Mazowiecka Policja Apeluje

03.04.2020 16:23

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.

Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.

Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.

Wyłączeni z tego obowiązku będą:

- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),

- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.

Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie.

Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!

Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.

Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.

Drodzy uczniowie!
      Mazowiecka Policja apeluje:

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.

Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego.

Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!

Unikajcie miejsc publicznych!

Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!

Wspaniały sukces ósmoklasistów!

03.04.2020 15:51

Tuż przed ograniczeniem funkcjonowania szkoły w związku z zapobieganiem COVID-19, otrzymaliśmy długo wyczekiwane wyniki z Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpus z języka niemieckiego.

Naszą szkołę reprezentowało 13-tu ósmoklasistów.  Olimpiada sprawdzała wiedzę z zakresu czytania ze zrozumieniem, komunikacji, słownictwa i gramatyki.

Serdecznie gratulujemy Hannie Wójcickiej zdobycia tytułu laureata olimpiady oraz pozostałym uczestnikom, którzy dzięki swym umiejętnościom z języka niemieckiego uplasowali się w pierwszej 40.

A to nie lada osiągnięcie, ponieważ  w konkursie wzięło udział 220 uczniów z całej Polski.

Gratulujemy!

Sukces ucznia Piątki!

27.03.2020 13:28
      Miło nam poinformować, że nasz uczeń kl VIII C Michał Piątkowski został laureatem Przedmiotowego Konkursu Kuratoryjnego z wiedzy o społeczeństwie. Cieszymy się z ogromnego sukcesu Michała. Gratulujemy naszemu uczniowi oraz nauczycielowi pani Barbarze Szmidt.
    • Egzaminy ósmoklasistów

27.03.2020 12:27

Szanowni Rodzice, informujemy że Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych.

Wszystkie niezbędne materiały do przeprowadzenia egzaminów zostaną zamieszczone na stronie internetowej CKE oraz na stronach okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:
      • 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
      • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
      • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

Dodatkowe informacje i materiały dotyczące egzaminu ósmoklasisty

Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele mogą z tych stron nieodpłatnie pobrać:

• informatory o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów
      • przykładowe arkusze egzaminacyjne z poszczególnych przedmiotów
      • arkusze pierwszego próbnego egzaminu ósmoklasisty
      • arkusze egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w 2019 r.
      • osiem zestawów zadań, zawierających wskazówki oraz szczegółowe wyjaśnienia rozwiązań zadań i przykładowe realizacje odpowiedzi w zadaniach otwartych
      • filmy o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.

Pływacka „Piątka” na Medal

21.04.2020 20:23

9 marca 2020 w Aquapark Mińsk Mazowiecki odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnym i Sztafetowym Pływaniu dziewcząt i chłopców. Nasi uczniowie pokazali że jest to dominująca dyscyplina sportowa w „Piątce” zajmując czołowe miejsca w poszczególnych stylach i dystansach oraz uzyskując awans na zawody Regionalne.....