• Świąteczne przygotowania w klasie 2d

Drugoklasiści rozpoczęli klasowe przygotowania do najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczęli od przystrojenia sali własnoręcznie robionymi gwiazdami z torebek papierowych i ubrania swojej świątecznej ozdoby podłaźniczki, która zawisła przy suficie stając się wyjątkową klasową ozdobą. Przygotowując ozdoby choinkowe mogły liczyć na wsparcie wyjątkowego gościa, który odwiedził uczniów podczas warsztatów malarskich. Była nim pani Ewa Szczerba dyrektor szkoły. Razem z dziećmi przy wspólnym stole z promiennym uśmiechem deklarowała gipsowe figurki i opowiadała piękną bajkę. Dzieci pracowały i słuchały z zapartym tchem.

Nie mogło też zabraknąć dekorowania pierników, które zostały upieczone przez dzielne mamy. Zapach cynamonu i świeżo upieczonych pierników unosił się po całej sali. Dzieci stworzyły prawdziwe dzieła sztuki, które z pewnością będą smakowały podczas świątecznych poczęstunków.

Nowa galeria Świąteczne przygotowania w klasie 2d została dodana do albumu fotograficznego

• Fajnie być żołnierzem

W piątek 16.12.2022 r. świetlicę odwiedzili nasi drodzy absolwenci –  Maksymilian i Patryk z kolegami. Obecnie są uczniami klasy wojskowej w Zespole Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego. Chłopcy zachęcali swoich młodszych kolegów do wytężonej pracy, aby i oni w przyszłości mogli spełnić surowe wymogi rekrutacji i kształcić się w klasie o profilu wojskowym (przedstawić wysokie wyniki w nauce i zdać testy sprawnościowe). Starsi koledzy zademonstrowali dzieciom podstawowe umiejętności przyszłych żołnierzy – postawy: „baczność” i „spocznij”  oraz  zasady marszu w kolumnie dwu- i czteroosobowej. Opowiadali jak rozłożyć i złożyć karabinek AK (tzw. Kałasznikow), poprawnie trzymać broń i strzelać do celu. Bardzo nas zaciekawiła tematyka wojskowa i mamy nadzieję spotkać się ponownie w przyszłym roku.  Dziękujemy za przybycie.

Nowa galeria Fajnie być żołnierzem została dodana do albumu fotograficznego

• Opowieści o Mikołaju...

Święta Bożego Narodzenia mają  swój niepowtarzalny klimat, do którego  zwłaszcza dzieci tęsknią przez cały rok. Święta to czas magii, to święta rodzinne pełne pięknych tradycji i podniosłego nastroju. W dniu 16.12.2022 r. w świetlicy szkolnej odbyła się wyjątkowa lekcja biblioteczna przeprowadzona przez Panią Jolantę Malinowską. „Świetliczaki” dowiedziały się, co tak naprawdę stoi za tradycjami i zwyczajami bożonarodzeniowymi. Prezentacja multimedialna oraz piękne baśniowe opowiadania przybliżyły tradycje i zwyczaje świąteczne. Zwieńczeniem zajęć była wspólna zabawa przy muzyce z wirtualnym „MIKOŁAJEM”, rozwiązywaniem krzyżówek, zagadek i rebusów tematycznych.

Nowa galeria Opowieści o Mikołaju została dodana do albumu fotograficznego