• Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego

Dnia 23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Pani Dyrektor rozpoczęła spotkanie witając serdecznie przedstawicieli rodziców, panią wicedyrektor, wychowawców, dzieci z grup: „0”a i „0” b oraz podsumowała osiągnięcia przedszkolaków.

Następnie mali artyści popisywali się swoimi zdolnościami przedstawiając wiersze, scenki oraz śpiewając wakacyjne piosenki. Po rozśpiewanym występie, rodzice zabrali głos dziękując za mile spędzony wspólnie czas oraz za trud włożony w wychowanie ich dzieci. Potem przyszedł czas na wręczenie pamiątkowych dyplomów, które uroczyście wszystkim przedszkolakom wręczyła Pani Dyrektor.

Nie był to jednak koniec wspaniałych wrażeń, ponieważ zostały zrobione jeszcze pamiątkowe zdjęcia z wychowawcami. Dzieci otrzymały również smakołyki i drobne upominki od wychowawców i rodziców. A teraz już przed nimi zasłużone wakacje!

• Zajęcia ogrodnicze w grupie 0b

Dnia 24 czerwca przedszkolaki brały udział w zajęciach przyrodniczych, które odbyły się w ogrodzie szkolnym. Spotkanie zainicjowane zostało przez przedstawicieli Banku Santander w ramach Fundacji Santander Bank Polska: Panią Dyrektor oddziału Grażynę Kowalik, Natalię Jackiewicz oraz Magdalenę Czyżowicz – rodzica Oli z naszej grupy.

Goście przekazali ważne informacje dzieciom o tym, jak wyhodować rośliny oraz jak o nie dbać przez wiele lat. Wspólnie z przedszkolakami przygotowali ziemię oraz nasiona maciejki i roślin wieloletnich. Dzieci z radością i zaangażowaniem zasiały kwiaty, potem pograbiły i podlały ziemię.

W drugiej części spotkania zerówkowicze uczestniczyli w konkursie przyrodniczym dotyczącym znajomości kwiatów. Wykazali się ogromnym  zaangażowaniem, a wszystkie zadania wykonywali z zapałem i wielką radością. Na wszystkich przedszkolaków czekały wspaniałe nagrody. Dzieci zobowiązały się również do systematycznego podlewania zasianych roślin. Już dziś z niecierpliwością czekają na efekty swoich działań. Za przeprowadzone zajęcia składamy serdeczne podziękowania na ręce Pani Dyrektor oddziału Grażyny Kowalik, która wspólnie ze współpracownikami obudziła w naszych wychowankach zainteresowania przyrodnicze.

• Wyprawka na dyżur wakacyjny w oddziałach przedszkolnych

Wyprawka na dyżur wakacyjny 2021 w SP nr 5 dla oddziałów przedszkolnych

(dot. rodziców, którzy zadeklarowali pobyt dziecka w tej placówce w dniach 1-16.07.2021r.)

Ważne informacje dla Rodziców, których dzieci będą uczęszczały na dyżur wakacyjny zorganizowany w naszej szkole:

• 2 bloki rysunkowe
            • kredki ołówkoweklej w sztyfcie duży
            • plastelina
            • rzeczy na przebranie: bluzka z krótkim rękawem, spodnie, czapka z daszkiem, bielizna (w woreczku podpisane)
            • obuwie wygodne i bezpieczne na zmianę.

Bardzo prosimy, aby dziecko codziennie miało ze sobą wodę do picia w butelce plastikowej.

Rodzice są zobowiązani do wypełnienia rano 1 lipca 2021 (czwartek) dokumentu – upoważnienia innych osób do odbioru dziecka i przekazanie go wychowawcy. Placówka pracuje w godz. 7.00- 17.00.

• Spotkanie z Panią Burmistrz w Piątce

21 czerwca 2021r. powitaliśmy w naszej szkole specjalnego gościa. Pani Dyrektor Ewa Szczerba przedstawiła najmłodszym uczniom zastępcę Burmistrza miasta Mińsk Mazowiecki- panią Elizę Bujalską.

Spotkała się ona z uczniami klas młodszych oraz  z dziećmi uczęszczającymi do oddziałów zerowych. Każda grupa wiekowa  brała udział  w spotkaniu, podczas którego   uczniowie mogli poznać osobę, będącą „prawą ręką” naszego włodarza miasta- pana Burmistrza Marcina Jakubowskiego.

Rozmawiała z najmłodszymi o naszym mieście, jego pięknym jubileuszu 600 - lecia, o tym co dzieje się w nim przez ostatnie miesiące i będzie się działo cały rok. Włączając dzieci poprzez zabawę do  wyrażenia opinii o swoim mieście, pokazała im, jak ważne jest zdanie każdego mieszkańca, nawet tego najmłodszego. Maluchy z wielkim przejęciem uczestniczyły w rozmowie. Bardzo chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.

Elementem finalizującym cudowną lekcję był upominek. Każde dziecko otrzymało, z rąk tak ważnej dla miasta osoby, książkę pt. „Mińsk mi się śni” napisaną przez Magdalenę Bernat-Protaziuk, wydaną z okazji obchodów jubileuszowych  przez Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim.  Pani Eliza Bujalska zachęciła maluchy do rodzinnej, czytelniczej wędrówki po miejscach i wydarzeniach, która pozwoli poznać własne miasto i jej dawnych mieszkańców.

Najmłodsza część  społeczności  Szkoły Podstawowej nr 5 dziękuje  za cudowny podarunek i cenny czas poświęcony dla naszej  edukacji!

• Photony - przepustką do nauki programowania...

17 maja w naszej Piątce gościliśmy grupę uczniów wraz z nauczycielem p.Jakubem Ziółkowskim reprezentujących Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Mińsku Mazowieckim. Obecny był również dyrektor „Mechanika” Tomasz Płochocki. Dzięki ich uprzejmości nasi uczniowie mogli poznać możliwości interaktywnych robotów edukacyjnych Photon, będących na wyposażeniu naszej szkoły. Photon jest jak niezapisana karta - po wyjęciu z opakowania robot nie potrafi niczego. Dopiero poprzez specjalną aplikację na tablet i smartfon dzieci mogą pomóc Photonowi, ucząc go wszystkiego od podstaw - od poruszania się w określonych kierunkach, pisania, aż po interakcję z otaczającą go rzeczywistością. Zabawa z robotem stanowi doskonały wstęp do nauki programowania.
                 Uczniowie Piątki żywo reagowali na prezentację możliwości robotów, aktywnie się w nią włączając. Dziękujemy serdecznie dyrekcji ZSZ nr 2, opiekunowi i uczniom „Mechanika” za ciekawy pokaz.

Mamy nadzieję na dalszą współpracę w tej dziedzinie.