Już wkrótce !!!

chcesz być współautorem książki Srebrzyk 2?

Jeżeli masz 6-17 lat i masz pomysł na fajny wiersz o Mieście Mińsk Mazowiecki z okazji 600 lecia ?

To czekamy na Ciebie !

Autorem książki będzie nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 5 Mariola Kruszewska, poetka, laureatka wielu nagród literackich, co gwarantuje dobry poziom publikacji. Współautorami będą chętne dzieci, których wiersze zostaną włączone w naturalny sposób do opowieści.

Dodatkowo ogłaszamy konkursy dla uczestników na najciekawszą okładkę, rysunek/zdjęcie i wiersz. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

Prace przyjmujemy: drogą e-mailową rrsp5mm@gmail.com, przez messanger, telefoniczną sms, mms - 602 888 595, za pośrednictwem komunikatorów internetowych, adresu do korespondencji: Stowarzyszenie Na Piątkę ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki oraz podczas kontaktów osobistych.

Książka współfinansowana ze środków z budżetu Miasta Mińsk Mazowiecki w ramach zadania publicznego Srebrzyk 2.

• Koniec roku szkolnego w Zerówkach

„A MY NIE CHCEMY, NIE CHCEMY JESZCZE IŚĆ” - ZERÓWKOWICZE ŻEGNAJĄ PRZEDSZKOLE”

Kolejny rok szkolny dobiegł końca, żegnamy absolwentów naszej „Zerówki”. Jak co roku pożegnanie to bardzo piękna uroczystość, pełna wzruszeń dla dzieci, rodziców i grona pedagogicznego.

Pani Dyrektor przywitała wszystkich zebranych. Wręczyła dzieciom dyplomy, życząc sukcesów w dalszej edukacji. Rodzice otrzymali podziękowania za efektywną współpracę. Na tę wyjątkową okazję dzieci przygotowały piękną akademię. Na wejście dostojnym krokiem zatańczyły poloneza. Były piękne wiersze i piosenki zachęcające do wakacyjnych, bezpiecznych przygód. W programie artystycznym nie zabrakło tańców i pląsów. Na zakończenie uroczystości Dyrekcja i wychowawcy wraz z dziećmi radośnie zatańczyli „Poleczkę na lato”.

• Piękny koniec roku szkolnego...

Koniec roku szkolnego to niezwykle wyczekiwana chwila tak dla uczniów, jak i nauczycieli, to początek zasłużonego urlopu po miesiącach wytężonej pracy. Pani Dyrektor Ewa Szczerba za ten trud dziękowała w przemówieniu swoim współpracownikom i uczniom. Zaprezentowała długą listę szkolnych osiągnięć i sukcesów, stanowiących powód do radości i dumy.

Ze smutkiem pożegnaliśmy naszych absolwentów – uczniów klas ósmych, którzy zakończyli naukę i po raz ostatni wystąpili przed społecznością naszej szkoły. Wśród nich rekordowa liczba osób odebrała najbardziej zaszczytne odznaczenie Piątki – Złotą Tarczę Absolwenta. Był to bowiem dzień podsumowań naszych sukcesów – uczniowie otrzymali świadectwa i nagrody za osiągnięcia uzyskane w kończącym się roku szkolnym. W pięknych słowach pożegnali nauczycieli i pracowników szkoły, dziękując wszystkim za trud, pomoc i miłe chwile razem spędzone. Ciepłe słowa skierowali również do młodszych koleżanek i kolegów, nie obyło się bez łez i sympatycznych gestów. Pięknym akcentem na zakończenie uroczystości był taniec belgijka. Wszyscy życzyli sobie wzajemnie sukcesów i szczęścia a przede wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

• ...Wakacje, wakacje!

„Będziemy w morzu pływać i w piłkę grać na plaży...”

czyli zakończenie roku szkolnego 2021/22 w klasach młodszych

Dnia 23 czerwca rok szkolny uroczystą akademią kończyli uczniowie klas I-III. Zebrani wokół symbolicznego ogniska słuchali opowieści pani dyrektor Ewy Szczerby o licznych sukcesach uczniów naszej szkoły. Potem oglądali utrzymany w wakacyjnej atmosferze występ klasy IIIb i IIId - słuchali piosenek o letnim odpoczynku oraz rad jak dbać o bezpieczeństwo podczas wakacji, wraz z tancerzami podrygiwali w rytm „Poleczki na lato”. Na koniec zachwycili się błyskotliwym występem naszych gibkich szkolnych gimnastyczek. Teraz pozostało już tylko odebrać świadectwo promocyjne i zaczynamy WAKACJE!

• Kreatywne warsztaty informatyczne

W dniu 21 czerwca 2022 r. klasa 5a uczestniczyła w kreatywnych warsztatach informatycznych zorganizowanych przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim. Zajęcia integracyjne były prowadzone w dwóch grupach projektowych - tworzenie w Scratchu wielojęzykowej gry wykorzystującej kamerę internetową oraz Integracja przy warcabach.

Warszataty odbywały się w ramach konferencji MaKI - Mazowieckie Kluby Integracyjne - o sile działań edukacyjnych wspierających i integrujących uczniów.