• Spływ kajakowy

W poniedziałek 13 czerwca klasa 7c uczestniczyła w spływie kajakowym rzeką Liwiec i chociaż pogoda nie napawała optymizmem to wszyscy bawiliśmy się super. Kilka godzin spędziliśmy aktywnie, w otoczeniu przyrody, pałaszując również pyszne kiełbaski przy ognisku.

• Piątka na podium 💖💪

Mińska Piątka po raz czarty na podium

w ogólnopolskim konkursie ekologicznym

„Dobre rady na elektroodpady- oddaj mnie w dobre ręce”

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim ponownie staje na podium- po raz czwarty zajmuje 3 miejsce w ogólnopolskim konkursie ekologicznym „Dobre rady na elektroodpady- oddaj mnie w dobre ręce”, organizowanym przez Auraeko z Warszawy. Mińską Piątkę reprezentował zespół Eko- Recyklinki w składzie: Maria Gorczyca, Daria Bańka, Wiktoria Szeląg, Aleksandra Truszko i Alicja Pawelec wraz ze szkolnym koordynatorem konkursu - Edytą Kopeć. Edukacja ekologiczna społeczności szkolnej i lokalnej, promowanie działań w mediach, cykliczne zbiórki zużytych baterii, akcja happeningowa, wywiady, szkolne konkursy to zadania wykonywane w ramach konkursu. Finałem działań konkursowych była zbiórka elektroodpadów w dniach 25 i 26 kwietnia 2022r. podczas której zebrano 6 400 kg elektroodpadów, w tym ok.550 kg zużytych baterii.  Za zajęcie 3 miejsca szkoła otrzymała nowoczesny telewizor, a uczestnicy- pamiątkowe dyplomy, smartwatche i upominki od AURAEKO.

Zajęcie trzeciego miejsca w tym konkursie to dla naszej szkoły ogromny zaszczyt. Udało się zrealizować wszystkie zadania konkursowe i po raz czwarty stanąć na podium.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej oraz wszystkim mieszkańcom naszego miasta i okolic, którzy włączyli się w ekologiczne działania SP5, oddając zużyty sprzęt oraz baterie. Wierzymy, że w kolejnej edycji tego konkursu, również uda nam się utrzymać to zaszczytne miejsce na podium.

• WYPRAWKA ZERÓWKOWICZÓW 2022/2023

Szanowni Rodzice Zerówkowiczów,

do rozpoczęcia roku szkolnego 2022/ 2023 zostało jeszcze trochę  czasu, ale pora  już zacząć myśleć o przygotowaniach. Zajęcia w oddziale zerowym rozpoczną się 1 września 2022 roku. Poniższy załącznik zawiera informację na temat przyborów i artykułów papierniczych. Wszystkie rzeczy uwzględnione w wyprawce prosimy umieścić w torbie podpisanej imieniem i nazwiskiem dziecka oraz dostarczyć w pierwszym lub na początku drugiego tygodnia września. Odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości uzyskają Państwo podczas pierwszego zebrania z wychowawcami oddziałów zerowych.

Wyprawka zerówki 2022-2023

• Mali aktorzy...

Klasa 2a, bawiąc się w teatr, przygotowała dla swoich kolegów z klas 0-3 inscenizację pt. „Porady wróżek”. Przedstawienie ukazuje niektóre dziecięce wady i sposoby ich niwelowania. Zachęca dzieci do oceny własnych zachowań i podpowiada co robić, aby ciało i dusza były zdrowe. Aktorzy doskonale  bawili się na scenie w czasie swojej premiery  a publiczność uważnie przypatrywała się tej grze. Swoje wystąpienie powtórzyli następnego dnia, gdzie na widowni zasiedli ich rodzice, rodzeństwo  i dziadkowie.