• Elektro- Niezłomne SP5 po raz trzeci stają na podium!😃

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim ponownie staje na podium- po raz trzeci zajmuje 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Dobre rady na elektroodpady- oddaj mnie w dobre ręce 2021”, organizowanym przez Auraeko z Warszawy. Edukacja ekologiczna społeczności szkolnej i lokalnej, promowanie działań  w mediach, cykliczne zbiórki zużytych baterii, akcja happeningowa, wywiady, szkolne konkursy ekologiczne to zadania wykonywane w ramach konkursu. Finałem działań konkursowych była zbiórka elektroodpadów w dniach 19 i 20 kwietnia 2021r. podczas której zebrano 10 460 kg elektroodpadów, w tym ok. 650 kg zużytych baterii. Za zajęcie 3 miejsca szkoła otrzymała nowoczesny telewizor 49 cali, a uczestnicy- pamiątkowe dyplomy, smartwatche i drobne upominki od AURAEKO.

Zajęcie trzeciego miejsca w tym konkursie to dla naszej szkoły ogromny zaszczyt, szczególnie w dobie pandemii Covid 19. Mimo pojawiających się trudności, udało się zrealizować wszystkie zadania konkursowe i po raz trzeci stanąć na podium.

Dziękujemy wszystkim ludziom, którzy włączyli się w nasze działania, oddając zużyty sprzęt i baterie w nasze ręce. Zapewniamy o kontynuacji naszych działań. Wierzymy, że w kolejnej edycji tego konkursu również uda nam się utrzymać to zaszczytne miejsce na podium.

• IROBOT-zajęcia z robotyki i informatyki

W dniu 11 czerwca 2021 r. uczniowie klasy 4a i 1b uczestniczyli w warsztatach-szkoleniu "IROBOT-zajęcia z robotyki i informatyki" w ramach projektu pt. "Torami nowej edukacji - wykształcenie, kreatywność i innowacyjność drogą do lepszej przyszłości uczniów Mińska Mazowieckiego". Dzieci mogły samodzielnie skonstrułować robota, a następnie go "ożywić" za pomocą samodzielnie stworzonego programu. Nauka przez zabawę to jest nasz cel edukacyjny - tor do nowej edukacji, lepszej przyszłości....

• Olimpiada Przedszkolaków

8 czerwca dzieci z oddziału zerowego – grupa „0a” i „0b” włączyły się w obchody 600 – lecia nadania praw miejskich Miastu Mińsk Mazowiecki i wzięły udział w Olimpiadzie Przedszkoli zorganizowanej przez MOSiR. Celem Olimpiady była popularyzacja aktywności ruchowej oraz integracja środowisk przedszkolnych z terenu naszego miasta. Mali sportowcy biegali, skakali w workach, rzucali piłką lekarską. Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem brały udział w przygotowanych konkurencjach wykazując się dużymi umiejętnościami sportowymi. Olimpiada zakończyła się wręczeniem pamiątkowego pucharu, medali i słodkich upominków dla wszystkich uczestników.