BAWIMY SIĘ W TEATR

13.04.2017 18:38
      Uczniowie klasy IIIa już od pierwszej klasy doskonalą swój warsztat umiejętności teatralnych, rozwijając  w ten sposób  kreatywność i pracę w grupie. W ciągu trzech lat zaprezentowali swoim rodzicom i dziadkom kilkanaście inscenizacji. Zabawa w teatr jest dla dzieci znakomitym środkiem ekspresji, źródłem doskonałej, wspólnej zabawy oraz momentem pozwalającym rozwijać swoje zainteresowania i pokonywać własne nieśmiałości. Czerpią oni z tego niezwykłą przyjemność współtworzenia własnego dzieła. 5  marca wystąpiły na scenie w czasie „Rodzinnych spotkań”, dedykując sztukę swoim ukochanym babciom i dziadkom. Frekwencja członków rodzin pobiła rekordy. Gra małych aktorów w przedstawieniu pt. „Czerwone kapturki” wywołała zachwyt publiczności. 6 marca sztukę obejrzały klasy zerowe, dzieci przebywające na świetlicy i  niektórzy uczniowie z klas młodszych. Inscenizacja, która rozśmieszała widzów do łez, nagrodzona została  gromkimi brawami, które  nie miały końca.
    • Palma Wielkanocna

13.04.2017 10:21
      Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „Palma wielkanocna” organizowanym przez Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej im. płk. Stanisława Sitka oraz Parafię Wojskowo Cywilną Św. Archanioła w Mińsku Mazowieckim.

Nagrodę I (pierwszego) stopnia otrzymała praca zbiorowa Grupy OB.
      Nagrodę III (trzeciego) stopnia zdobyła Agata Piętka kl.IIId

LAUREATOM GRATULUJEMY

Powiatowe Zawody w Dwuboju Gimnastycznym

13.04.2017 10:06
      W kwietniu w Gimnazjum Miejskim nr 3 odbyły się powiatowe zawody w dwuboju gimnastycznym. Indywidualnie wyróżnienie za układ wolny na ścieżce otrzymała Maja Jackiewicz.

Nasze dziewczęta w układach z piramidami zajęły II miejsce.

Skład drużyny:

Maja Markowska, Maja Jackiewicz, Wiktoria Szubińska, Magda Kożuchowska, Marysia Mrzygłód, Kinga Jakubowska, Weronka Gołaś, Sandra Szyjanowicz.

KONKURS RECYTATORSKI WARSZAWSKA SYRENKA

09.04.2017 19:56
      7 kwietnia, na scenie MDK, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w miejskich eliminacjach Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. W kategorii klas I-III wystąpili: Alicja Pawelec i Jan Sado, uczniowie klasy III a, przygotowani przez panią Marzannę Wocial. W kategorii klas IV-VI reprezentantkami były Ustian Oganiesian z klasy IV d , której opiekunem jest pani Agnieszka Szczepańska i Aleksandra Pękała z klasy V c, a nauczycielem prowadzącym jest pani Iwona Kokoszka. Do eliminacji powiatowych, które odbędą się 10 kwietnia, zakwalifikował się Jan Sado.

Spotkanie autorskie w Miejskiej Bibliotece Publicznej

09.04.2017 10:12
      6 kwietnia uczniowie klasy III f uczestniczyli  w spotkaniu autorskim z panem Wojciechem Cesarzem, współautorem serii książek o psie Winterze. W czasie spotkania dzieci wysłuchały fragmentów książki, obejrzały pokaz slajdów przedstawiający naszych pupili w zabawnych sytuacjach, miały okazję poznać tajniki psiej psychologii. Dowiedziały się również jak czworonogi postrzegają świat. Na zakończenie spotkania tradycyjnie chętni mogli kupić książki autora i zdobyć pamiątkowy autograf.