• FINAŁ Konkursu o Mazowszu

Kolejny raz uczniowie mińskiej "Piątki" wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Mazowszu. Regionalna rywalizacja jest organizowana przez MSCDN na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty pod honorowym patronatem marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika. Konkurs ma charakter interdyscyplinarny. Wymaga szerokiej wiedzy o przeszłości i teraźniejszości Mazowsza. Uczniowie muszą wykazać się ogromną wiedzą z zakresu języka polskiego, historii, geografii, muzyki i plastyki. Warunkiem przystąpienia do testu wiedzy na etapie szkolnym jest realizacja projektu edukacyjnego. W tym roku hasło przewodnie to "Kobiety Mazowsza". Do etapu rejonowego przeszło 11 uczniów, zaś wojewódzkiego 4 osoby.

17 czerwca 2024 r. w Mazowieckim Teatrze Muzycznym w Warszawie zaświadczenie laureatów konkursu z rąk marszałka Adama Struzika odebrali Jagoda Dudek z klasy 7b i Piotr Drzazga z klasy 6c. Finalistami konkursu zostali Dominik Pałasz z klasy 7b i Wojciech Wiśniewski z klasy 6a. Uczniowie uzyskali dodatkowe punkty w rekrutacji do szkoły średniej. Opiekun: Katarzyna Gójska. Serdecznie gratulujemy!

• Sukces uczennic naszej szkoły!

Podsumowanie III POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKO – PLASTYCZNEGO LAPBOOK – MÓJ SPOSÓB NA LEKTURĘ miało miejsce na początku czerwca 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim. W konkursie wzięło udział 33 uczniów z 12 szkół powiatu mińskiego. Patronatem objął Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki, pan Marcin Jakubowski. W uroczystości uczestniczyła między innymi pani Katarzyna Łaziuk, zastępczyni Burmistrza Miasta. Wszyscy zebrani byli pod wrażeniem wysokiego poziomu artystycznego prac. Nagrody otrzymały nasze uczennice:

w kategorii klas IV – VI

Aleksandra Lech uczennica klasy VIc – II miejsce

Nikola Łyszkowska  uczennica klasy VIc – III miejsce

w  kategorii klas VII – VIII

Yaryna Vasiv uczennica klasy VIII b – miejsce

Gratulujemy sukcesu Oli, Nikoli i Yarynie!

• Klasa II b  w laboratorium  chemicznym

W dniu 18.06.2024 r. klasa IIb uczestniczyła w zajęciach w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim. W czasie tych zajęć uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi chemicy: obserwując i biorąc udział w przeprowadzaniu eksperymentów. Poznali także częściowo sprzęt laboratoryjny, a także zasady obowiązujące podczas eksperymentów chemicznych.

Pani Annie Rokickiej – mamie uczennicy naszej klasy, składamy serdeczne podziękowanie za umożliwienie nam przeżycia fascynującej przygody chemicznej.

Uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią

• Warsztaty w „PRZEŁOMIE”

W przedostatnim tygodniu roku szkolnego uczniowie klasy IIb i IIc wzięli udział w warsztatach modelowania w glinie  organizowanych w Klubie Osiedlowy PRZEŁOM. Dzieci miały możliwość poznać glinę jako materiał do tworzenia różnych form i wykonać  własną pracę. Z wielką  radością, cierpliwością i wytrwałością modelowały kubki różnych kształtów i rozmiarów, ale nie tylko. Praca dla wielu uczniów była nowym i ciekawym doświadczeniem, świetną okazją by popracować nad umiejętnościami manualnymi, rozwijać kreatywność czy wyobraźnię.

• Wielki sukces naszej uczennicy w ogólnopolskim konkursie

Z radością informujemy, że uczennica klasy 7a - Nadia Śliwińska, osiągnęła wielki sukces, zostając finalistką 3. edycji konkursu ogólnopolskiego konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”, organizowanego przez Archiwa Państwowe.

Konkurs był skierowany do uczniów klas 4-7 szkół podstawowych. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu drzewa genealogicznego swojej rodziny. Uczniowie w poszukiwaniu materiałów sięgali do rodzinnych zbiorów oraz korzystali z dokumentów przechowywanych w Archiwach Państwowych.

Praca Nadii Śliwińskiej została wyróżniona spośród wielu nadesłanych zgłoszeń. Jej wyjątkowe zaangażowanie i pasja zaowocowały przygotowaniem pracy, która zachwyciła jury swoją oryginalnością i głębią przekazu. Opiekunem Nadii była Pani Danuta Solecka.

Serdecznie gratulujemy Nadii tego wspaniałego sukcesu. Jesteśmy dumni, że uczennica naszej szkoły znalazła się w gronie finalistów  tak prestiżowego konkursu. Życzymy Nadii dalszych sukcesów oraz nieustannej pasji w zgłębianiu historii swojej rodziny.

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w podobnych inicjatywach i rozwijania swoich zainteresowań, które mogą przynieść równie piękne i satysfakcjonujące osiągnięcia.

• Wielki sukces mińskiej Piątki

1 miejsce w ogólnopolskim konkursie ekologicznym

„Dobre rady na elektroodpady”

Szkoła Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim po raz drugi zajmuje 1 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym " Dobre rady na elektroodpady- oddaj mnie w dobre ręce 2024 "

Dnia 7 czerwca 2024r.  w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się finał ogólnopolskiego konkursu ekologicznego " Dobre rady na elektroodpady- oddaj mnie w dobre ręce 2024".

Zespół uczennic z klasy 8b" Zakręcone Ekolożki " w składzie: Joanna Federak, Yaryna Vasiv, Michalina Ner, Oliwia Sikorska i Lena Rozworowska wraz z opiekunem Panią Edytą Kopeć zajmują zaszczytne 1 miejsce w tym konkursie.

Szkoła otrzymała wysokiej jakości telewizor LG, voucher o wartości 4000zł. na zakup pomocy dydaktycznych, a szkolna koordynatorka konkursu - Edyta Kopeć- dodatkowy upominek od AURAEKO za wieloletnią współpracę. Uczestnicy wraz z opiekunką zespołu otrzymali: smartwatche, pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki od organizatora konkursu. Już po raz drugi, przy współpracy i zaangażowaniu społeczności szkolnej i lokalnej udało się osiągnąć tak wielki sukces!

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w ekologiczne działania konkursowe szkoły.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!!

• ul. Małopolska 11
        05-300 Mińsk Mazowiecki