• Projekt "Mazowszanki"

11.01.2024 01:04
      Chłopcy z klasy 6a - Wojciech Wiśniewski, Aleksander Janczak, Kajetan Drabko, Filip Durka oraz Artur Girndt zapoznali ze swoją prezentacją multimedialną swoja klasę. W projekcie "Mazowszanki" przedstawili związek Marii Skłodowskiej-Curie i Ireny Sendlerowej z Mazowszem.
    • Projekt "Mazowszanka"

11.01.2024 01:04
      "Mazowszanka, czyli co kobiety z Mazowsza zrobiły dla świata" to projekt autorstwa Jagody Dudek, Julii Biernackiej i Dominika Pałasza z klasy 7b oraz Piotra Drzazgi z klasy 6c. Uczniowie zaprezentowali swoją prezentację multimedialną przed młodszymi kolegami, a następnie sprawdzili ich wiedzę poprzez quiz w Kahoot (https://create.kahoot.it/details/c7f9b922-2ae1-42ab-8adb-9368125707dc)

Projekt Mazowszanka
    • Projekt "Mazowieckie gwiazdy"

11.01.2024 00:37
      Uczennice klasy 7b - Maja Miller, Kornelia Król, Lena Misiurska, Martyna Ignatowska i Dominika Kołodziejczyk wykonały lapbook dotyczący "Mazowieckich gwiazd". Skoncentrowały swoją uwagę na kobietach z Mazowsza, które zajmowały się szeroko rozumianą modą.

• Konkurs Wiedzy o Mazowszu edycja 2023/2024

11.01.2024 00:23

Tradycyjnie wraz z początkiem nowego roku w naszej szkole następuje podsumowanie projektów przygotowanych w ramach Konkursu Wiedzy o Mazowszu. W tegorocznej edycji konkursu bierze udział 14 uczniów.

• Finał Konkursu Wiedzy o Mazowszu 2023

20.06.2023 17:25

W tegorocznej edycji Konkursu Wiedzy o Mazowszu brało udział 27 uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim. Przepustką do przystąpienia do testu wiedzy było przygotowanie projektu. Hasło przewodnie projektów brzmiało „Zielone Mazowsze”. Uczniowie opracowali następujące tematy: Transport a ekologia, Gra w zielone, Zielona grywalizacja, Rolnictwo ekologiczne, Ekologia wg Jastrzębowskiego, Zielone rekordy Mazowsza, W mazowieckich parkach i lasach.

Do etapu rejonowego, który odbył się w marcu, zakwalifikowali się Julia Bartnik, Jakub Nowak i Jagoda Dudek. Natomiast z testem na etapie wojewódzkim mierzyli się Jakub i Jagoda. Jakub Nowak (klasa 8c), po raz trzeci z rzędu, uzyskał w tym konkursie najwyższy wynik punktowy wśród wszystkich uczestników konkursu z całego Mazowsza. Tym samym został jego laureatem po raz trzeci z rzędu. W roku 2020 uczeń naszej szkoły uzyskał w tym konkursie tytuł finalisty. Jakub jest prawdziwym znawcą Mazowsza i entuzjastą edukacji regionalnej. Tak wysokie noty zawdzięcza swoim wszechstronnym zainteresowaniom, które pozwalają mu na wyjątkowe osiągnięcia w tym interdyscyplinarnym konkursie organizowanym przez MSCDN na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Świetnie zaprezentowała się również Jagoda Dudek (klasa 6b), która uzyskała tytuł finalistki i już zapowiada, że nie jest to jej ostatnie słowo w tym konkursie.

Jagoda i Jakub odebrali zaświadczenia i nagrody w Mazowieckim Teatrze Muzycznym z rąk marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika 15 czerwca 2023 r. Jakub ze względu na swoje szczególne osiągnięcia i fakt, że w tym roku niestety żegna się z konkursem otrzymał album z własnoręcznym wpisem od marszałka. Szkolnym opiekunem konkursu była Katarzyna Gójska.

Serdecznie gratulujemy!