• Wiemy jak korzystać z Corinth 😊

• 30.03.2023 17:49
        • #laboratoriaprzyszłosci Dzięki programowi Laboratoria przyszłości możemy na lekcjach korzystać z Corinth - najbardziej zaawansowanej aplikacji edukacyjnej na rynku. Łączy technologię, którą uczniowie uwielbiają z narzędziami, których nauczyciele używają. Modele 3D są podzielone na następujące grupy: paleontologia, biologia człowieka, biologia zwierząt, biologia roślin, fizyka, chemia, geologia, astronomia, matematyka, dziedzictwo kulturowe oraz druk 3D. Ciekawą funkcją jest rzeczywistość rozszerzona, która pozwala niemal poczuć, że jest się w środku sawanny czy selvy.

• Kreatywność naszych uczniów

• 01.03.2023 18:26
        • W lutym korzystaliśmy z klocków edukacyjnych Skrikit do nauki programowania i robotyki. Uczennice klasy 4a ćwiczyły umiejętności manualne. Dziewczyny wykazały się wyobraźnią przestrzenną, kreatywnym podejściem do zadania i świetną organizacją pracy. Podejścia do konstrukcji wieży były różne. Wszystkie okazały się stabilne. Rywalizację wygrała grupa, która miała unikatowy pomysł i realizowała go do ostatniej minuty.
          #Laboratoriaprzyszłości
        • Tworzymy ozdoby świąteczne w druku 3D

• 03.01.2023 19:39
        • #LaboratoriaPrzyszłości Praca z długopisami 3D to doskonałe połączenie zabawy z edukacją. Zamieniliśmy rysunki w przestrzenne obiekty. Przy okazji ćwiczyliśmy sprawność manualną. Długopisy 3D w szybki sposób integrują uczniów i uczą współpracy, wspierając przy tym pracę wyobraźni przestrzennej. Uczniowie nie mają problemów z samodzielną obsługą. Te urządzenia wyzwalają dobre emocje, rozwijają precyzję i dokładność. Z pewnością będą wielokrotnie wykorzystywane na zajęciach przedmiotowych, korekcyjno-kompensacyjnych i logopedycznych.

• Zabawa w drukowanie

• 03.01.2023 19:46
        • #laboratoriaprzyszlosci Drukarka 3D i olbrzymia ilość niezbędnych filamentów, która znalazła się w naszej szkole dzięki programowi Laboratoria przyszłości pozwala na wydruk przestrzenny wielu pomocy naukowych. Prezentujemy ich przykłady.
        • Świat w mikroskopie....🙂

• 03.01.2023 19:39
        • Uczniowie zapamiętują 10% tego co usłyszeli, 35% tego co zobaczyli, 55% tego co zobaczyli i usłyszeli. Poza tym 70% tego co sami powiedzieli oraz 90% tego co powiedzieli i wykonali. W związku z tym jedną z ważniejszych metod aktywizujących na lekcjach biologii są obserwacje mikroskopowe. Za pomocą mikroskopu uczniowie mogą obserwować struktury, których gołym okiem nie widzimy. Na lekcjach uczniowie poznają budowę mikroskopu, zasady mikroskopowania oraz procedurę dokumentacji obserwacji mikroskopowej. Dzięki programowi Laboratoria Przyszłości sala przyrodnicza została doposażona o kolejne mikroskopy i wizualizer z doskonałą wyrazistością.