabłońska oraz Lena Gawron. Szkolnym koordynatorem konkursu jest Edyta Kopeć.

Całe przedsięwzięcie prowadzone z wielkim zaangażowaniem pani Edyty Kopeć i uczennic polegała na edukacji społeczności szkolnej tematyką proekologiczną. Finałem działań była zbiórka elektroodpadów w naszej szkole 23 kwietnia i 24 kwietnia 2019 r..Szacunkowo zostało zebranych 9 ton elektroodpadów.

A jak  Elektro Waleczne zaprezentowały się w Radio Podlasie.....
    • Sukces naszej uczennicy!

07.05.2019 22:26
      Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica Kinga Jakubowska z klasy VI b zajęła II miejsce w XII Powiatowym Konkursie Historycznym W 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Kampania wrześniowa”. Kinga wykazała się wspaniałą wiedzą o okolicznościach wybuchu II wojny światowej i o wojnie obronnej Polski we wrześniu 1939 roku.
      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

ANGIELSKI NA "6"

07.05.2019 18:29

22 marca 2019r. odbył się Konkurs Powiatowy z języka angielskiego. Pomimo bardzo wysoko podniesionej poprzeczki zarówno w zakresie znajomości języka angielskiego jak i wiedzy na temat Wielkiej Brytanii nasi uczniowie zdobyli 3 miejsca na podium.

Oliwia Wójcik - II miejsce w kategorii klas IV

Franciszek Rokicki - III miejsce w kategorii klas VI