• Mikołajkowo w Piątce 🎅

6 Grudnia to dla wielu uczniów jeden z najprzyjemniejszych dni, a to za sprawą tęgiego jegomościa w czerwonym stroju i podarunków, jakie rozdaje grzecznym i nie zawsze grzecznym dzieciom. Święty Mikołaj zawitał także do naszej szkoły. W tym roku gościł w murach Piątki aż dwa dni, ponieważ część uczniów spędziła czas poza szkołą, oglądając spektakle w warszawskich teatrach. Tak więc świąteczny nastrój towarzyszył nam dubeltowo.

Mikołaj odwiedził wszystkie klasy, częstując uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły cukierkami i składając życzenia. Czuł się wśród nas bardzo dobrze, bo w klasach i na korytarzach królowała modna czerwień - nie zabrakło charakterystycznych czapek, reniferowych rogów, elfich ciżemek oraz innych elementów mikołajkowego stroju. Każdy mógł doświadczyć magii zbliżających się świąt. A cóż to za święta bez tradycyjnej choinki? Poza imponującym drzewkiem, witającym wszystkich w progu szkoły, oraz stojących w klasopracowniach skromniejszych, naszej placówce przypadł w udziale zaszczyt udekorowania jednej z sześciu choinek stojących na Starym Rynku. W tworzenie ozdób – uwaga! – pozyskanych z recyklingu włączyło się wielu uczniów i nauczycieli. Zużute kubeczki po jogurtach, plastikowe butelki czy zdarte płyty CD zamieniły się w barwne, błyszczące dzwonki, bombki i łańcuchy. Pozyskane w ten sposób ozdoby zostały zawieszone na drzewku i cieszą oko zarówno „właścicieli” choinki, jak i przechodniów.

....mikołajkowo w klasie 3c

Mikołajkowo w klasach: 6a, 6b i 6c

• Nasza choinka najpiękniejsza!

W tym roku mieliśmy nie lada wyzwanie, a mianowicie musieliśmy stworzyć ozdoby świąteczne na choinkę, która już stoi na ulicy Stary Rynek 🎄🎅😍

W tworzenie ozdób było zaangażowane mnóstwo osób, od zerówkowiczów po ósmoklasistów. Ogromne podziękowania należą się również nauczycielom, bez pomocy, których te ozdoby po prostu by nie powstały... 💖❤️💖

Naszym hasłem przewodnim podczas tworzenia ozdób byl RECYKLING♻️ Wykorzystaliśmy butelki do tworzenia łańcucha, płyty CD i małe buteleczki są naszymi bombkami, kubeczki po jogurtach imitują dzwonki, a słomki są naszymi gwiazdami ❤️

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia naszej choinki na ulice Stary Rynek! 🎄💖😍😊🎄

• SMART CITY - w wyobraźni uczniów!

1 grudnia 2022 r. w Miejskim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie projektu Hackathon - „Hakuj z nami rzeczywistość”, który realizuje miasto Mińsk Mazowiecki w ramach projektu Human Smart City. Brali w nim udział uczniowie wszystkich szkół podstawowych w Mińsku Mazowieckim. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas ósmych - Maria Książek, Zuzanna Margol, Alex Philippe, Jakub Nowak, Maksymilian Wakuła i opiekun grupy p. Danuta Solecka.

Uczniowie mieli za zadanie stworzenie projektu dla mieszkańców miasta. Kryteriami miałyby być elementy zrównoważonego rozwoju, nowoczesne technologie uwzględniające tzw. SMART CITY oraz kryterium HUMAN, czyli człowiek i jego potrzeby….

Podczas trwania projektu uczniowie mogli korzystać z pomocy specjalistów z Rady Biznesu oraz wziąć udział w spotkaniu z p. dr Sebastianem Grabowskim oraz w szkoleniu prowadzonym przez p. Grzegorza Teresińskiego.

Pomysłem naszych uczniów, którzy przyjęli nazwę grupy - Drużyna na 5! była aplikacja na telefon, ułatwiająca zwiedzanie naszego miasta, pod tajemniczą nazwą Kasztankę GOń. Celem aplikacji byłoby zachęcenie mieszkańców „małych” i „dużych” do zgłębiania historii Mińska Mazowieckiego, a także ułatwienie podróżowania turystom po naszym mieście. Propozycja aplikacji „Kasztanka Goń” byłaby ciekawą alternatywą spędzania wolnego czasu ​dla rodzin i przyjaciół.​

Projekt Hackathon był konkursem, w którym nie było wygranych i przegranych. Wszystkie projekty były na wysokim poziomie, ciekawe i zróżnicowane pod każdym względem. Propozycja uczniów naszej szkoły otrzymała bardzo dobre recenzje od członków Rady Biznesu, co jest dla nas powodem do dumy. Projekt jest ciekawym rozwiązaniem, wykorzystującym nowoczesne technologie, hakującym rzeczywistość, a przede wszystkim wpisującym się w potrzeby obywateli naszego miasta. Będziemy z dużym zainteresowaniem czekać na decyzję władz miasta, czy to właśnie nasz projekt zostanie wprowadzony w życie.

Projekt Hackathon wniósł w nasze działania wiele pozytywnej energii i wyzwolił moc pomysłów na przyszłość…

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2022

dyplomu dlanaszej szkoły za organizację Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka zUnicef

20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich skierowana jest na dzieci i prawa im przysługujące. Chcąc włączyć się w działania propagujące prawa najmłodszych uczennice ze Szkolnego Klubu UNICEF przeprowadziły w ostatnim tygodniu zajęcia w klasach I-III. Dzieci przyjęły z wielkim entuzjazmem treści przekazywane podczas lekcji ze starszymi koleżankami. Poznały swoje prawa, a także zapoznały się z działalnością ważnej międzynarodowej organizacji jaką jest UNICEF. Wykonały wiele ciekawy zadań związanych z najważniejszym dla nich dokumentem – Konwencją o Prawach Dziecka. Dostrzegły, jak z wielu praw korzystają każdego dnia.  Dla wyrażenia solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, 21 listopada 2022 roku uczniowie oraz nauczyciele pamiętali o niebieskim ubraniu, co można było dostrzec w klasach i na szkolnym korytarzu.

Dyplom dla naszej szkoły za organizację Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z Unicef

Dyplom unicef