• PODSUMOWANIE XVIII POWIATOWEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO DLA KLAS III „MISTRZ ORTOGRAFII 2024”

5 czerwca 2024 r. w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XVIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego  dla klas III „Mistrz Ortografii”, który cieszy się od lat niesłabnącym zainteresowaniem. Na uroczystość przybyli uczniowie ze szkół podstawowych powiatu mińskiego  wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami. Powitała ich serdecznie  wicedyrektor szkoły pani Agnieszka Szczepańska.

W tym roku „Mistrzem Ortografii 2024” został uczeń klasy III Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim – Kacper Odalski.  Komisja konkursowa przyznała również II i III miejsca oraz wyróżnienia.

Laureatami II miejsca zostali:
            Paprocka Natalia – Szkoła Podstawowa w Dębem Wielkim
            Śliwowski Tymon – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mińsku Mazowieckim
            Kostanek Piotr –  Szkoła Podstawowa nr 4 w Mińsku Mazowieckim
            Ptasiński Marcel – Szkoła Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim
            Zwierz Weronika – Szkoła Podstawowa w Żakowie

III miejsce zajęli:
            Gańko Jowita – Szkoła Podstawowa w Brzózem
            Wiśniewski Maksymilian – Szkoła Podstawowa w Dębem Wielkim
            Stosio Igor – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mińsku Mazowieckim
            Ługowski Maks – Szkoła Podstawowa w Starej Niedziałce
            Szymański Dawid – Szkoła Podstawowa w Starej Niedziałce
            Gołoś Sara – Szkoła Podstawowa nr 3 w Sulejówku

Wyróżnienia otrzymali:
            Wójcik Franciszek – Szkoła Podstawowa w Cisiu
            Murzynowska Aleksandra – Szkoła Podstawowa w Jakubowie
            Tarczyńska Zuzanna – Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim
            Orzechowska Nikola – Szkoła Podstawowa nr 6 w Mińsku Mazowieckim
            Całka Agata – Szkoła Podstawowa w Siennicy
            Szumińska Anna – Szkoła Podstawowa w Siennicy

Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim. Podczas tej uroczystości goście mogli obejrzeć zabawny spektakl „Brzydkie kaczątko” przygotowany przez uczniów klasy 3 a pod opieką pani Ewy Brody. Występ młodych aktorów został nagrodzony gromkimi brawami.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla laureatów.

Wszystkim laureatom, ich nauczycielom i rodzicom gratulujemy sukcesów w niełatwych potyczkach ortograficznych.

Zapraszamy do udziału  w następnej edycji  konkursu przyszłe klasy trzecie.

Organizatorzy konkursu: Jolanta Malinowska, Anna Dmitruk, Katarzyna Lulko, Elżbieta Wielgopolanin.

• Sukcesy klas czwartych

Zawody w pływaniu klas czwartych o Puchar Przechodni Prezesa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji są podsumowaniem całorocznego cyklu zajęć na basenie czwartoklasistów.

Nasza szkoła w składzie: Kurpiewska Aniela, Mlot Kalina, Ryfka Julia, Woźniak Natalia, Pachacz Laura, Frelek Elżbieta, Osiński Adam, Garwolski Antoni, Gniado Piotr, Juszczyk Henry, Juszczyk Anthony wywalczyli w sztafecie  3 miejsce.

Chlopcy z Piątki indywidualnie wywalczyli dwa medale: 1 miejsce - Osiński Adam, 3 miejsce - Henryk Juszczyk. Opiekunowie: Małgorzata Pyszel, Marek Kudelski

Gratulacje dla naszych pływaków oraz ich opiekunów!

• Pływacy z Piątki na Mistrzostwach Mazowsza

Igrzyska Młodzieży szkolnej kończą cały etap zawodów pływackich Szkolnego Związku Sportowego. Nasza sztafeta chłopców udowodniła że pływanie w „piątce” jest na bardzo wysokim poziomie. Drużynowo sztafeta chłopcow wywalczyła 7 miejsce. Skład sztafety: August Winderickx, Henry Juszczyk, Adam Osiński, Henry Winderickx, Tomek Piatkowski, Wojciech Maciejewski, Dawid Bodecki, Artur Girndt. Bliski zdobycia medalu w pływaniu indywidualnym był Hendrick Winderlickx. Naszym pływakom i pływaczkom gratulujemy i już nie możemy się doczekać kolejnych sukcesów w przyszłym roku szkolnym😀Opiekun: Marek Kudelski

• Sukces uczniów!

6 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się XII Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji i Prozy dla uczniów szkół podstawowych. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 im. M. Kopernika w Mińsku Mazowieckim. Wzięli w nim udział uczniowie z dziesięciu szkół z miasta i powiatu, a w jury konkursu zasiadł, obok nauczycieli polonistów, znany aktor Adam Fidusiewicz.

Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów. W kategorii klas 1 – 3 z wierszem J. Brzechwy pt: „Leń” ,wystąpił Ksawery Barwicki z klasy I c, natomiast w kategorii klas 4 – 6 fragment prozy S. Mrożka zaprezentował Artur Girndt z VI a. Występy chłopców bardzo się podobały, a Artur Girndt wywalczył II miejsce. Gratulujemy uczestnikom udanych występów i życzymy dalszych sukcesów.

• Sukcesy naszych uczniów...

Konkursy powiatowe w Szkole Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim

W ciągu roku szkolnego uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do konkursów powiatowych z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Konkursy były organizowane przez Szkołę Podstawową nr 6.

Oto nasze laureatki !

j.polski

Klaudia Gniado kl. 6c II miejsce

Emilia Rawska kl. VD I miejsce

Jagoda Dudek kl VIIb II miejsce

Maja Domagalska kl. VIIc III miejsce

Aleksandra Lech kl.6c I miejsce

Michalina Brzozowska kl. 7a III miejsce

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w następnym roku szkolnym!

• ul. Małopolska 11
        05-300 Mińsk Mazowiecki