• Drugoklasiści – warcabiści

Dnia 1 czerwca zakończył się rozgrywany w ramach szkolnego koła warcabowego Turniej Warcabowy Klas Drugich. Grupa dziewcząt była mało liczna, za to zmagania chłopców były zacięte i trwały długo. Oto ostateczne wyniki.

Kategoria dziewcząt:

1. Lila Pląsek kl. II b

2. Barbara Jackiewicz kl. II b

3. Hanna Leszczuńska kl. II b

Kategoria chłopców:

1. Kamil Girndt kl. II a

2. Aleksander Głodziński kl. II d

3. Filip Zembek kl. II d

Wszystkich uczestników turnieju zachęcamy do dalszej gry!

• Podsumowanie XVII Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla klas III „Mistrz Ortografii 2023”

31 maja 2023 r. w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XVII Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla klas III „Mistrz Ortografii”, który cieszy się od lat niesłabnącym zainteresowaniem. Na uroczystość przybyli uczniowie ze szkół podstawowych powiatu mińskiego wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami. Powitała ich serdecznie wicedyrektor szkoły pani Agnieszka Szczepańska.

W tym roku „Mistrzem Ortografii 2023” został uczeń klasy III Szkoły Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim: Marcin Borkowski. Komisja konkursowa przyznała również II i III miejsca oraz wyróżnienia. II miejsce zdobyli: Weronika Skwara – Szkoła Podstawowa w Rudzie, Gabriela Zagórska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim, Maksymilian Komosa – Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim, Jakub Mućko – Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim. Laureatami III miejsca zostali: Malwina Sitkowska – Szkoła Podstawowa w Mariance, Martyna Świercz – Szkoła Podstawowa nr 3 w Sulejówku, Kacper Płoszaj – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mińsku Mazowieckim, Joanna Mucha – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sulejówku, Antoni Gut – Szkoła Podstawowa w Mlęcinie Wyróżnieni uczniowie to: Krzysztof Borkowski – Szkoła Podstawowa nr 6 w Mińsku Mazowieckim,  Julian Paszkowski – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mińsku Mazowieckim, Natalia Jaglińska – Szkoła Podstawowa w Mistowie.
              Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim. Uroczystość uświetniły występy utalentowanych muzycznie uczniów naszej szkoły, przygotowanych  perfekcyjnie przez p. Magdalenę Jakubowską. Występ młodych artystów został nagrodzony gromkimi brawami.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla laureatów. Wszystkim laureatom, ich nauczycielom i rodzicom gratulujemy sukcesów w niełatwych potyczkach ortograficznych. Zapraszamy do udziału  w następnej edycji  konkursu przyszłe klasy trzecie.

Organizatorzy konkursu: Jolanta Malinowska, Marzena Płochocka, Katarzyna Lulko,  Urszula Zawada.

• Dzień Mamy ❤️

26 maja obchodzony jest DZIEŃ MAMY- święto, o którym trzeba pamiętać.

Mama…❤

Jest w stanie zrobić coś z niczego.

Dać wszystko, nie mając czasami nic.

Znieść to, czego często znieść się nie da.

I mimo trosk, zmęczenia, bólu zawsze robić

wszystko z uśmiechem na twarzy.

Mama…❤

Osoba, w której mieści się całe piękno świata.

Potrafi zastąpić każdego, a nikt nie zastąpi jej.

Klasa 2 C dedykuje ten taniec wszystkim Mamom. KOCHAMY WAS ❤😘

• Kolejowe ABC

15 maja br. naszych uczniów z klasy 2d i 2a odwiedził zespół Kolejowego ABC. Podczas ciekawych i pouczających warsztatów uczniowie mogli wykazać się znajomością znaków drogowych stojących przed przejazdami kolejowymi, a także podjąć wyzwania przygotowane przez nosorożca Rogatka. Drugoklasiści chętnie wzięli udział w zabawach i quizach interaktywnych, podczas których nauczyli się zasad prawidłowego zachowania się w pobliżu torów, w pociągu oraz na dworcu i peronie.

Uczniowie wykazali się dużą znajomością tematu i wysoką kulturą osobistą, co zostało zauważone przez zespół Kolejowego ABC.

Na zakończenie dzieci wręczyły prowadzącym własnoręcznie namalowane portrety Rogatka z prośbą o przekazanie prac bohaterowi kampanii edukacyjnej.

Każdy uczestnik otrzymał upominek.

To było bardzo ciekawe spotkanie.

Kampania Kolejowe ABC realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, propagująca zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego.

• #dolinabobrów

Kiedy nasi koledzy z klas ósmych zmagali się z egzaminem z języka polskiego, my-

zerówkowicze pojechaliśmy do gospodarstwa agroturystycznego Dolina Bobrów w Wólce Dłużewskiej. Spędziliśmy aktywnie dzień na świeżym powietrzu. Odwiedziliśmy stodołę, w której mieliśmy okazję poznawać starodawne sprzęty rolnicze, tkać dywan czy prać na tarze. Podczas warsztatów wykonaliśmy kaczki z siana. Przy promieniach słońca bawiliśmy się na placu zabaw. Na koniec było ognisko z kiełbasami. To był cudowny dzień.

• Z wizytą u króla Jana

Dnia 22 maja uczniowie klas 2 b i 2 c zwiedzali pałac w Wilanowie oraz królewskie ogrody w stylu francuskim. Słuchali interesujących opowieści przewodniczki o rodzinie króla Jana III Sobieskiego oraz dworskich zwyczajach obowiązujących w jego czasach. Zachwycali się bogato zdobionymi komnatami, pięknymi malowidłami na ścianach i sufitach oraz rzeźbami i fontannami. Poznali ówczesną modę, elementy stroju damskiego i męskiego, przebierali się w dawne stroje i projektowali strój według własnego pomysłu. Już wiedzą, że król Jan był wybitnym dowódcą, który wygrał aż 97 bitew, a przegrał tylko trzy, a jednocześnie kochającym mężem i ojcem.