• Kolejowe ABC

      15 maja br. naszych uczniów z klasy 2d i 2a odwiedził zespół Kolejowego ABC. Podczas ciekawych i pouczających warsztatów uczniowie mogli wykazać się znajomością znaków drogowych stojących przed przejazdami kolejowymi, a także podjąć wyzwania przygotowane przez nosorożca Rogatka. Drugoklasiści chętnie wzięli udział w zabawach i quizach interaktywnych, podczas których nauczyli się zasad prawidłowego zachowania się w pobliżu torów, w pociągu oraz na dworcu i peronie.

      Uczniowie wykazali się dużą znajomością tematu i wysoką kulturą osobistą, co zostało zauważone przez zespół Kolejowego ABC. 

      Na zakończenie dzieci wręczyły prowadzącym własnoręcznie namalowane portrety Rogatka z prośbą o przekazanie prac bohaterowi kampanii edukacyjnej.

      Każdy uczestnik otrzymał upominek.

      To było bardzo ciekawe spotkanie.

      Kampania Kolejowe ABC realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, propagująca zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego.

     • #dolinabobrów

      Kiedy nasi koledzy z klas ósmych zmagali się z egzaminem z języka polskiego, my- 

      zerówkowicze pojechaliśmy do gospodarstwa agroturystycznego Dolina Bobrów w Wólce Dłużewskiej. Spędziliśmy aktywnie dzień na świeżym powietrzu. Odwiedziliśmy stodołę, w której mieliśmy okazję poznawać starodawne sprzęty rolnicze, tkać dywan czy prać na tarze. Podczas warsztatów wykonaliśmy kaczki z siana. Przy promieniach słońca bawiliśmy się na placu zabaw. Na koniec było ognisko z kiełbasami. To był cudowny dzień. 

     • Z wizytą u króla Jana

      Dnia 22 maja uczniowie klas 2 b i 2 c zwiedzali pałac w Wilanowie oraz królewskie ogrody w stylu francuskim. Słuchali interesujących opowieści przewodniczki o rodzinie króla Jana III Sobieskiego oraz dworskich zwyczajach obowiązujących w jego czasach. Zachwycali się bogato zdobionymi komnatami, pięknymi malowidłami na ścianach i sufitach oraz rzeźbami i fontannami. Poznali ówczesną modę, elementy stroju damskiego i męskiego, przebierali się w dawne stroje i projektowali strój według własnego pomysłu. Już wiedzą, że król Jan był wybitnym dowódcą, który wygrał aż 97 bitew, a przegrał tylko trzy, a jednocześnie kochającym mężem i ojcem.

     • Cenna lekcja pierwszej pomocy...

      Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość przypomnienia sobie, jak ważne jest udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, zrozumieli, że podjęcie działań resuscytacyjnych daje poszkodowanemu jakiekolwiek szanse na przeżycie.

      Wszystko to odbyło się za sprawą Pani Małgorzaty Ładno, która przeprowadziła bardzo ciekawe i pouczające zajęcia poświęcone temu zagadnieniu, szczegółowo wyjaśniła na czym polega udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, jak należy postępować oraz o czym trzeba pamiętać. Ratowniczka przeprowadziła uczniów przez wszystkie etapy takich działań.

      Uczestnicy spotkania najpierw wysłuchali teorii, następnie przećwiczyli resuscytację na fantomach.

      Bardzo dziękujemy Pani Małgorzacie za odwiedziny w naszej placówce, za poświęcony nam czas oraz za wiedzę, którą nam przekazała.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • 257582957
   • ul. Małopolska 11
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
   • 257596534
   • 822-10-46-051
   • 000584449
 • Galeria zdjęć

   brak danych