• Karnawał w świetlicy

Karnawał to szalona, pełna kolorów, dźwięków i zabaw tradycja. Okres ten jest niezwykle lubiany zarówno przez dzieci i dorosłych, ponieważ dostarcza wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Tak też było u nas, w świetlicy szkolnej dnia 17 stycznia 2023 r. Skoczna muzyka i kolorowe światła wprowadziły dzieci w radosny nastrój i zachęciły do wspólnej zabawy. Nie brakowało wesołych tańców, pląsów, korowodów, licznych konkursów ze słodkimi nagrodami, prezentacji karnawałowych strojów i oczywiście wyboru „królowej i króla balu”, którymi zostali Maja Porębska ucz. kl. 1c i Kacper Izdebski ucz. kl. 3a.

Zabawa karnawałowa stanowiła doskonałą okazję do integracji grupy, wzmocnienia więzi między uczniami i przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem.

Bawiliśmy się świetnie!

Nowa galeria Karnawał w świetlicy została dodana do albumu fotograficznego

• Warsztaty informatyczne CMI

W dniu 12 stycznia 2023 r. grupa dwunastu uczniów z kółka informatycznego CMI pod opieką p. Danuty Soleckiej, gościła w laboratorium Science and Innovation Center w Warszawie. Uczniowie pod kierunkiem trenera p. Andrzeja Manujło zrealizowali swoje pierwsze prace inżynierskie w oparciu o platformę Arduino 🕹🕹🕹

Uczniowie poznali podstawowe informacje o technologii druku 3D, wykonali samodzielnie projekty, zastosowali Slicera do przygotowania plików STL do druku w formacie G-Code, a następnie wydrukowali swoje projekty na drukarce 3D.

Wszyscy byli bardzo zadowoleni z efektów swojej pracy. Była to bardzo ciekawa lekcja informatyki 💻🖥️💾👍

• Nasi mali artyści...

11 stycznia uczniowie klasy 3a i 3b odwiedzili uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach wzajemnej współpracy szkół, które uczestniczą w pilotażowym projekcie ORE, realizowanym przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie „Pilotażowe wdrożenie modelu  Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą”, a  jego głównym celem jest poprawa dostępności usług edukacyjnych dla dzieci ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Nasi mali aktorzy zaprezentowali jasełka bożonarodzeniowe, połączone ze śpiewem kolęd i pastorałek oraz tańcem. Wzbudzili wśród widowni zachwyt i uznanie, nagrodzone przez gospodarzy gromkimi brawami. Grupa tancerzy z ośrodka zachwyciła widownię przepięknym muzycznym układem choreograficznym, który niósł ze sobą głębokie przesłanie.  Niespodzianką były dla nas  upominki, własnoręcznie wykonane przez wychowanków  tejże  placówki a także pyszny poczęstunek z wypiekami uczniów szkoły branżowej.

W ciepłej, przyjaznej atmosferze dzieci nawiązywały ze sobą nowe, niecodzienne  relacje.