• Wielki sukces Piątki

      06.06.2023

      WIELKI SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE EKOLOGICZNYM-

      „DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY”

       

      AMBITNE EKOLOŻKI SP5 Tytuł: ♻️Tytuł: 💚 stają na podium Tytuł: 💪Tytuł: 🥇- zajmują Tytuł: 1️⃣ MIEJSCE w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym

      "Dobre rady na elektroodpady - oddaj mnie w dobre ręce 2023" Tytuł: 🥇Tytuł: 💪 Tytuł: ♻️Tytuł: 💚Tytuł: 😀

       

      Dnia 2 czerwca 2023r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego " Dobre rady na elektroodpady - oddaj mnie w dobre ręce 2023r". Zespół uczennic z klasy 8e

      "Ambitne Ekolożki" w składzie: Maja Sitnicka, Blanka Domańska, Zuzanna Margol, Patrycja Domachowska oraz Maria Książek, wraz z opiekunem- Edytą Kopeć - zajmują wymarzone, ambitnie wywalczone zaszczytneTytuł: 🥇 pierwsze miejsce w tym konkursie Tytuł: 💪Tytuł: 🥇Tytuł: ♻️Tytuł: 💚Tytuł: 😍

      Nagroda główna dla szkoły to wysokiej jakości telewizor firmy LG . Członkowie zespołu oraz opiekun otrzymali nagrody indywidualne - smartwatche, pamiątkowe dyplomy, koszulki oraz słodkie upominki Tytuł: 😀

      Dziękujemy wszystkimTytuł: ❤, którzy aktywnie włączyli się w realizację ekologicznych działań konkursowych szkołyTytuł: 💪Tytuł: 🥇Tytuł: ♻️Tytuł: 💚

      W ZESPOLE SIŁA "!!!Tytuł: 💪Tytuł: ♻️Tytuł: 💚Tytuł: 😍

     • Dzień Dziecka w świetlicy szkolnej

      04.06.2023

      Dzień  Dziecka to najbardziej oczekiwane i lubiane święto przez wszystkie dzieci. 

      W tym roku szkolnym  było ono obchodzone w świetlicy szkolnej przez dwa dni. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w licznych konkursach  zabawach i  grach ruchowych, za co otrzymywały drobne nagrody. Tańczyły, śpiewały, nauczyły się zabawy afrykańskich dzieci „Simama ka”. Zostały zapoznane z ich prawami zapisanymi w Deklaracji Praw Dziecka. Dowiedziały się jak i kiedy świętują inne dzieci w różnych częściach świata. Otrzymały życzenia od wychowawców i zostały obdarowane słodkimi upominkami. Wszystkie dzieci bawiły się doskonale,  ale Piotruś  szczególnie - za co został wyróżniony koroną, tak jak włoskie dzieci w tym dniu.

      Wszystkim dzieciom życzymy dużo radości i uśmiechu!

      Wychowawcy świetlicy szkolnej

     • Warcaby w zerówkach...

      04.06.2023

      Nasi zerówkowicze również zarazili się pasją do warcabów. Grają często i co najważniejsze bardzo chętnie. W naszym oddziale przedszkolnym również odbył się turniej warcabowy. Wystartowało w nim aż 20 uczestników z zerówki. 

      I miejsce zajął Oskar Muracki 

      II miejsce zajął Tymoteusz Sikorski 

      III miejsce przypadło Julianowi Krajewskiemu

      Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe medale i dyplomy! 

     • Drugoklasiści – warcabiści

      02.06.2023

      Dnia 1 czerwca zakończył się rozgrywany w ramach szkolnego koła warcabowego Turniej Warcabowy Klas Drugich. Grupa dziewcząt była mało liczna, za to zmagania chłopców były zacięte i trwały długo. Oto ostateczne wyniki.

      Kategoria dziewcząt:

      1. Lila Pląsek kl. II b

      2. Barbara Jackiewicz kl. II b

      3. Hanna Leszczuńska kl. II b

      Kategoria chłopców:

      1. Kamil Girndt kl. II a

      2. Aleksander Głodziński kl. II d

      3. Filip Zembek kl. II d

      Wszystkich uczestników turnieju zachęcamy do dalszej gry!

     • Podsumowanie XVII Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla klas III „Mistrz Ortografii 2023”

      02.06.2023

      31 maja 2023 r. w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XVII Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla klas III „Mistrz Ortografii”, który cieszy się od lat niesłabnącym zainteresowaniem. Na uroczystość przybyli uczniowie ze szkół podstawowych powiatu mińskiego wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami. Powitała ich serdecznie wicedyrektor szkoły pani Agnieszka Szczepańska. 

      W tym roku „Mistrzem Ortografii 2023” został uczeń klasy III Szkoły Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim: Marcin Borkowski. Komisja konkursowa przyznała również II i III miejsca oraz wyróżnienia. II miejsce zdobyli: Weronika Skwara – Szkoła Podstawowa w Rudzie, Gabriela Zagórska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim, Maksymilian Komosa – Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim, Jakub Mućko – Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim. Laureatami III miejsca zostali: Malwina Sitkowska – Szkoła Podstawowa w Mariance, Martyna Świercz – Szkoła Podstawowa nr 3 w Sulejówku, Kacper Płoszaj – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mińsku Mazowieckim, Joanna Mucha – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sulejówku, Antoni Gut – Szkoła Podstawowa w Mlęcinie Wyróżnieni uczniowie to: Krzysztof Borkowski – Szkoła Podstawowa nr 6 w Mińsku Mazowieckim,  Julian Paszkowski – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mińsku Mazowieckim, Natalia Jaglińska – Szkoła Podstawowa w Mistowie.
        Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim. Uroczystość uświetniły występy utalentowanych muzycznie uczniów naszej szkoły, przygotowanych  perfekcyjnie przez p. Magdalenę Jakubowską. Występ młodych artystów został nagrodzony gromkimi brawami.

      Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla laureatów. Wszystkim laureatom, ich nauczycielom i rodzicom gratulujemy sukcesów w niełatwych potyczkach ortograficznych. Zapraszamy do udziału  w następnej edycji  konkursu przyszłe klasy trzecie.

       

      Organizatorzy konkursu: Jolanta Malinowska, Marzena Płochocka, Katarzyna Lulko,  Urszula Zawada.

       

     • Dzień Mamy ❤️

      27.05.2023

       

      26 maja obchodzony jest DZIEŃ MAMY- święto, o którym trzeba pamiętać.

      Mama…❤

      Jest w stanie zrobić coś z niczego.

      Dać wszystko, nie mając czasami nic.

      Znieść to, czego często znieść się nie da.

      I mimo trosk, zmęczenia, bólu zawsze robić

      wszystko z uśmiechem na twarzy.

      Mama…❤

      Osoba, w której mieści się całe piękno świata.

      Potrafi zastąpić każdego, a nikt nie zastąpi jej.

      Klasa 2 C dedykuje ten taniec wszystkim Mamom. KOCHAMY WAS ❤😘

       

     • Kolejowe ABC

      27.05.2023

      15 maja br. naszych uczniów z klasy 2d i 2a odwiedził zespół Kolejowego ABC. Podczas ciekawych i pouczających warsztatów uczniowie mogli wykazać się znajomością znaków drogowych stojących przed przejazdami kolejowymi, a także podjąć wyzwania przygotowane przez nosorożca Rogatka. Drugoklasiści chętnie wzięli udział w zabawach i quizach interaktywnych, podczas których nauczyli się zasad prawidłowego zachowania się w pobliżu torów, w pociągu oraz na dworcu i peronie.

      Uczniowie wykazali się dużą znajomością tematu i wysoką kulturą osobistą, co zostało zauważone przez zespół Kolejowego ABC. 

      Na zakończenie dzieci wręczyły prowadzącym własnoręcznie namalowane portrety Rogatka z prośbą o przekazanie prac bohaterowi kampanii edukacyjnej.

      Każdy uczestnik otrzymał upominek.

      To było bardzo ciekawe spotkanie.

      Kampania Kolejowe ABC realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, propagująca zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego.

     • #dolinabobrów

      27.05.2023

      Kiedy nasi koledzy z klas ósmych zmagali się z egzaminem z języka polskiego, my- 

      zerówkowicze pojechaliśmy do gospodarstwa agroturystycznego Dolina Bobrów w Wólce Dłużewskiej. Spędziliśmy aktywnie dzień na świeżym powietrzu. Odwiedziliśmy stodołę, w której mieliśmy okazję poznawać starodawne sprzęty rolnicze, tkać dywan czy prać na tarze. Podczas warsztatów wykonaliśmy kaczki z siana. Przy promieniach słońca bawiliśmy się na placu zabaw. Na koniec było ognisko z kiełbasami. To był cudowny dzień. 

     • Z wizytą u króla Jana

      23.05.2023

      Dnia 22 maja uczniowie klas 2 b i 2 c zwiedzali pałac w Wilanowie oraz królewskie ogrody w stylu francuskim. Słuchali interesujących opowieści przewodniczki o rodzinie króla Jana III Sobieskiego oraz dworskich zwyczajach obowiązujących w jego czasach. Zachwycali się bogato zdobionymi komnatami, pięknymi malowidłami na ścianach i sufitach oraz rzeźbami i fontannami. Poznali ówczesną modę, elementy stroju damskiego i męskiego, przebierali się w dawne stroje i projektowali strój według własnego pomysłu. Już wiedzą, że król Jan był wybitnym dowódcą, który wygrał aż 97 bitew, a przegrał tylko trzy, a jednocześnie kochającym mężem i ojcem.

     • Cenna lekcja pierwszej pomocy...

      21.05.2023

      Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość przypomnienia sobie, jak ważne jest udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, zrozumieli, że podjęcie działań resuscytacyjnych daje poszkodowanemu jakiekolwiek szanse na przeżycie.

      Wszystko to odbyło się za sprawą Pani Małgorzaty Ładno, która przeprowadziła bardzo ciekawe i pouczające zajęcia poświęcone temu zagadnieniu, szczegółowo wyjaśniła na czym polega udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, jak należy postępować oraz o czym trzeba pamiętać. Ratowniczka przeprowadziła uczniów przez wszystkie etapy takich działań.

      Uczestnicy spotkania najpierw wysłuchali teorii, następnie przećwiczyli resuscytację na fantomach.

      Bardzo dziękujemy Pani Małgorzacie za odwiedziny w naszej placówce, za poświęcony nam czas oraz za wiedzę, którą nam przekazała.

     • Trzy…dwa…jeden… Wielkie odliczanie…

      21.05.2023

      Już za chwilę uczniowie klas ósmych przystąpią do pisania pierwszego ważnego w ich życiu egzaminu – egzaminu ósmoklasisty. Aby dodać im otuchy oraz przypomnieć o obowiązujących zasadach Pani Dyrektor Ewa Szczerba oraz Panie Iwona Kokoszka i Agnieszka Szczepańska zaprosiły uczniów najstarszych klas na spotkanie. Młodzież z uwagą wysłuchała ostatnich wskazówek i porad. Usłyszała też, że wszyscy pedagodzy liczą na wielkie, ale też małe sukcesy i trzymają mocno kciuki za jak najlepsze wyniki.

      Ósmoklasiści, powodzenia!!!

     • Sukcesy naszych pływaków 💪

      18.05.2023

      Mistrzostwa Mazowsza, to kolejny etap i ogromny sukces naszych pływaków. 15.05.2023 w AQUAPARK Mińsk Mazowiecki  „Piątka”  pierwszy raz w historii tych zawodów reprezentowała nasze miasto i powiat. Rywalizując z zespołami z Siedlec, Warszawy, Kozienic, Piaseczna, Żyrardowa, Radomia, Pruszkowa, Wyszkowa, zakończyliśmy zawody na bardzo dobrym 7. miejscu. Gratulujemy naszym pływakom, którzy w składzie: Girndt Artur, Juszczyk Henry, Kropielnicki Franciszek, Bodecki Dawid, Markowski Szymon, Osiński Adam, Piątkowski Tomasz, Padzik Łukasz, po raz kolejny pokazali, że pływanie to dyscyplina, która każdego roku przynosi nam wiele sukcesów na szczeblu powiatowym, Regionalnym, a od tego roku również Mazowieckim. Opiekunowie- Kudelski Marek, Małgorzata Pyszel.

      GRATULUJEMY!

     • Realizacja programu „Razem bezpieczniej”

      15.05.2023

      Wzmocnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych na terenie miasta Mińsk Mazowiecki poprzez budowę systemu monitoringu miejskiego.

      Miasto Mińsk Mazowiecki złożyło wniosek w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2022 - 2024  (2022 r.) i otrzymało dofinansowanie w wysokości 99 342,18 zł na realizację zadania polegającego na zakupie kamer.  

      W ramach zadania zakupiono 5 kamer: dla zespołu Szkolno – Przedszkolnego –1szt., dla Szkoły Podstawowej nr 2 – 1 szt., dla Szkoły Podstawowej nr 3 – 1 szt., dla Szkoły Podstawowej nr 4 -  1 szt., dla Szkoły Podstawowej nr 5 – 1 szt.

      Zakupione w ramach projektu kamery zostały dołączone do istniejącego systemu monitoringu miasta i podłączone do centrum obsługi systemu monitoringu, które swoją siedzibę ma w budynku Straży Miejskiej.

       

     • JESTEŚMY DUMNI

      11.05.2023

           „Kształcenie i wychowanie służy rozwijaniu w młodzieży poczucia odpowiedzialności, miłości ojczyzny i poszanowania dla polskiego dziedzictwa.” Kierując się słowami zapisanymi w Ustawie o Systemie Oświaty, nasza szkoła na co dzień podejmuje wiele działań na rzecz kształtowania postaw patriotycznych swoich wychowanków.

          Jesteśmy dumni, że Piątka została szczególnie wyróżniona przez Zarząd Oddziału Związku Inwalidów Wojennych w Mińsku Mazowieckim, który odznaczył naszą placówkę Medalem Marszałka Piłsudskiego za zasługi w krzewieniu postaw patriotycznych i wspieranie środowisk kombatanckich. 

      Uroczyste wręczenie miało miejsce podczas miejskich obchodów 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a dokonał tego Prezes Zarząd Oddziału ZIW w Mińsku Mazowieckim Pan Józef Jedynak. Jest to dla nas – całej społeczności szkolnej ogromny zaszczyt, a szczególne odznaczenie będzie przypominało codziennie, jak ważna w życiu każdego człowieka jest ojczyzna i jej oddanie.

     • Wielka próba...ósmoklasistów

      03.05.2023

      W minionym tygodniu odbył się w naszej szkole trzeci próbny egzamin dla klas ósmych. Uczniowie zmagali się z zadaniami z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Ósmoklasiści rozwiązywali testy w dwóch salach gimnastycznych, a także jednej sali lekcyjnej. Trzecie podejście do próbnych arkuszy pozwoliło jeszcze bardziej oswoić formułę egzaminu oraz uporządkować zdobytą wcześniej wiedzę i umiejętności.

      Wierzymy, że nasi ósmoklasiści osiągną wysokie wyniki na egzaminie, do którego przystąpią już za niecały miesiąc.

      Uczniowie klas ósmych, trzymamy za Was kciuki!!!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
   • 25 759 65 34
   • 822-10-46-051
   • 000584449
   • 20 Pedagog 22 Sekretariat szkoły 24 Księgowość 26 Intendent 27 Fax 29 Logopeda 30 Biblioteka 31 Oddziały przedszkolne 33 Świetlica 35 Pokój nauczycielski
 • Galeria zdjęć

   brak danych