27.01.2017 11:32

17 i 24 stycznia dzieci z grup zerowych przedstawiły Jasełka. Uroczystość była niespodzianką przygotowaną z okazji Dnia Babci i Dziadka. Mali artyści w pięknych strojach i z uśmiechami na ustach prezentowali się doskonale. Uroczystości towarzyszyła cała gama kolęd i pastorałek.

Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę z dedykacją dla wyjątkowych gości, złożyły życzenia i obdarowała dziadków własnoręcznie wykonanymi prezentami. To debiut szkolny naszych sześciolatków, które spisały się wzorowo.

• Wymiana Ciepła

26.01.2017 11:22

Bal Karnawałowy

24.01.2017 12:30
      Karnawał to czas , w którym  organizowane są bale nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Dnia  18 i 19  stycznia w naszej szkole odbył się, tradycyjnie  jak co roku, bal karnawałowy. Pierwszego dnia w zabawie wzięli udział uczniowie klas 0-III a następnego dnia bawiły się dzieci z klas starszych. W godzinach od 17:00 do 20:00 szkoła tętniła życiem.  Kolorowo udekorowana sala gimnastyczna, dj ze sprzętem nagłaśniającym, animatorka zachęcająca do ruchu na parkiecie i zapraszająca do tańca królowa  Elza wraz z   przyjacielem Olafem, to elementy balu, które wprowadziły dzieci w wesoły nastrój zachęcający do zabawy. Pełnią karnawałowej oprawy były pomysłowe i wielobarwne stroje uczestników oraz skoczna i głośna muzyka, która porywała wszystkich do tańca. Flesze aparatów wyłapywały poszczególnych uczestników imprezy z tłumu kolorowych i bajkowych postaci. Sale z przygotowanym przez rodziców poczęstunkiem dla swoich pociech oraz  wyśmienicie  zaopatrzona w smakołyki  kawiarenka, były doskonałym „przystankiem” na złapanie oddechu między kolejnymi hitami muzycznymi.

Rada Rodziców serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie tak smacznych i pięknych wypieków. Rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze ciasto było z jednym z najtrudniejszych zadań, bo wykonane wypieki były wyśmienite.

Nagrody otrzymali:
      1. Andrzej Pielak IId; Jakub Sulejczyk IVa
      2. Marianna Czerkas IIc; Kacper Paczuski  VIe
      3. Agata Biernat IIc; Szymon Fałek VIe
      4. Karina Śliwińska II b; Bruno Bogucki VId

Dziękujemy;
      1. Dyrekcji szkoły
      2. Dj Ernestowi za oprawę muzyczną
      3. Pani Ewelinie z Fit&Joy za rozgrzewkę taneczną
      4. Paniom z Bajecznych Animacji (Elzie i Olafowi) za zabawę
      5. Właścicielom Toy Planet za przekazanie zabawek Playmobil
      6. Pani Magdzie za przekazanie upominków firmy Hasbro
      7. Pani Monice z Cool Scholl za wsparcie finansowe
      8. Panu Krzysztofowi za zdjęcia
      9. Pani Katarzynie za dekorację Sali
      10. Pani Urszuli, Pani Aldonie, Pani Ewie za pomoc
      11. Panu Mariuszowi z Nova Vision za zaproszenia i plakaty
      12. Wszystkim Nauczycielom, pracownikom SP nr 5 i uczestnikom balu.

Dziękujemy również wszystkim osobom przygotowującym i obsługującym kawiarenkę: Lidii Grabowskiej, Ewelinie Pukackiej, Sylwii Rzeszkiewicz, Monice Adamiec, Anecie Czerkas, Michałowi Frydrychewicz, Elżbiecie Rybak, Emilii Boguckiej, Magdalenie Rendaszka, Emilii Nowakowskiej, Mariuszowi Majda.

Zebrany fundusz został przekazany na potrzeby naszych dzieci. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy wsparli konto Rady Rodziców. Liczymy na coraz większe i liczniejsze zaangażowanie rodziców w życie szkoły. Prezydium Rady Rodziców przy SP nr 5

Zimowe Szaleństwo!!!

23.01.2017 20:51
      Zima w pełni, więc grupa uczniów naszej szkoły postanowiła skorzystać z jej uroków i udała się w góry, aby szlifować swoje narciarskie umiejętności. Czterodniowy pobyt w Gliczarowie Górnym okazał się cudownym czasem, podczas którego można było wypocząć, pojeździć na nartach, lub sankach, odetchnąć świeżym powietrzem. Ogromną atrakcją dla uczestników wycieczki okazał się prawdziwy góralski kulig, zakończony ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami. Pobyt w górach tak się spodobał uczniom, że już planują kolejny wyjazd za rok.