• Dzielni wolontariusze z 2d 😍

29 stycznia 2023 r. zapamiętamy na długo. Dzień pełen pozytywnych emocji, uśmiechów, życzliwości, miłych gestów i pełnych puszek. Graliśmy z Sztabem WOŚP Mińsk Mazowiecki i wygraliśmy! Dzięki dzielnym wolontariuszom z klasy 2d mogliśmy dołożyć piękną cegiełkę. Dziękujemy Lence, Zosi B, Igorowi, Zosi C, Olkowi, Agatce, Zosi M, Mai P, Patrykowi i jego siostrze Idze, Wojtkowi, Zuzi i Filipowi, Sonii, a także absolwentce SP5 Julii. To oni dzielnie spacerowali po ulicach miasta niosąc uśmiech i dobre serduszko chętne do pomocy.

Brawo My!!!

• Na naukę nigdy nie jest za późno

Egzamin ósmoklasisty za pasem, dlatego uczniowie klas ósmych mobilizują swoje możliwości i biorą się solidnie za naukę. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom szkoła zaproponowała uczniom udział w warsztatach dotyczących technik sprawnego uczenia się, zapamiętywania i koncentracji uwagi.

Podczas wtorkowego spotkania ósmoklasiści dostali szereg wskazówek dotyczących tego kiedy, po co i jak się uczyć. W bardzo rzeczowy i przystępny sposób mówiono im o rodzajach motywacji, sposobach koncentracji uwagi oraz o technikach zapamiętywania.

Uczniowie chętnie angażowali się w wykonywanie proponowanych zadań. Podsumowując swój udział w warsztatach, wysoko ocenili ich przydatność.

• Interesujący świat pszczół

W środę 25 stycznia 2023 r. w świetlicy szkolnej gościliśmy pana Edwarda Rogalę – członka Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Mińskiej. Pan Edward opowiadał nam o swojej pasji, jaką jest hodowla pszczół. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację i wysłuchały ciekawostek dotyczących życia tych społecznych owadów (poznaliśmy budowę pszczoły, hierarchię w pszczelej rodzinie oraz ich niezwykły sposób komunikacji jakim jest taniec). Zdobyta wiedza skłoniła nas do refleksji nad wielką rolą jaką odgrywają pszczoły dla całej ludzkości (zapylają ponad 70% roślin na świecie, z których otrzymujemy pożywienie). Zajrzeliśmy do środka prawdziwego ula, poznaliśmy przyrząd do odymiania, plaster miodu i  akcesoria do jego pielęgnacji. Każdy mógł poczuć się jak pszczelarz zakładając odzież chroniącą przed użądleniem. Na koniec pan Edward poczęstował nas miodem z własnej pasieki, który smakował wybornie, bo już wiedzieliśmy, ile trudu trzeba włożyć w jego wytworzenie.

Dziękujemy za poświęcony nam czas i zapraszamy ponownie.

Nowa galeria Świat pszczół została dodana do albumu fotograficznego