KULINARNA PRZYGODA W PIZZERII DIAVOLA

06.06.2017 07:14
      1 czerwca dzieci z oddziału zerowego pod opieką Małgorzaty Szostak i Anny Barwickiej odwiedziły pizzerię DIAVOLA, aby poznać tajniki powstawania pizzy. Dzieci własnoręcznie ugniatały, formowały ciasto, następnie smarowały sosem. Na tak przygotowanej pizzy dzieci układały dodatki według własnych upodobań. Po upieczeniu na dzieci czekała prawdziwa uczta – każdy zerówkowicz zjadł własnoręcznie przygotowaną pizzę. Ciepła przekąska szybko znikała z talerzy. Radość i zadowolenie dzieci była bezcenna.

Powiatowy Konkurs Matematyczny „Doskonały Matematyk”

05.06.2017 12:19
      13 maja dwóch uczniów naszej szkoły brało udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Doskonały Matematyk” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6  w Mińsku Mazowieckim. Naszą placówkę reprezentowali uczniowie wyłonieni w eliminacjach szkolnych: Filip Skibniewski z klasy II b i Jakub Nowak z klasy II c. Uczniowie ci przygotowywali się do konkursu pod okiem pani Elżbiety Wożniak i pani Jolanty Baran.

Jakub Nowak zajął IV miejsce.

Gratulujemy !

Wyniki szkolnego etapu Powiatowego Konkursu Matematycznego „Doskonały Matematyk”

KLASY II

I miejsce: Filip Skibniewski,  kl. II b; Jakub Nowak, kl. II c

II miejsce: Marika Morelowska, kl. II b

III miejsce: Jan Dudek, kl. II e; Jan Jabłoński, kl. II b

Wyróżnienie: Karina Śliwińska, kl. II b; Maciej Skuza, kl. II d; Dawid Krupa, kl. II b

KLASY III

II miejsce: Adam Leszczyński, kl. III b

III miejsce: Filip Banaszek, kl. III a; Tymon Szerszeniewski, kl. III a

Gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów !

DZIEŃ RODZINY

05.06.2017 12:12
      W dniach 29 - 30 maja uczniowie z oddziałów zerowych świętowali Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji śpiewali, recytowali i tańczyli budząc zachwyt w oczach najbliższych. Na koniec wręczyli własnoręcznie przygotowane upominki. Dzień Rodziny to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci pełen wzruszeń, radości i uśmiechu.

W Parku Przygody w Siedlcach

05.06.2017 12:05
      Dnia 22 maja uczniowie klasy IIId odwiedzili park „PRZYGODY” w Siedlcach. Atrakcji było co nie miara: park linowy i siatkowy z trzema poziomami trudności, sześciostanowiskowy park trampolin oraz sala zabaw na powietrzu, czyli małpi gaj. Największy dreszczyk emocji towarzyszył dzieciom w parku linowym i siatkowym, ale była to wspaniała zabawa „pod okiem” profesjonalnych i bardzo zaangażowanych instruktorów. Pierwszy poziom wszyscy dzielnie pokonali. Poziom drugi, to już trasa bardzo wymagająca i wyzwanie dla prawdziwych twardzieli. Jednak śmiałków do „spaceru i lotu” pod chmurami nie zabrakło. Pobyt w tym super miejscu dzieci zakończyły samodzielnie przygotowanym gorącym posiłkiem, czyli kiełbaską z ogniska.

PIKNIK LOTNICZY

05.06.2017 08:40

W piątek 2 czerwca  na lotnisku 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Janowie odbył się piknik lotniczy pod hasłem „Z nami zawsze bezpiecznie”. Celem pikniku było uświadomienie dzieciom, jak ważne jest ich bezpieczeństwo i pokazanie, że wiele służb mundurowych takich jak wojsko, straż pożarna  i policja jest zaangażowanych w działalność profilaktyczną. Uczniowie klas II i III z naszej szkoły mieli okazję obejrzeć pojazdy Straży Pożarnej i Żandarmerii Wojskowej. Do ich dyspozycji był także sprzęt wojskowy używany na co dzień do zabezpieczania szkolenia lotniczego, nawiązania łączności oraz utrzymania lotniska w gotowości w okresie zimowym. Uczniowie z zaciekawieniem podziwiali różne statki powietrzne na wystawie statycznej, a także mogli zasiąść za sterami śmigłowca W3 Sokół z wyposażenia 2GPR, zwiedzić wnętrze Mi-24 czy zajrzeć do kokpitu MiGa-29. Wielu widzów przyciągały również pokazy policyjnych psów. W ramach bezpieczeństwa uczestnicy otrzymali kolorowe odblaski na rękę. Finałem pikniku były treningi do sobotnich pokazów w powietrzu w wykonaniu mińskich MiG-ów. Zwieńczeniem naszego pobytu na lotnisku była przepyszna wojskowa grochówka. Dla nas wszystkich było to  pouczające doświadczenie.