• 1.miejsce naszych chłopców 🥇

Kolejne Mistrzostwo Powiatu

Po wygraniu zawodów powiatowych w piłce nożnej, piłce ręcznej nasi chłopcy nie zawiedli i byli bezkonkurencyjni  w piłce koszykowej.

3 lutego w gościnnej hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim odbył się finał powiatowy rozgrywek w piłce koszykowej. W eliminacjach pokonaliśmy rówieśników  z Mrozów i SP2 MM. W finale pokonaliśmy chłopców z Sulejówka 30 - 6, SP4 MM 46 - 11 w ścisłym finale okazaliśmy się lepsi od gospodarzy SP1 MM 46 - 24. Chłopcy odebrali złote medale od dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 Pana Tomasza Ciechańskiego i będą reprezentować powiat miński w rozgrywkach regionu siedleckiego.

Życzymy kolejnych sukcesów 🏆🏆🏆

ZAWODY POWIATOWE - wyniki:

SP5 MM   -   SP Halinów       51 : 7

SP5 MM   -  SP1 MM            22 : 22

SP5 MM   -  SP Sulejówek    30 : 6

SP5 MM   -  SP 2 MM            32 : 8

SP5 MM   -  SP Mrozy           46 : 17

SP5 MM   -  SP 4 MM            46 : 11

SP5 MM   -   SP 1 MM           46 : 24

Zawodnicy Piątki:

Cegiełka Marcel 7b, Malka Jan7b , Kamela Marcel 7b, Pieńkowski Bartosz 7b, Piotrowski Krzysztof 7b, Markowski Szymon 6a, Rosłoniec Ksawery 6a, Jackiewicz Jan 5a, Opatowski Aleksander, Bartnicki Sebastian 6c, Kołodziejczyk Kacper 5c, Klimek Franciszek 5a, Miłkowski Jan 7b. Opiekun: Zwierz Adam.

• Wyśpiewane zwycięstwo!

W piątek 3 lutego w Zespole Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy, nasze uczennice – Zuza Szymańska z klasy 8f i Julka Bartnik z klasy 8c brały udział w XXVI Konkursie Piosenki Obcojęzycznej. Śpieszymy poinformować, że bezkonkurencyjna okazała się Zuza, która wyśpiewując przebój „7 years” zdobyła największe uznanie jury. Warto dodać, że Julka o włos przegrała nagrodę publiczności, a obie nasze wschodzące gwiazdy musiały zmierzyć się ze starszymi i bardziej doświadczonymi wokalistkami i wokalistami. Dziewczynom bardzo serdecznie gratulujemy i czekamy na mini recital na którejś z długich przerw!

• Dzień Babci i Dziadka – kartka dla Seniora ❤️

Z okazji Dnia Babci Dziadka uczniowie klasy 2c przygotowali kartki z życzeniami, które za pośrednictwem mamy uczennicy naszej klasy, pani Małgorzaty Matasek, trafiły do Seniorów z Domu Opieki „Obok Lasu” w Grębiszewie.

Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem i własnoręcznie wykonały kartki, a następnie samodzielnie napisały życzenia. Wszystkie kartki były piękne i wyjątkowe, bo ozdabiane z sercem.

Drugoklasiści zdali egzamin z życzliwości i empatii na medal.

Celem tej akcji było umocnienie wśród dzieci przekonania, jak bardzo potrzebne są zwykłe gesty dobroci i życzliwości- szczególnie wobec osób starszych, samotnych i chorych.

Uczniowie wykonali bardzo dużo kartek, które sprawiły radość wielu osobom. Uśmiech pensjonariuszy był najlepszym podziękowaniem. 👵👴🥰

• Wielkie SERDUCHA ❤️

Szkoła na 5 to nie slogan to fakt ❤️

Dzieki akcjom SU i sekcji wolontariatu oraz zaangażowaniu całej społeczności szkolnej efekt kiermaszu, gry losowej oraz zbiórek do puszek zapiera dech…❤️❤️❤️

Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna, za każdy grosik, fant i chęć współpracy.

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice, Przyjaciele dziekujemy!!!!!

Zasilamy konto Fundacji WOŚP o kwotę ❤️

15 609,73 zł ❤️❤️❤️

...malowanie twarzy...

• Dzielni wolontariusze z 2d 😍

29 stycznia 2023 r. zapamiętamy na długo. Dzień pełen pozytywnych emocji, uśmiechów, życzliwości, miłych gestów i pełnych puszek. Graliśmy z Sztabem WOŚP Mińsk Mazowiecki i wygraliśmy! Dzięki dzielnym wolontariuszom z klasy 2d mogliśmy dołożyć piękną cegiełkę. Dziękujemy Lence, Zosi B, Igorowi, Zosi C, Olkowi, Agatce, Zosi M, Mai P, Patrykowi i jego siostrze Idze, Wojtkowi, Zuzi i Filipowi, Sonii, a także absolwentce SP5 Julii. To oni dzielnie spacerowali po ulicach miasta niosąc uśmiech i dobre serduszko chętne do pomocy.

Brawo My!!!

• Na naukę nigdy nie jest za późno

Egzamin ósmoklasisty za pasem, dlatego uczniowie klas ósmych mobilizują swoje możliwości i biorą się solidnie za naukę. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom szkoła zaproponowała uczniom udział w warsztatach dotyczących technik sprawnego uczenia się, zapamiętywania i koncentracji uwagi.

Podczas wtorkowego spotkania ósmoklasiści dostali szereg wskazówek dotyczących tego kiedy, po co i jak się uczyć. W bardzo rzeczowy i przystępny sposób mówiono im o rodzajach motywacji, sposobach koncentracji uwagi oraz o technikach zapamiętywania.

Uczniowie chętnie angażowali się w wykonywanie proponowanych zadań. Podsumowując swój udział w warsztatach, wysoko ocenili ich przydatność.