• Wielka próba...ósmoklasistów

W minionym tygodniu odbył się w naszej szkole trzeci próbny egzamin dla klas ósmych. Uczniowie zmagali się z zadaniami z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Ósmoklasiści rozwiązywali testy w dwóch salach gimnastycznych, a także jednej sali lekcyjnej. Trzecie podejście do próbnych arkuszy pozwoliło jeszcze bardziej oswoić formułę egzaminu oraz uporządkować zdobytą wcześniej wiedzę i umiejętności.

Wierzymy, że nasi ósmoklasiści osiągną wysokie wyniki na egzaminie, do którego przystąpią już za niecały miesiąc.

Uczniowie klas ósmych, trzymamy za Was kciuki!!!

• Najlepsi warcabiści z klas pierwszych

W kwietniu zakończył się organizowany w ramach zajęć koła warcabowego Turniej Warcabowy Klas Pierwszych. Oto zwycięzcy:

Kategoria dziewcząt:

1. Olimpia Szubińska kl. Ib

2. Alicja Pydyńska kl. Ic

3. Kalina Klimczak kl. Ic

Kategoria chłopców:

1. Piotr Witkowski kl. Ic

2. Bartłomiej Pukacki kl. Ic

3. Wojciech Kwatek kl. Ic

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

• Witaj, majowa jutrzenko…I❤️🇵🇱

Piątek 28 kwietnia był dniem, w którym obchodziliśmy aż trzy święta narodowe: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Był to dzień, w którym przypomniane zostały wybrane wydarzenia z historii naszego kraju. Przywołano najważniejsze postaci i fakty związane z działalnością Sejmu Wielkiego oraz uchwaleniem pierwszej w Europie konstytucji, przypomniano genezę Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy popularnie zwanego Świętem Pracy i Święta Flagi.

Wsłuchując się w dźwięki pieśni patriotycznych wybrzmiewających na korytarzach szkoły, uczniowie z zainteresowaniem śledzili wiadomości zawarte w prezentacji odtwarzanej na dużym ekranie w holu na parterze.

Wychowankowie Piątki uczestniczyli w quizie historycznym prowadzonym przez przedstawicieli klasy 7a. Uczniowie mogli dziś wyjątkowo skorzystać z telefonów, by zalogować się do aplikacji Kahoot i wziąć udział w wirtualnym teście dotyczącym Konstytucji 3 maja.

Podniosły i patriotyczny klimat podtrzymywały piękne biało-czerwone dekoracje zdobiące korytarze.

Piątkowy dzień w naszej szkole okazał się ciekawą lekcją historii.

Zerówkowicze swiętowali bardzo uroczyście  I❤️🇵🇱

• Święta majowe w świetlicy

W związku z obchodami świąt majowych dzieci w świetlicy obejrzały szereg filmów edukacyjnych, min.: „Legenda o powstaniu państwa polskiego”, „Święta majowe”, „Historyczne stolice Polski”.

Wysłuchały szeregu opowiadań o genezie Święta Pracy i uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Wysłuchały piosenki „Mazurek 3 maja” i innych pieśni patriotycznych. Za pomocą wykreślanek, rozsypanek i krzyżówek utrwalały sobie słowa hymnu państwowego i znajomość symboli narodowych. Wykonały szereg prac plastycznych, min.: flagę Polski, kotyliony, godło państwowe. W piątek podczas uroczystego podsumowania obchodów w odświętnych strojach i podniosłym nastroju odśpiewaliśmy hymn Polski.

• Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Amemus Patriam! - Kochajmy Ojczyznę!”

25 kwietnia br. w Klubie Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Amemus Patriam!”. 48 młodych artystów - dzieci przedszkolne i ze szkół podstawowych klasy 0 – III zaprezentowały przygotowane utwory.

Naszymi reprezentantami byli uczniowie z kl. IIIc, Julia Kloch oraz Dmytro Filonenko. Julia zaprezentowała radzie artystycznej konkursu i publiczności wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”, a  Dmytro „Trzy symbole narodowe” Agaty Dziechciarczyk.

Na wysoki poziom wystąpienia naszych uczniów złożyły się stopień pamięciowego opanowania przez nich tekstu, poprawne i płynne deklamowanie oraz wszechstronne wykorzystanie środków ekspresji w interpretacji utworu.