SP 5 kibicuje!!!

28.05.2018 13:33
      Uczniowie z Naszej Szkoły podczas niedzielnych biegów ulicami Mińska Mazowieckiego zorganizowali Strefę Kibica przy Szkole Podstawowej nr 5. Uczestnicy biegu byli zagrzewani do zaciętej rywalizacji przez rozentuzjazmowanych kibiców. Transparenty oraz gorące okrzyki podkreślały sportowy charakter imprezy.
    • Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne klas V

28.05.2018 13:08
      23 marca w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne klas V. Nasi uczniowie po raz drugi z rzędu okazali się zdecydowanie najlepsi, zajmując I miejsce

Na podium stanęli : Marysia Mrzygłód, Kożuchowska Magda w skoku w dal
                                   Wagner Ania, Skolimowski Michał w biegu na 600/ 800 m
                                   Słodownik Ania, Giziński Mikołaj w biegu na 60 m
                                   Jakubowska Kinga w biegu na 200 m

Skład drużyny: Marysia Mrzygłód , Marysia Rek, Ania Wagner, Ania Słodownik, Kinga Jakubowska, Świeczak Martyna, Magda Kożuchowska, Martyna Jakubowska, Glinka Wiktoria, Kacper Porębski, Oliwer Bołtowicz, Wiktor Kostusiewicz, Giziński Mikołaj, Michał Skolimowski, Kacper Drabko,Kopka Dawid, Miłkowski Julian.

Opiekun - Małgorzata Pyszel
    • "Tęczowy świat Krzysia - Drzewa"

25.05.2018 14:31
      Miło nam zakomunikować, że uczennica naszej szkoły, Olena Pszonka, zajęła I miejsce w IX Mazowieckim Konkursie Plastycznym "Tęczowy świat Krzysia - Drzewa" w swojej kategorii wiekowej. Warto dodać, że na konkurs wpłynęły aż 662 prace! Gratulujemy Olenie ogromnego sukcesu!

• Wycieczka do WFDiF

25.05.2018 14:20
      We wtorek 15.04.2018r. uczniowie klasy VB wyjechali na wycieczkę do Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Na początku uczestniczyli w warsztacie z charakteryzacji, podczas której wykonywali metamorfozy swojego wyglądu. Później zwiedzali Plan Filmowy, który składa się  z dwóch części, scenograficznej i kostiumowej.

Wchodząc do części scenograficznej uczniowie mogli  zobaczyć dekoracje wykreowane przez twórców filmowych - prawdziwie królewską ucztę, salę tronową, królewską sypialnię oraz filmowe lochy. Podczas projekcji na goglach VR każdy mógł się przenieść  w plener na plan, by z bliska przyjrzeć się pracy ekipy filmowej i nagrywaniu kolejnych ujęć.

części dotyczącej kostiumów zobaczyli pracownię kostiumografa . Sprawdzili się w zadaniach z filmowej garderoby i przymierzyli wybrane kostiumy historyczne.

• XVI Powiatowy Konkurs Matematyczny

25.05.2018 13:34
      Dnia 19 maja 2018r. odbył się drugi etap
      XVI Powiatowego Konkursu Matematycznego.
      Miło nam poinformować, że
      Adam Leszczyński z kl.IVb zajął III miejsce,
      Aleksandra Pękała z kl.VIc zajęła II miejsce i
      Dawid Kozłowski z kl.VIIc zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej.

GRATULUJEMY!!!