• Dzień Kobiet w klasie 2C - wyjście do kręgielni😍

      13.03.2023

      Tegoroczny Dzień Kobiet drugoklasiści postanowili uczcić w oryginalny sposób. Cała klasa 2C wybrała się do kręgielni. Uczniowie mieli możliwość poznania ciekawego, aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. Emocji było sporo, ponieważ niektórzy grali w kręgle pierwszy raz! Uczniowie mieli do dyspozycji cztery tory, dzięki czemu mogli zmierzyć się między sobą i poczuć nutkę zdrowej rywalizacji. Niektórzy po zakończonej grze mogli pochwalić się satysfakcjonującymi wynikami co spowodowało, że wzmocnili swoje poczucie wartości i zaszczepili w sobie chęć powrotu na kręgielnię. Zadowoleni, zmęczeni, ale pełni wrażeń i w doskonałych nastrojach powróciliśmy do szkoły.

     • Pływanie jest naszą pasją

      08.03.2023

      W dniu 6 marca 2023 w Aquapark Mińsk Mazowiecki odbyły się Mistrzostwa Powiatu w pływaniu indywidualnym i sztafetowym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych.

      "Piątka" stawiła się liczną grupą na tych zawodach zdobywając medale oraz miejsca premiowane udziałem w zawodach Regionalnych. 

      Wyniki naszych pływaków i pływaczek:)

      Klasy I-IV

      Królak Weronika (4 miejsce - styl grzbietowy 25m),

      Gronek Karolina (1miejsce - styl grzbietowy 25 m, 1miejsce - styl klasyczny 25m, 5 miejsce - styl dowolny 25m),

      Piątkowski Tomasz (3 miejsce - styl grzbietowy 25m,),

      Marczak Magdalena (1 miejsce - styl klasyczny 25m, 4miejsce - styl dowolny 25 m)

      Kropielnicki Franciszek (4 miejsce - styl klasyczny 25 m)

      Malka Alicja (1 miejsce - styl dowolny 25m) Osiński Adam (4 miejsce - styl dowolny 25m) 

      Sztafeta chłopców klas I - VI

      1 miejsce - Grindt Artur, Bodecki Dawid, Markowski Szymon, Padzik Łukasz, Osiński Adam, Piątkowski Tomasz, Juszczyk Henryk, Kropielnicki Franciszek

      Klasy VII-VIII

      Margol Zuzanna (3 miejsce - styl grzbietowy 50m, 4 miejsce - styl klasyczny 50m, 4 miejsce - styl dowolny 50m),

      Wakuła Maks - (2 miejsce - styl klasyczny 50 m) Gruba Piotr (3 miejsce - styl klasyczny 50m, 3 miejsce - styl dowolny 50m)

      Gratulacje:)

      Opiekunowie: p. Małgorzata Pyszel i p. Marek Kudelski.

     • "Szkoła z wizją 2045"

      07.03.2023

      Nasza szkoła rozpoczyna realizację międzynarodowego projektu ekologicznego " Szkoła z wizją 2045". Dzisiaj odbyło się pierwsze spotkanie mające na celu obliczenia wg specjalnego kalkulatora tzw. śladu węglowego naszej szkoły - czyli obszarów emisji gazów cieplarnianych. Kolejne kroki to spotkania uczniów, nauczycieli i innych osób mające na celu ustalenie działań naszej szkoły na kolejne 2,5 roku po obliczeniu śladu węglowego. Kolejny krok to będzie wdrożenie tych działań w życie. W trakcie realizacji projektu będziemy się spotykać z osobami z innych szkół również spoza Polski (Bułgaria, Słowacja, Niemcy, Słowenia)

      Projekt zaproponowało Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć Edukacyjna "Energia Cites"

      Celem jest edukacja oraz wdrożenie w szkole działań mających na celu ograniczenie emisji gazów cieplarnianych tzw. neutralność klimatyczna i pozostawianie jak najmniejszego tzw. śladu węglowego (ogrzewanie oraz transport odgrywają największą rolę w emisji gazów cieplarnianych). Budowanie świadomości oraz realizacja konkretnych działań wśród najmłodszych, przy jednoczesnym zaangażowaniu dorosłych interesariuszy (dyrektorów, nauczycieli, personelu technicznego i administracyjnego, rodziców oraz przedstawicieli transportu publicznego, firm energetycznych czy cateringowych), ułatwi zmierzanie do osiągnięcia neutralności klimatycznej miasta i właściwego korzystania z zasobów. Osoby zainteresowane odsyłamy do poczytania

      https://tiny.pl/w2w4x

     • Panel Doradczy w NASK

      07.03.2023

      6 marca 2023 r. dziesięciu uczniów klas 8 uczestniczyło w panelu doradczym zorganizowanym przez NASK w ramach Cyfrowej Przyszłości Uczniów. W badaniach focusowych „Make it Clear” brali udział uczniowie ze szkół polskich, a równolegle odbywały się spotkania w Rumunii i na Litwie. Celem spotkań było wysłuchanie młodzieży co jest dla nich ważne i istotne w kontekście ich bezpieczeństwa w internecie, jak również w jaki sposób zwiększać kompetencje cyfrowe i medialne ich rówieśników.

      Ważnym elementem spotkania była dyskusja nad nowym projektem „Cyberspoty”.

      Każdy głos i opinia młodzieży będzie bardzo ważnym elementem do dalszych badań i analiz prowadzonych przez specjalistów NASK, dbających o nasze bezpieczeństwie w sieci.

     • Sukcesy naszych uczniów w konkursach o Mikołaju Koperniku

      07.03.2023

      3 marca w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się finał turnieju wiedzy o życiu i pracy Mikołaja Kopernika oraz rozstrzygnięcie konkursów literackich i plastycznych związanych z Mikołajem Kopernikiem. Rozstrzygnięciu towarzyszyła piękna oprawa artystyczna przygotowana przez SP nr 1, której Mikołaj Kopernik jest patronem.

      Nasza trzyosobowa drużyna w składzie: Oliwia Wójcik 8e, Maja Miller 6b i Jakub Nowak 8c, wywalczyła 1.miejsce w turnieju wiedzy. Wyróżnienie w konkursie literackim otrzymała Jagoda Dudek z klasy 6b. Sukces tym bardziej ważny, że mamy rok, którego patronem jest  polski astronom i obchodzimy jego 550 rocznicę urodzin.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Kreatywność naszych uczniów

      01.03.2023

      W lutym korzystaliśmy z klocków edukacyjnych Skrikit do nauki programowania i robotyki. Uczennice klasy 4a ćwiczyły umiejętności manualne. Dziewczyny wykazały się wyobraźnią przestrzenną, kreatywnym podejściem do zadania i świetną organizacją pracy. Podejścia do konstrukcji wieży były różne. Wszystkie okazały się stabilne. Rywalizację wygrała grupa, która miała unikatowy pomysł i realizowała go do ostatniej minuty.

      #Laboratoriaprzyszłości

      Nowa galeria Kreatywność naszych uczniów została dodana do albumu fotograficznego

     • Pierwszaki z wizytą w bibliotece

      27.02.2023

      Tuż przed feriami uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami odwiedzili bibliotekę szkolną. Podczas spotkania poznali zasady korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece oraz sposób wypożyczania i oddawania książek. Uczniowie zwiedzili bibliotekę, z wielkim zainteresowaniem przeglądali książki znajdujące się na półkach dla najmłodszych. Na zakończenie pierwszoklasiści wypożyczyli wybrane przez siebie książki, a na pamiątkę pierwszej wizyty w szkolnej bibliotece otrzymali zakładki. Po powrocie do klasy obejrzeli prezentację multimedialną o zasadach  korzystania z książek i wysłuchali opowiadania pt."Franklin i książka z biblioteki".

      Nowym czytelnikom życzymy, by pokochali książki i często odwiedzali bibliotekę szkolną!

                 Nauczyciele bibliotekarze  

      Nowa galeria Pierwszaki w bibliotece została dodana do albumu fotograficznego

     • Zaprzyjaźnij się z muzyką...

      14.02.2023

      8 lutego nasza zerówka została zaproszona na koncert „Zaprzyjaźnij się z muzyką” do Miejskiej Szkoły Artystycznej. Mieliśmy okazje wysłuchać pięknych aranżacji utworów granych na różnych instrumentach przez uczniów MSA. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki o zimie. Poznaliśmy nazwy instrumentów. Spędziliśmy bardzo mile przedpołudnie! Dziękujemy...:)

     • Sukces Kariny 😍

      14.02.2023

      Niezwykle miło nam pochwalić się ogromnym sukcesem Kariny Śliwińskiej – uczennicy klasy VIII b, która pod okiem pani Marioli Kruszewskiej napisała przepiękny wiersz o swoich dziadkach. Utwór pt. „Tęsknota” został dostrzeżony i wyróżniony przez komisję IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pt. „Wiersz o Babci i Dziadku”. W dniu 2 lutego Karina uczestniczyła w Gali Laureatów, która miała miejsce w Auli XI Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi, gdzie z rąk szanownego jury odebrała dyplom i gratulacje.

      Jesteśmy dumni z Kariny i życzymy natchnienia do dalszej twórczości…

      Nowa galeria Sukces Kariny Śliwińskiej została dodana do albumu fotograficznego

     • Podsumowanie pierwszego półrocza roku szkolnego

      11.02.2023

      Tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w apelu podsumowującym pracę szkoły w I okresie. Jak się okazało zespołami, które pracowały najsolidniej, uzyskując najlepsze wyniki, były klasy IVA, VC oraz IVC. Wszystkie uzyskały średnią, która pozwoliłaby otrzymać klasie świadectwo z biało-czerwonym paskiem.

      Wielu uczniów naszej szkoły zdobyło bardzo wysokie noty w nauce. Wśród najbardziej solidnych i systematycznych, którzy uzyskali najwyższe wyniki, znaleźli się: Jakub Nowak z klasy VIIIC, Yaryna Vasiv z klasy VIIB, Oliwia Wójcik z klasy VIIIF oraz Maja Szerszeniewska z klasy VA.

      Serdecznie GRATULUJEMY wyników i życzymy dalszych SUKCESÓW!

      Nowa galeria Podsumowanie 1 półrocza roku szkolnego została dodana do albumu fotograficznego

     • Rozpoczynamy bezpieczne ferie zimowe

      11.02.2023

      Ostatniego dnia przed feriami klasy młodsze uczestniczyły w apelu pt. „Bezpieczne ferie” przygotowanym przez klasę 2b i 2c. Podczas występu mali aktorzy przypomnieli najważniejsze zasady bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie, wesołe bałwanki dawały mądre rady, a dziewczynki zachwyciły tańcem śnieżynek. Przeprowadzono też quiz „Bezpiecznie przed ekranem”, by przygotować najmłodszych uczniów do rozsądnego używania komputera i Internetu. Na koniec obejrzeliśmy krótki film edukacyjny o właściwym zachowaniu na stoku, na drodze, przy mroźnej pogodzie.

      Długo wyczekiwaliśmy upragnionego zimowego wypoczynku. I oto jest :)

      Mamy nadzieję, że będzie udany i 27 lutego wszyscy znów spotkamy się w szkole z nowymi siłami, cali i zdrowi.

     • Karnawałowa zabawa zerówkowiczów...

      13.02.2023

      Doczekaliśmy się upragnionych ferii zimowych, choć ostatnie dni w Zerówce były bardzo przyjemne. 9 lutego odbył się długo wyczekiwany BAL KARNAWAŁOWY. Przebraliśmy się w kolorowe stroje. Niektórzy z Nas przebrali się za swoich ulubionych bohaterów....

      Wspólnie bawiliśmy się przy naszych ulubionych piosenkach. Koleżanki z klas ósmych pokazywały jakie kroki wykonywać do danej piosenki. Nasi rodzice wraz z Paniami zorganizowali nam wspaniałą ucztę w naszej sali. Na koniec BALU nasza Pani Kasia malowała nam twarze. Był to naprawdę miły dzień, który zostanie w naszej pamięci na długo!

     • 1.miejsce naszych chłopców 🥇

      05.02.2023

      Kolejne Mistrzostwo Powiatu

      Po wygraniu zawodów powiatowych w piłce nożnej, piłce ręcznej nasi chłopcy nie zawiedli i byli bezkonkurencyjni  w piłce koszykowej.

      3 lutego w gościnnej hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim odbył się finał powiatowy rozgrywek w piłce koszykowej. W eliminacjach pokonaliśmy rówieśników  z Mrozów i SP2 MM. W finale pokonaliśmy chłopców z Sulejówka 30 - 6, SP4 MM 46 - 11 w ścisłym finale okazaliśmy się lepsi od gospodarzy SP1 MM 46 - 24. Chłopcy odebrali złote medale od dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 Pana Tomasza Ciechańskiego i będą reprezentować powiat miński w rozgrywkach regionu siedleckiego. 

      Życzymy kolejnych sukcesów 🏆🏆🏆

      ZAWODY POWIATOWE - wyniki:

      SP5 MM   -   SP Halinów       51 : 7

      SP5 MM   -  SP1 MM            22 : 22

      SP5 MM   -  SP Sulejówek    30 : 6

      SP5 MM   -  SP 2 MM            32 : 8

      SP5 MM   -  SP Mrozy           46 : 17

      SP5 MM   -  SP 4 MM            46 : 11

      SP5 MM   -   SP 1 MM           46 : 24

       

      Zawodnicy Piątki:

      Cegiełka Marcel 7b, Malka Jan7b , Kamela Marcel 7b, Pieńkowski Bartosz 7b, Piotrowski Krzysztof 7b, Markowski Szymon 6a, Rosłoniec Ksawery 6a, Jackiewicz Jan 5a, Opatowski Aleksander, Bartnicki Sebastian 6c, Kołodziejczyk Kacper 5c, Klimek Franciszek 5a, Miłkowski Jan 7b. Opiekun: Zwierz Adam.

     • Wyśpiewane zwycięstwo!

      05.02.2023

      W piątek 3 lutego w Zespole Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy, nasze uczennice – Zuza Szymańska z klasy 8f i Julka Bartnik z klasy 8c brały udział w XXVI Konkursie Piosenki Obcojęzycznej. Śpieszymy poinformować, że bezkonkurencyjna okazała się Zuza, która wyśpiewując przebój „7 years” zdobyła największe uznanie jury. Warto dodać, że Julka o włos przegrała nagrodę publiczności, a obie nasze wschodzące gwiazdy musiały zmierzyć się ze starszymi i bardziej doświadczonymi wokalistkami i wokalistami. Dziewczynom bardzo serdecznie gratulujemy i czekamy na mini recital na którejś z długich przerw!

     • Dzień Babci i Dziadka – kartka dla Seniora ❤️

      05.02.2023

      Z okazji Dnia Babci Dziadka uczniowie klasy 2c przygotowali kartki z życzeniami, które za pośrednictwem mamy uczennicy naszej klasy, pani Małgorzaty Matasek, trafiły do Seniorów z Domu Opieki „Obok Lasu” w Grębiszewie.

      Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem i własnoręcznie wykonały kartki, a następnie samodzielnie napisały życzenia. Wszystkie kartki były piękne i wyjątkowe, bo ozdabiane z sercem.

      Drugoklasiści zdali egzamin z życzliwości i empatii na medal.

      Celem tej akcji było umocnienie wśród dzieci przekonania, jak bardzo potrzebne są zwykłe gesty dobroci i życzliwości- szczególnie wobec osób starszych, samotnych i chorych.

      Uczniowie wykonali bardzo dużo kartek, które sprawiły radość wielu osobom. Uśmiech pensjonariuszy był najlepszym podziękowaniem. 👵👴🥰

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • sp5@post.pl
   • sp5@post.pl
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
   • 25 759 65 34
   • 822-10-46-051
   • 000584449
   • 20 Pedagog 22 Sekretariat szkoły 24 Księgowość 26 Intendent 27 Fax 29 Logopeda 30 Biblioteka 31 Oddziały przedszkolne 33 Świetlica 35 Pokój nauczycielski
 • Galeria zdjęć

   brak danych