• Ambitne Ekolożki ruszają na elektropodbój

      01.04.2023

      AMBITNE EKOLOŻKI♻️🔋🌍 RUSZAJĄ NA ELEKTRO- PODBÓJ 💪😀💚

      My, Ambitne Ekolożki, solidnie zadbamy o to, aby wieść o zbiórce elektroodpadów naszej szkole dotarła do każdego zakątka w naszym mieście! Ruszamy więc ulicami z  banerem,  przyklejamy plakaty, rozdajemy ulotki przechodniom na ulicach, na targowisku miejskim, w autobusach komunikacji miejskiej🚎, wkładamy je za wycieraczki samochodów🚘, wrzucamy do skrzynek📮 na osiedlach oraz wysyłamy je tradycyjną pocztą  ✉ do naszych znajomych! 😀

      Prowadzimy rozmowy  na temat zasad postępowania z elektroodpadami😀📟📠🔋🖥 Nasze działania wspiera Burmistrz Miasto Mińsk Mazowiecki - Pan Marcin Jakubowski

      A więc zrób wiosenne porządki i dołącz do nas!!! - czekamy na Ciebie i Twoje elektroodpady

      w dniu 20 i 21 kwietnia 2023r. na parkingu przy Szkole Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim!

      Oddaj elektrośmieci w nasze dobre ręce, a my zajmiemy się resztą!!!♻️🌍😃💪

      Do zobaczenia!!! 💚♻️🌍

     • Zerówkowicze wiedzą, jak udzielić pierwszej pomocy 😊

      31.03.2023

      Działo się w zerówce! A mianowicie odwiedziła nas pani Marta Pląsek, która pracuje w warszawskim szpitalu. Przeprowadziła nam szkolenie z pierwszej pomocy. Wszyscy chętni mieli okazji wykonać RKO. Już wiemy, że jak trzeba uratować komuś życie musimy wykonać 30 ucisków klatki piersiowej i 2 wdechy. Uczyliśmy się zabezpieczać rany. Wszyscy wspólnie zabezpieczaliśmy sobie poszczególne częścią ciała-nogi, ręce, głowę. Poznaliśmy pozycje boczna ustalona i uczyliśmy się jak ją wykonać. Bardzo dziękujemy Pani Marcie za poświęcony nam czas i ogromna wiedzę!

     • MAMY MAZOWSZE W PŁYWANIU 😊

      29.03.2023

      W dniu 28.03.2023 w AQUAPARK Mińsk Mazowiecki odbyły się Regionalne zawody w pływaniu indywidualnym i drużynowym dziewcząt i chłopców. Rewelacyjnie spisała się nasza reprezentacja zajmując 2 miejsce w sztafecie chłopców klas 3-6 oraz indywidualnie Malka Alicja wywalczyła  3 miejsce, co dało nam awans na Igrzyska Mazowieckie które odbędą się w maju. Uczniowie którzy reprezentowali naszą szkołę na zawodach Regionalnych: Girndt Artur, Gruba Piotr, Juszczyk Henry, Kropielnicki Franciszek, Bodecki Dawid, Królak Weronika, Marczak Magdalena, Markowski Szymon, Osiński Adam, Piątkowski Tomasz, Margol Zuzanna, Padzik Łukasz, Wakuła MaksymilianOpiekunowie: Małgorzata Pyszel, Marek Kudelski

      Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów ❤️

     • Gra miejska i obchody dnia Osób z zespołem Downa

      25.03.2023

      Dnia 21 marca uczennice naszej szkoły brały udział w Grze Miejskiej realizowanej we współpracy z Zespołem Szkół Specjalnych w Ignacowie. Celem tego przedsięwzięcia jest uwrażliwienie na potrzeby osób niepełnosprawnych, przełamywanie barier i uprzedzeń w stosunku do osób niepełnosprawnych, a przez to budowanie lepszej wspólnej przyszłości. Trzyosobowa drużyna odwiedziła miejskie urzędy wczuwając się w sytuację osoby jeżdżącej na wózku inwalidzkim, osoby z dysfunkcją wzroku oraz osoby nie mogącej mówić werbalnie. Uczennice: Nadia Makowska, Eliza Szostak i Maja Matasek poradziły sobie z zadaniami wzorowo oraz godnie reprezentowały naszą szkołę. Dziękujemy :)

       

     • Sukcesy naszych uczniów

      23.03.2023

      Wczoraj w Liceum im. Polskiej Macierzy Szkolnej odbył się VI finał Powiatowego Konkursu "Macierzanka". Trzech uczniów reprezentowało naszą szkołę - Karina Śliwińska, Jakub Nowak i Dawid Krupa. Konkurs obejmował zagadnienia z biologii, chemii i geografii. Najlepszy wynik i I miejsce uzyskał - Jakub Nowak z klasy VIIIc. Wszyscy  godnie reprezentowali Piątkę, uzyskując wysokie wyniki. Gratulujemy :)

     • Zbiórka elektroodpadów w Piątce 🙂

      23.03.2023

      Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim po raz siódmy przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „ Dobre rady na elektroodpady- oddaj mnie w dobre ręce” , organizowanego przez AURAEKO. Naszą szkołę reprezentuje zespół Ambitne Ekolożki. Konkurs realizowany jest w ramach publicznych kampanii ekologicznych i  ma na celu podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie prawidłowego postępowania z elektroodpadami oraz zużytymi bateriami i akumulatorami przenośnymi.  Finałowym zadaniem konkursu jest zbiórka elektroodpadów.

      Elektrośmieci - to wszystkie zepsute, nieużywane, niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie np. zepsute komputery, telefony, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki i drobne urządzenia AGD, a także zużyte świetlówki, LEDy i baterie.

      A WIĘC – ZAPRASZAMY  NA KOLEJNY „ELEKTROODPADOWY ZAWRÓT GŁOWY” W MIŃSKIEJ PIĄTCE- CZYLI ZBIÓRKĘ ELEKTROŚMIECI!!!

       Tytuł: 👌Tytuł: 😀 Tytuł: 👋Tytuł: 👋Tytuł: 👋 

       GDZIE?

      Szkoła Podstawowa nr 5 , ul. Małopolska 11, 05-300 Mińsk Mazowiecki  ( parking przy placu zabaw)

      KIEDY?

      20 kwietnia 2023r. - g.8.00- 19.00

      21 kwietnia 2022r. - g. 8.00 - 17.00

      RAZEM ZRÓBMY  WIOSENNE PORZĄDKI W NASZYCH DOMACH I W  NASZYM MIEŚCIE!!!

      CZEKAMY NA CIEBIE!!! DOŁĄCZ DO NAS!!! BĄDŹ EKO!!!

       Zespół Ambitne Ekolożki SP5

     • Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

      23.03.2023

      Światowy Dzień Zespołu Downa, czyli Dzień Kolorowej Skarpetki obchodzony jest w pierwszy dzień wiosny - 21 marca. Data obchodów  Trisomii  21  jest  symboliczna.  Przypada na  21  dzień  3  miesiąca  w roku,  ponieważ to właśnie trzeci, dodatkowy  chromosom  w 21 parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach, powoduje występowanie tej wady genetycznej.

      W naszej szkole uczniowie i nauczyciele chętnie włączyli się do akcji. Jako wyraz solidarności z osobami z Zespołem Downa założyli kolorowe skarpetki nie do pary. W czasie zajęć rozmawiali na temat różnorodności, wyjątkowości, integracji i akceptacji oraz wykonali kolorowe prace - skarpetki.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

     • „Dzień bez plecaka”

      23.03.2023

      Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego & Szkolnego Wolontariatu,  21 marca – pierwszy dzień wiosny został ustanowiony „Dniem bez plecaka”.

      Uczniowie Piątki, mogli wykazać się kreatywnością w poszukiwaniu zastępstwa dla tradycyjnego plecaka. Oczywiście udowodnili, że wyobraźnia nie zna granic. Zeszyty, ćwiczenia oraz podręczniki zostały spakowane w sklepowe koszyki i wózki, walizki, walizeczki, torby podróżne, worki, transportery dla zwierzaków, wiaderka, opony, skrzynki na narzędzia, torby na laptopy.

      Liczyła się pomysłowość i spryt, a tego naszym uczniom nie brakuje.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

    • 2 kwietnia to dzień, w którym świat staje się niebieski
     • 2 kwietnia to dzień, w którym świat staje się niebieski

      22.03.2023

      2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustalony przez ONZ w 2008 roku. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

      W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, dzieci kl. 0 - 3 wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Niebieski świat. Nasz wspólny świat” zorganizowanym przez Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą w Węgrowie. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie pracy plastycznej w kolorze niebieskim na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

    • Powitanie wiosny w świetlicy szkolnej
     • Powitanie wiosny w świetlicy szkolnej

      22.03.2023

      21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Ta data nie jest przypadkowa. Właśnie w 21-szej parze chromosomów osoby z Zespołem Downa mają ich trzy zamiast dwóch. To czyni je wyjątkowymi.

      Na znak solidarności ludzie na całym świecie zakładają tego dnia dwie różne kolorowe skarpetki. Tak było też w naszej świetlicy.

      Tego dnia w czasie zajęć porannych świetliczaki dowiedziały się, dlaczego to święto przypada właśnie 21 marca. Ozdabiały i rysowały wzory na „skarpetkowych kolorowankach”, którymi udekorowano salę.

      Zaś  w godzinach  południowych powitaliśmy  WIOSNĘ....

      Wiosna to wyczekiwana przez wszystkich uczniów pora roku. Dlatego dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicy od dłuższego już czasu przygotowywały się do jej powitania. Wykonały wiele kolorowych prac plastycznych, nauczyły się piosenek, przygotowały „Marzannę” i „Zielony gaik”.  Sala świetlicowa została  udekorowana pierwszymi oznakami wiosny – pojawiły się motyle i kwiaty. Podczas zajęć toczyły się rozmowy o cechach charakteryzujących tę porę roku. Dzieci poszukiwały też pierwszych zwiastunów wiosny, zwracały uwagę na zmiany zachodzące w pogodzie oraz w świecie zwierząt i roślin.

      Samo powitanie WIOSNY  odbyło się na boisku szkolnym, gdzie udaliśmy się korowodem z Marzanną. Tam przy pląsach, okrzykach i piosenkach została ona spalona. Następnie z Zielonym Gaikiem – symbolem wiosny i radością w sercach wróciliśmy do sali.

      Bardzo się cieszymy, że już do nas zawitała, mamy nadzieję na coraz cieplejsze,  słoneczne dni i wspaniałe zabawy na świeżym powietrzu.

      Świetliczaki 

     • Ciekawa lekcja historii papieru

      21.03.2023

      20 marca 2023 r. klasy 7a i 7b wzięły udział w warsztatach czerpania papieru zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mińsku Mazowieckim w ramach projektu "Mazowsze z książką. Warsztaty dla młodzieży". Uczniowie poznali historię papieru. Od momentu wynalezienia papieru w 105 r. przez Chińczyków do współczesności. Każdy uczeń samodzielnie wykonał kartkę papieru z nagietkiem, zalakował list i napisał kilka słów gęsim piórem. 

     • Ogromny sukces chłopców z Piątki 💪😊💪

      19.03.2023

      Uczniowie Piątki po wygraniu zawodów powiatowych, przystąpili do rozgrywek regionu siedleckiego. 17 marca w gościnnej hali SP nr 3 w Mińsku Mazowieckim rozpoczęliśmy sportową rywalizację. W pierwszym meczu pokonaliśmy uczniów SP nr 2 z Sokołowa Podlaskiego wynikiem 40 – 15. Kolejnym przeciwnikiem była Katolicka Szkoła Podstawowa z Siedlec, z którą wygraliśmy 29 – 12, dało nam to awans do półfinału, który odbył się w hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim.

      W półfinale trafiliśmy na gospodarzy - uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Spotkanie po ogromnej walce zakończyło się wygraną 41 - 25 dla Szkoły Podstawowej nr 5, ogromna radość i walka o złoty medal z uczniami SP z Igania.

      Mecz finałowy od początku był pod kontrolą naszych chłopców, a wynik 55 - 28 oddaje to co oglądaliśmy na parkiecie. Ogromna radość i duma trenera po ostatnim gwizdku.

      Chłopcy w całych rozgrywkach odnieśli 10 zwycięstw i zasłużenie awansowali do najlepszych ośmiu szkól w województwie mazowieckim. Finał Mazowsza w czerwcu.

      Reprezentacja naszej szkoły:

      1. Cegiełka Marcel VIIb

      2. Malka Jan VIIb 

      3. Kamela Marcel VIIb

      4. Pieńkowski Bartosz   VIIb

      5. Piotrowski Krzysztof  VIIb

      6. Markowki Szymon   VIa

      7. Rosłoniec Ksawery   VIa

      8. Jackiewicz Jan Va

      9. Opatowski Aleksander

      10. Bartnicki Sebastian   VIc

      11. Kołodziejczyk Kacper Vc

      12. Klimek Franciszek Va

      13. Miłkowski Jan VIIb

      Opiekun: Adam Zwierz

      GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW!

       

      Wyniki wszystkich meczów (piłka koszykowa)

      ZAWODY POWIATU MIŃSKIEGO

      SP 5 MM   -   SP Halinów                        51   -   7

      SP 5 MM   -   SP 1 MM                           22   -   22

      SP 5 MM   -   SP Sulejówek                   30   -   6

      SP 5 MM   -   SP 2 MM                           32   -   8

      SP 5 MM   -   SP Mrozy                          46   -   17

      SP 5 MM   -   SP 4 MM                           46   -   11

      SP 5 MM   -   SP 1 MM                           46   -   24

      ZAWODY REGIONU SIEDLECKIEGO

      SP 5 MM   -    SP 2 Sokołów Podlaski   40   -   15

      SP 5 MM   -   KSP Siedlce                      29   -   12

      SP 5 MM   -   SP 1 MM                             41   -   25

      SP 5 MM   -   SP Iganie                            55   -   28

     • Fascynujące spotkanie z podróżnikiem

      13.03.2023

      Dynamicznie i z dużym humorem w ostatni czwartek p. Grzegorz Chachura z grupy TRZASK opowiedział uczniom SP5 o swojej podróży do Amazonii. W spotkaniu z podróżnikiem brało udział 13 klas.

      Uczniowie zwiedzili Manaus i odkryli związek rozwoju tego miasta z uprawą kauczukowca. Dowiedzieli się, jakie są niezbędne przedmioty podczas eskapady do głębi selvy. Poznali zwyczaje leniwców, tukanów, delfinów amazońskich oraz piranii. Relacja z wyjazdu do Amazonii została przyjęta z dużym zainteresowaniem.

      Spotkanie z podróżnikiem z grupy TRZASK odbyło się w naszej szkole pierwszy, ale z pewnością nie ostatni raz.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • sp5@post.pl
   • sp5@post.pl
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
   • 25 759 65 34
   • 822-10-46-051
   • 000584449
   • 20 Pedagog 22 Sekretariat szkoły 24 Księgowość 26 Intendent 27 Fax 29 Logopeda 30 Biblioteka 31 Oddziały przedszkolne 33 Świetlica 35 Pokój nauczycielski
 • Galeria zdjęć

   brak danych