• Wielka próba...ósmoklasistów

      W minionym tygodniu odbył się w naszej szkole trzeci próbny egzamin dla klas ósmych. Uczniowie zmagali się z zadaniami z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Ósmoklasiści rozwiązywali testy w dwóch salach gimnastycznych, a także jednej sali lekcyjnej. Trzecie podejście do próbnych arkuszy pozwoliło jeszcze bardziej oswoić formułę egzaminu oraz uporządkować zdobytą wcześniej wiedzę i umiejętności.

      Wierzymy, że nasi ósmoklasiści osiągną wysokie wyniki na egzaminie, do którego przystąpią już za niecały miesiąc.

      Uczniowie klas ósmych, trzymamy za Was kciuki!!!

     • Najlepsi warcabiści z klas pierwszych

      W kwietniu zakończył się organizowany w ramach zajęć koła warcabowego Turniej Warcabowy Klas Pierwszych. Oto zwycięzcy:

      Kategoria dziewcząt:

      1. Olimpia Szubińska kl. Ib

      2. Alicja Pydyńska kl. Ic

      3. Kalina Klimczak kl. Ic

      Kategoria chłopców:

      1. Piotr Witkowski kl. Ic

      2. Bartłomiej Pukacki kl. Ic

      3. Wojciech Kwatek kl. Ic

      Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

     • Witaj, majowa jutrzenko…I❤️🇵🇱

      Piątek 28 kwietnia był dniem, w którym obchodziliśmy aż trzy święta narodowe: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

      Był to dzień, w którym przypomniane zostały wybrane wydarzenia z historii naszego kraju. Przywołano najważniejsze postaci i fakty związane z działalnością Sejmu Wielkiego oraz uchwaleniem pierwszej w Europie konstytucji, przypomniano genezę Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy popularnie zwanego Świętem Pracy i Święta Flagi.

      Wsłuchując się w dźwięki pieśni patriotycznych wybrzmiewających na korytarzach szkoły, uczniowie z zainteresowaniem śledzili wiadomości zawarte w prezentacji odtwarzanej na dużym ekranie w holu na parterze.

      Wychowankowie Piątki uczestniczyli w quizie historycznym prowadzonym przez przedstawicieli klasy 7a. Uczniowie mogli dziś wyjątkowo skorzystać z telefonów, by zalogować się do aplikacji Kahoot i wziąć udział w wirtualnym teście dotyczącym Konstytucji 3 maja.

      Podniosły i patriotyczny klimat podtrzymywały piękne biało-czerwone dekoracje zdobiące korytarze.

      Piątkowy dzień w naszej szkole okazał się ciekawą lekcją historii.

      Zerówkowicze swiętowali bardzo uroczyście  I❤️🇵🇱

     • Święta majowe w świetlicy

            W związku z obchodami świąt majowych dzieci w świetlicy obejrzały szereg filmów edukacyjnych, min.: „Legenda o powstaniu państwa polskiego”, „Święta majowe”, „Historyczne stolice Polski”.

      Wysłuchały szeregu opowiadań o genezie Święta Pracy i uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Wysłuchały piosenki „Mazurek 3 maja” i innych pieśni patriotycznych. Za pomocą wykreślanek, rozsypanek i krzyżówek utrwalały sobie słowa hymnu państwowego i znajomość symboli narodowych. Wykonały szereg prac plastycznych, min.: flagę Polski, kotyliony, godło państwowe. W piątek podczas uroczystego podsumowania obchodów w odświętnych strojach i podniosłym nastroju odśpiewaliśmy hymn Polski.

     • Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Amemus Patriam! - Kochajmy Ojczyznę!”

       

      25 kwietnia br. w Klubie Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Amemus Patriam!”. 48 młodych artystów - dzieci przedszkolne i ze szkół podstawowych klasy 0 – III zaprezentowały przygotowane utwory.

      Naszymi reprezentantami byli uczniowie z kl. IIIc, Julia Kloch oraz Dmytro Filonenko. Julia zaprezentowała radzie artystycznej konkursu i publiczności wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”, a  Dmytro „Trzy symbole narodowe” Agaty Dziechciarczyk.

      Na wysoki poziom wystąpienia naszych uczniów złożyły się stopień pamięciowego opanowania przez nich tekstu, poprawne i płynne deklamowanie oraz wszechstronne wykorzystanie środków ekspresji w interpretacji utworu.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • 257582957
   • ul. Małopolska 11
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
   • 257596534
   • 822-10-46-051
   • 000584449
 • Galeria zdjęć

   brak danych