• Europejski Dzień Sportu Szkolnego Piątce

30 września Szkola Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Tego dnia w naszej szkole obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI, który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy. Był to dzień pełen wrażeń, aktywności ruchowej, ogromnego zaangażowania i  wspólnej zabawy. Uczniowie klas 1-3 wraz z nauczycielami wspólnie podejmowali kolejne sportowe wyzwania zarówno w sali gimnastycznej, sali lekcyjnej jak również podczas przerw. Europejski Dzień Sportu Szkolnego był okazją do zaprezentowania działań jakie uczniowie tej placówki realizują każdego dnia ucząc się przez zabawę i sportowe wyzwania.

To był wspaniały piątek, który zakończył się wspólnym tańcem, do którego dołączyli nauczyciele i dyrekcja szkoły. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom, dyrekcji i nauczycielom.

Sami zobaczcie jak dobrze się bawiliśmy!

@EuropejskiDzienSportuSzkolnego

#ESSD2022 #ESSDPoland #BeActive #edukacjawruchu #AKiL

Link do filmu:...

Europejski dzień sportu w świetlicy

• Dzień Chłopaka i Dziewczyny w 3c💖

„W każdej chwili, zawsze, wszędzie,

niech Ci w życiu dobrze będzie!

Niech Cię dobry los obdarzy

wszystkim o czym tylko marzysz!”

28 września, w klasie 3c odbył się Dzień Chłopaka i Dziewczyny. Uczniowie wystosowali personalizowane życzenia dla siebie, nawzajem. Były one ozdobione motywem plastycznym. Każdy narysował to, co mu w „duszy gra”. Następnie dzieci obejrzały film o przyjaźni pt. „Dom”. Na rodzicach zawsze można polegać. Zadbali o „milusińskie  brzuszki”. Przygotowali  pyszne pizze  oraz witaminkowe soki. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tego święta.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Wyjście na warsztaty pizzy klasy 2c

29 września br. wramach obchodów klasowego Dnia Chłopaka”uczniowie klasy II C uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach robienia pizzy. Do restauracji „Da Grasso” wybraliśmy się komunikacją miejską, co stanowiło ciekawy element wycieczki. Dzieci mogły wcielić się w rolę kucharza oraz poznać tajniki powstawania znanego włoskiego dania. Każdy mógł przygotować swoją pizzę od podstaw i zadecydować o dodatkach, które najbardziej lubi. Po samodzielnym przygotowaniu swojego kulinarnego dzieła pizza trafiła do specjalnego pieca. Kulinarna przygoda zakończyła się degustacją zrobionej pizzy oraz pięknym dyplomem. Warsztaty przyniosły wszystkim wiele emocji i radości. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci małych smakoszy! Dziękujemy organizatorom zawspaniałe przyjęcie i bardzo miłą atmosferę.

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopaka życzą dziewczynki z klasy 2c