• Pasowanie na świetlicowego Smerfa

   Pasowanie na świetlicowego Smerfa

   25.10.2021 23:16

   W dniu 20 października 2021 r. w świetlicy szkolnej, udekorowanej biało-niebieskimi balonami i sylwetami z bajki, w towarzystwie Papa Smerfa i Smerfetek – uczniów z klasy II b odbyła się uroczystość „Pasowania na świetlicowego Smerfa”. Głównym celem tej uroczystości było przyjęcie uczniów klas pierwszych do świetlicowej gromady, a także stworzenie atmosfery: radości, przyjaźni oraz zaufania. Po powitaniu przez panią wicedyrektor Annę Ciszkowską i wychowawców - dzieci odśpiewały hymn świetlicy i przystąpiły do kilku prób: odwagi, smaku, spostrzegawczości. Zaliczyły je doskonale, co pozwoliło przyjąć każdemu smerfne imię i czapeczkę. Następnie odbyła się uroczysta przysięga i pasowanie na świetlicowego Smerfa. W dowód przyjęcia do świetlicowej gromady, każdy Smerf złożył odcisk palca na Akcie Ślubowania. Na zakończenie uroczystości dzieci zostały obdarowane upominkami, cukierkami i stanęły do wspólnego zdjęcia.

   Wszystkim nowo przyjętym Smerfom życzymy: dużo sukcesów w nauce, wspaniałych zabaw w świetlicy szkolnej i radości w życiu codziennym.

   Wychowawcy

    

  • Pasowanie na świetlicowego Smerfa...

   Pasowanie na świetlicowego Smerfa...

   17.10.2019 22:59

   W dniu 17.10.2019 w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość Pasowania na świetlicowego Smerfa, którą wraz z wychowawcami świetlicy poprowadzili uczniowie z klas starszych Katarzyna Rogala klasa IV i Aleksander Kulma klasa II. Na 75 pierwszoklasistów czekało kilka prób, po wykonaniu których mogli dołączyć do świetlicowej gromady. Próby nie były łatwe jednak uczniowie świetnie sobie z nimi poradzili.
   Po uroczystej przysiędze nastąpiło pasowanie na świetlicowego Smerfa. Każdy uczeń otrzymał smerfne imię i mógł poczuć się jak prawdziwy Smerf nakładając smerfną czapkę. Na zakończenie wszyscy stanęli do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

   Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną zabawę!
   Galeria zdjęć

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
    • sp5@post.pl
    • sp5@post.pl
    • 25 758 29 57
    • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych