TĘCZOWE NUTKI

06.04.2019 13:44

3 kwietnia 2019 r. w Miejskim Domu Kultury odbył się Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Tęczowe Nutki”. Głównymi celem festiwalu była nauka i zabawa przez śpiewanie, promocja pracy i osiągnięć przedszkoli w dziedzinie muzyki oraz integracja środowisk przedszkolnych. Nasza szkołę reprezentowali zerówkowicze z oddziału „0 A” Ala Rzeszkiewicz, Zuzia Świderska oraz z „0 B” Gabrysia Krysiak, Iga Stępień, Zuzia Wiśnieska pod opieką pani Magdaleny Jakubowskiej. Małe artystki zaśpiewały piosenkę pt. „Jak rozmawiać trzeba z psem”. Prezentowały się na scenie wyśmienicie, bez tremy i z uśmiechem wykonywały swój utwór. Dziewczynkom reprezentującym podczas konkursu naszą szkołę,  nauczycielom i ich rodzicom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Dbamy o zdrowie

01.04.2019 19:04

29 marca odbył się w naszej szkole apel promujący zdrowie. Uczniowie klasy I c pod opieką pani Urszuli Zawady przygotowali dla swoich rówieśników przedstawienie, którego bohaterami były postacie z bajek. W krótkich scenkach, przeplatanych tańcem i śpiewem, pokazali wszystkim oglądającym, jakie zachowania powinny towarzyszyć każdemu na co dzień. Przypomnieli o właściwym odżywianiu, dbałości o higienę osobistą, aktywnym spędzaniu czasu i kontroli stomatologicznej. Podkreślili dokładnie, że ważnymi warunkami zdrowia każdego człowieka jest pogoda ducha, bo przecież od dawna wiadomo, że „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Projekt BohaterON – włącz historię

31.03.2019 22:31

Do projektu „BohaterON - włącz historię!” w roku szkolnym 2018/2019 zgłosiły się 2582 placówki, w których nauczyciele na podstawie otrzymanych scenariuszy lekcji przeprowadzili zajęcia dotyczące Powstania Warszawskiego. Wśród tych szkół była również nasza placówka. Zwieńczeniem naszych działań były konkursowe miniprojekty dotyczące Polskiego Państwa Podziemnego – zrealizowane w klasach VI i VIII. Do wybranych Powstańców wysłaliśmy 50 kartek pocztowych.

Dyplom_dla_SP5.pdf

Przywitanie wiosny na sportowo!!!

06.04.2019 13:44
      W niedzielę 31 marca 2019 r.. w lesie obok stadionu odbyły się Biegi Przełajowe, podczas których uczetnicy witali wiosnę. Nasi uczniowie godnie reprezentowali "Piatkę"....
      Sezon biegowy uważa się już za otwarty
      smiley

Gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów!!!

Najmłodsi warcabiści wywalczyli 1. miejsce

06.04.2019 13:45

Dnia 28 marca 2019 roku odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Klas I-IV Szkół Podstawowych w warcabach 100-polowych. W rywalizacji uczestniczyły cztery podstawówki z Mińska Mazowieckiego oraz jedna z Niedziałki.

Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Gronek Ic, Milena Gutkowska Ib, Aleksandra Murawska IIb, Urszula Gągol IIa, Joanna Federak IIIb, Michalina Ner IIIb, Wojciech Wróbel Ic, Aleksander Kulma Ib, Mateusz Padzik IIc, Łukasz Padzik IIc, Jan Morelowski IIa, Bartosz Pieńkowski IIIb, Wiktor Witowski IIIb, Mateusz Bobek IVb,

Zdobyliśmy pierwsze miejsce w rywalizacji drużynowej oraz trzy pierwsze miejsca w rywalizacji indywidualnej:

Joanna Federak – I miejsce w kategorii dziewcząt z klas III;

Łukasz Padzik – I miejsce w kategorii chłopców z klas II;

Mateusz Padzik – I miejsce w kategorii chłopców z klas IV.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!