• Jasełka klasy 2 C

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, kiedy to moc Świąt Bożego Narodzenia ogarnia wszystkich dookoła. 21 grudnia klasa 2 C przedstawiła Jasełka dla swoich Rodziców ,,O radosnej nowinie Wam opowiemy". Sala wypełniła się aniołami, dziećmi, pastuszkami i królami. Wszyscy przynosili dary, śpiewali kolędy oraz pastorałki. Aktorzy odgrywając role jasełkowe, przybliżyli nam prawdę Maryi i Józefa szukających schronienia na noc, cud narodzin Dzieciątka Bożego oraz hołd oddany przez trzech Mędrców. Inscenizacją Jasełek oraz śpiewem kolęd, uczniowie wprowadzili wszystkich obecnych w świąteczny czas i nastrój. Pokazali jak ważna jest wspólnota i bycie razem, nie tylko podczas Świąt. Na koniec dzieci złożyły wszystkim życzenia bożonarodzeniowe.

Za swój występ mali aktorzy otrzymali gromkie brawa od publiczności.

Po części artystycznej rodzice wzięli udział we wspólnej Wigilii, która pozwoliła wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się Świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

Klasa 2 C wraz z wychowawcą wszystkim życzy radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2023.

• Tworzymy ozdoby świąteczne 3D

#LaboratoriaPrzyszłości Praca z długopisami 3D to doskonałe połączenie zabawy z edukacją. Zamieniliśmy rysunki w przestrzenne obiekty. Przy okazji ćwiczyliśmy sprawność manualną. Długopisy 3D w szybki sposób integrują uczniów i uczą współpracy, wspierając przy tym pracę wyobraźni przestrzennej. Uczniowie nie mają problemów z samodzielną obsługą. Te urządzenia wyzwalają dobre emocje, rozwijają precyzję i dokładność. Z pewnością będą wielokrotnie wykorzystywane na zajęciach przedmiotowych, korekcyjno-kompensacyjnych i logopedycznych.

Nowa galeria Tworzymy ozdoby świąteczne 3D została dodana do albumu fotograficznego

• „Warto być przyzwoitym”...

16 grudnia 2022 r. uczennice naszej szkoły wraz z opiekunkami p. Edytą Gmitrzuk i p.Edyta Chłopik wzięły udział w uroczystości podsumowującej obchody Roku Władysława Bartoszewskiego, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim.

Uczennice: Anna Świtek, Maja Zagórska, Marta Drzazga, Kinga Biernacka, Kamila Trójczak, Zofia Rek, Natalia Sadownik, Krhystyna Danyliuk, Julia Bartnicka, Maria Książek

nagrały film przedstawiający nasze działania wpisujące się w idee Władysława Bartoszewskiego „Warto być przyzwoitym”.

• Piernicznki w świetlicy

Boże Narodzenie to czas radosnego oczekiwania, czas spotkań w gronie znajomych i rodziny, czas dostrzegania pracy i trudu codziennego dnia osób z naszego otoczenia.

W środę 21.12.2022 r. w ramach cyklu „Spotkań w świetlicy” gościliśmy panią kierowniczkę kuchni – Ewę Kublik. Pani Ewa opowiadała nam o sposobach przygotowywania potraw wigilijnych, zdradziła kilka ciekawych przepisów na smaczne pierniczki, dowiedzieliśmy się jak powstaje lukier czy polewa czekoladowa. Mieliśmy okazję poznać panią Ewę od jej prywatnej strony - jej miłe usposobienie i życzliwość dla dzieci.W sali unosił się zapach świątecznych wypieków, a to za sprawą ciasteczek upieczonych przez panią Ewę, które z zapałem dekorowaliśmy kolorowym lukrem.

W świąteczny nastój wprowadziła nas koleżanka Liliana grając na gitarze kolędy, które odśpiewaliśmy wspólnie z naszym gościem. Serdecznie dziękujemy za miłe i ciepłe spotkanie, życzymy satysfakcji z pracy i spokojnych świąt – wdzięczni wychowawcy i wychowankowie świetlicy.

Nowa galeria Piernicznki w świetlicy została dodana do albumu fotograficznego

• Wyniki konkursu na kartkę Bożonarodzeniową Miasta Mińsk Mazowiecki

Po raz kolejny zostali wyłonieni zwycięzcy konkursu plastycznego na kartkę świąteczną Miasta Mińsk Mazowiecki. Uroczyste wręczenie nagród, z udziałem burmistrza pana Marcina Jakubowskiego, odbyło się 20 grudnia w Miskiej Szkole Artystycznej. Wśród nagrodzonych byli także uczniowie ze SP 5.

Uczniowie naszej Szkoły Podstawowej SP 5 zdobyli następujące nagrody:

W KATEGORII KL. 0-III:

- II miejsce- MARCEL PTASIŃSKI – KL. II B

- III miejsce ZUZANNA BIAŁOMYZY- KL. III C

WYRÓŻNIENIA:

- WOJCIECH SUCHOCKI – KL. II D

WYRÓŻNIENIA W KATEGORII IV-VIII

- ALEKSANDRA LECH- KL. V C

Gratulujemy uczniom i życzymy im wielu dalszych  sukcesów!