• „Dzień bez plecaka”

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego & Szkolnego Wolontariatu,  21 marca – pierwszy dzień wiosny został ustanowiony „Dniem bez plecaka”.

Uczniowie Piątki, mogli wykazać się kreatywnością w poszukiwaniu zastępstwa dla tradycyjnego plecaka. Oczywiście udowodnili, że wyobraźnia nie zna granic. Zeszyty, ćwiczenia oraz podręczniki zostały spakowane w sklepowe koszyki i wózki, walizki, walizeczki, torby podróżne, worki, transportery dla zwierzaków, wiaderka, opony, skrzynki na narzędzia, torby na laptopy.

Liczyła się pomysłowość i spryt, a tego naszym uczniom nie brakuje.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• 2 kwietnia to dzień, w którym świat staje się niebieski

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustalony przez ONZ w 2008 roku. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, dzieci kl. 0 - 3 wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Niebieski świat. Nasz wspólny świat” zorganizowanym przez Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą w Węgrowie. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie pracy plastycznej w kolorze niebieskim na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Powitanie wiosny w świetlicy szkolnej

21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Ta data nie jest przypadkowa. Właśnie w 21-szej parze chromosomów osoby z Zespołem Downa mają ich trzy zamiast dwóch. To czyni je wyjątkowymi.

Na znak solidarności ludzie na całym świecie zakładają tego dnia dwie różne kolorowe skarpetki. Tak było też w naszej świetlicy.

Tego dnia w czasie zajęć porannych świetliczaki dowiedziały się, dlaczego to święto przypada właśnie 21 marca. Ozdabiały i rysowały wzory na „skarpetkowych kolorowankach”, którymi udekorowano salę.

Zaś  w godzinach  południowych powitaliśmy  WIOSNĘ....

Wiosna to wyczekiwana przez wszystkich uczniów pora roku. Dlatego dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicy od dłuższego już czasu przygotowywały się do jej powitania. Wykonały wiele kolorowych prac plastycznych, nauczyły się piosenek, przygotowały „Marzannę” i „Zielony gaik”.  Sala świetlicowa została  udekorowana pierwszymi oznakami wiosny – pojawiły się motyle i kwiaty. Podczas zajęć toczyły się rozmowy o cechach charakteryzujących tę porę roku. Dzieci poszukiwały też pierwszych zwiastunów wiosny, zwracały uwagę na zmiany zachodzące w pogodzie oraz w świecie zwierząt i roślin.

Samo powitanie WIOSNY  odbyło się na boisku szkolnym, gdzie udaliśmy się korowodem z Marzanną. Tam przy pląsach, okrzykach i piosenkach została ona spalona. Następnie z Zielonym Gaikiem – symbolem wiosny i radością w sercach wróciliśmy do sali.

Bardzo się cieszymy, że już do nas zawitała, mamy nadzieję na coraz cieplejsze,  słoneczne dni i wspaniałe zabawy na świeżym powietrzu.

Świetliczaki

• Ciekawa lekcja historii papieru

20 marca 2023 r. klasy 7a i 7b wzięły udział w warsztatach czerpania papieru zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mińsku Mazowieckim w ramach projektu "Mazowsze z książką. Warsztaty dla młodzieży". Uczniowie poznali historię papieru. Od momentu wynalezienia papieru w 105 r. przez Chińczyków do współczesności. Każdy uczeń samodzielnie wykonał kartkę papieru z nagietkiem, zalakował list i napisał kilka słów gęsim piórem.