• Kreatywne warsztaty informatyczne

W dniu 21 czerwca 2022 r. klasa 5a uczestniczyła w kreatywnych warsztatach informatycznych zorganizowanych przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim. Zajęcia integracyjne były prowadzone w dwóch grupach projektowych - tworzenie w Scratchu wielojęzykowej gry wykorzystującej kamerę internetową oraz Integracja przy warcabach.

Warszataty odbywały się w ramach konferencji MaKI - Mazowieckie Kluby Integracyjne - o sile działań edukacyjnych wspierających i integrujących uczniów.

• Finał konkursu o wiedzy o Mazowszu

Jakub Nowak, Jan Wiśniewski i Adam Leszczyński odebrali z rąk Mirosława Krusiewicza - dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego - zaświadczenia laureatów Konkursu Wiedzy o Mazowszu. Kuba drugi raz z rzędu uzyskał najwyższy wynik wśród uczniów z całego Mazowsza. Chłopcy znaleźli się w grupie laureatów składającej się tylko z dziewięciu osób. Był to dzień podsumowania ich wielomiesięcznego odkrywania tajemnic Mazowsza. Gratulujemy!

• Spływ kajakowy

W poniedziałek 13 czerwca klasa 7c uczestniczyła w spływie kajakowym rzeką Liwiec i chociaż pogoda nie napawała optymizmem to wszyscy bawiliśmy się super. Kilka godzin spędziliśmy aktywnie, w otoczeniu przyrody, pałaszując również pyszne kiełbaski przy ognisku.

• Piątka na podium 💖💪

Mińska Piątka po raz czarty na podium

w ogólnopolskim konkursie ekologicznym

„Dobre rady na elektroodpady- oddaj mnie w dobre ręce”

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim ponownie staje na podium- po raz czwarty zajmuje 3 miejsce w ogólnopolskim konkursie ekologicznym „Dobre rady na elektroodpady- oddaj mnie w dobre ręce”, organizowanym przez Auraeko z Warszawy. Mińską Piątkę reprezentował zespół Eko- Recyklinki w składzie: Maria Gorczyca, Daria Bańka, Wiktoria Szeląg, Aleksandra Truszko i Alicja Pawelec wraz ze szkolnym koordynatorem konkursu - Edytą Kopeć. Edukacja ekologiczna społeczności szkolnej i lokalnej, promowanie działań w mediach, cykliczne zbiórki zużytych baterii, akcja happeningowa, wywiady, szkolne konkursy to zadania wykonywane w ramach konkursu. Finałem działań konkursowych była zbiórka elektroodpadów w dniach 25 i 26 kwietnia 2022r. podczas której zebrano 6 400 kg elektroodpadów, w tym ok.550 kg zużytych baterii.  Za zajęcie 3 miejsca szkoła otrzymała nowoczesny telewizor, a uczestnicy- pamiątkowe dyplomy, smartwatche i upominki od AURAEKO.

Zajęcie trzeciego miejsca w tym konkursie to dla naszej szkoły ogromny zaszczyt. Udało się zrealizować wszystkie zadania konkursowe i po raz czwarty stanąć na podium.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej oraz wszystkim mieszkańcom naszego miasta i okolic, którzy włączyli się w ekologiczne działania SP5, oddając zużyty sprzęt oraz baterie. Wierzymy, że w kolejnej edycji tego konkursu, również uda nam się utrzymać to zaszczytne miejsce na podium.